HCL.HR

Ukraden PSN racun

  • 18 Odgovora
  • 23388 Hitova
*

Mrky

  • **
  • 260
Ukraden PSN racun
« : 07. Svibanj, 2017., 17:58 »
Jutros u 9:24 netko je provalio na moj Outlook i uspjesno provalio na moj PSN. Dosada nisam ni znao da je do toga doslo, prije 2 sata sam upalio playstation 4 da odigram Uncharted 4. Kad odjednom trazi mi da se prijavim na svoj PSN. Znam svoje podatke, i pri vise pokusaja nije mi dopustilo da udem. Zatim sam pokusao da promjenim sifru, ali kaze da moj email ID nije tocan. Zatim sam otisao na svoj email, da bih pri tome dosado do informacije da je nteko bio na mojem emailu. I onda sam ugledao poruku, da je u 9:24 danas netko uspjesno promjenio email ID od mojeg PSN. Kontaktirao sam nas PSN support, ali sta mene zanima. Dali ce oni uspjet meni pomoc da vratim svoj PSN, jel na njemu su sve moje igrice i pare za ps4 igrice, bez njega ja nemam korist od svoje ps4 konzole. A ako uspiju mi restorat moj PSN, sta uradit da nedode ponovno do toga. Krivo mi je sta je doslo do ovoga.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #1 : 07. Svibanj, 2017., 18:07 »
Nadajmo se najboljem ishodu.
Ali moraš imati visoku sigurnost u svim aspektima, a ispada da je ovdje velik propust sigurnosti s tvoje strane čim se netko domogao i emaila i PSN računa...
1) Lozinke MORAJU biti sigurne i imati velika i mala slova, brojeve i znakove, tipa: C1b3rL!g4 iliti CiberLiga i lako ćeš se sjetiti teme i tematike, ali si potpuno zakomplicirao bilo kome da ti skine lozinku. A imaš i one password generatore.
2) Verifikacija u 2 koraka. Danas mailovi, acc za igre tipa Steam, Origin, Uplay, GOG, a zbog toga vjerujem i da PSN ima nešto slično kao što je autentifikator. Kod mene se ne možeš prijaviti ni na jedan acc pa ni na e-mail bez autentifikatora koji je isključivo vezan za moj mobitel.
Znači da mi netko i provali password = nema ulaska nigdje. A saznati ću da je probao provaliti i lako ću promijeniti pass, no do podataka nije uspio doći zbog te verifikacije
3) Nikada se ne prijavljuj na javnim mjestima na svoj acc maila ili druge acc. Nikada ne znaš koja je razina sigurnosti i što se sve može dogoditi.


Nadam se da će sve proći u redu, ali ovo je sigurnosna greška s tvoje strane - pogotovo ako nisi poštovao ovakve uvijete...

*

Mrky

  • **
  • 260
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #2 : 07. Svibanj, 2017., 19:09 »
Ja imam mogucnost da se od mojeg emaila nemore promjenit sifra bez potvrdnog koda preko mog mobitela. Tako da nitko nemore da mi promjeni sifru. Ali evo uspjeli su mi uzeti PSN. Zanimljivo je sto je jedino PSN ciljan, jel provjerio sam sve ostalo, imam pristup facebook-u, steamu, youtubeu, twitteru. To je sve sta koristim. Jedino je PSN napadnut. Jest da moj PSN sadrzi oko 75 igrica, i 600 kuna na walletu. Ja nisam neka sad poznata osoba, tako da mi je sumnjivo sta je bas PSN direktno napadnut. Ja se nadam da Playstation support cemi pomoci, jel ovo me je pravo pogodilo, sve igre do kojih mi je stalo i koje jos dosad nisam ni presao su na tom racunu.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #3 : 07. Svibanj, 2017., 19:51 »
Ja ne pričam o SMSu za mijenjanje šifre. Ja pričam o autentifikatoru (aplikaciji na mobu) gdje i kada upišeš točnu adresu i točnu lozinku ne možeš unutra bez 6 znamenkastog koda koji se mijenja svakih 30 sekundi... Tu je ogromna razlika.
Nije problem mijenjanaj šifre na mailu nego pristup toj šifri i ulogiravanje bez još jednog koraka.
A najveći je problem što ti je netko ili pokupio šifru ili ti je bila preslaba.


Isto tako trebao bi iskenirati računalo da se tamo ne nalazi kakav malware i promijeniti šifre od SVEGA sada što je vezano za tu adresu.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #4 : 08. Svibanj, 2017., 07:52 »
Mislim da PSN nazalost nema tako neceg...
Ali mislim da sam ja stavio da me pita sifru za sve zivo.
Tako da misim da osoba prvo mora znat sifru da bi ju promjenila, a nju nemam nigdje zapisanu, samo u glavi.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #5 : 08. Svibanj, 2017., 08:35 »
PSN itekako ima takvo sto, preciznije 2FA SMS verifikaciju pri aktivaciji accounta na tudoj konzoli i online racunu preko browsera.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #6 : 08. Svibanj, 2017., 09:02 »
Opa, idem to upogonit odmah :)

EDIT: Evo rijeseno, hvala  :thumbs:
« Zadnja izmjena: 08. Svibanj, 2017., 09:07 disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Mrky

  • **
  • 260
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #7 : 08. Svibanj, 2017., 12:26 »
Ako ekipa iz Playstation Supporta iz hrvatske mi restorea racun. Ja cu uradit istu stvar i za PSN i za email. Neznam koje su sanse da mi vrate moj PSN, ali nadam se najboljem :/

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #8 : 08. Svibanj, 2017., 15:32 »
Ma trebali bi, pa to im je u interesu. Sretno i pamet u glavu za drugi put!
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Mrky

  • **
  • 260
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #9 : 08. Svibanj, 2017., 19:35 »
A evo sad su me i kolege na fakultetu upoznali sa 2 postupka sigurnosti preko mobitela za email, nisam znao da to ima. Malo sam listao kroz stare poruke na email i napravio sliku sa popisom igara koje sam kupio. Znam da ovo nije bas neki ogroman potpis igara, ali za mene koji nemam primanja, i posao, ove igre puno znace. Inace hvala na podrsci, obavjestit cu kako je sve zavrsilo.  :piva:



*

Mrky

  • **
  • 260
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #10 : 09. Svibanj, 2017., 14:57 »
PSN racun je uspjesno restorean zahvaljujuci Playstation supportu, i sad sam se pobrinuo da obzbjedim dodatne mjere sigurnosti. :)

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #11 : 09. Svibanj, 2017., 15:04 »
Bravo!  :thumbs:



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #12 : 10. Svibanj, 2017., 10:49 »
Ajde fino, sad se cuvaj ;)
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #13 : 10. Svibanj, 2017., 14:40 »
I meni se desilo nešto takvog, do današnjeg dana nisam našao način na koji
mi je provaljeno jer...
email koji koristim je gmail sa 27 znakova (velika i mala slova te brojevi)
psn loza je bio sa 16 znakova (velika i mala slova te brojevi)

Odmah sam kontaktirao Norton da vidim dal imam na računalu kakvog smrada koji mi krade
podatke- jok; te HR Sony službu da mi resetira račun. Hvala Bogu, nije bilo problema oko toga
i za dva dana sam dobio račun natrag kakav je i bio ali nitko mi nije znao reći koji se vrag
dogodio. Nigdje nemam zapisanu lozinku- memorirao sam je, makar je bilo hebeno teško,
nikome nisam pokazivao lizinku, e-mail nije bio hakiran tako da mi nije jasno što se uopće dogodilo.
Naravno, lozinku sam promijenio da ne bude zabune ali ono, jako je čudno da se ne može
naći nikakav razlog kako je došlo do hacka.
I zato je dobro imati Norton (za neku sigurnost ako se i nešto desi da barem naprave sve testove)
i lozinke koje niti Enigma ne bi probila te verifikaciju u dva koraka za svaki bitniji račun.

Jedini je problem pamtiti lozinke od 15 - 20 znakova za tih 8 servisa ali toliko sam se uplašio
(jer sam ipak potrošio oko 4000 kuna u taj račun) da sam sâm sebe natjerao na memoriranje.
Naravno, za daleko manje bitne gluposti koristim 5 daleko lakših loza, ovisno o tome koliko
mi je bitan taj servis.
Fejs, Gmail, PSN, eBay, Paypal, Norton, Microsoft, Samsung i Amazon sada imam loze za vola ubiti
a prije svega Gmail- čak 27 znakova pa da vidim koji haker će mi to provaliti a i mijenjam ih svakih 12 mjeseci za svaki slučaj. Verifikacija emailom te SMSom mora biti na svim važnijim servisima!

Jer jednom kada ti se dogodi hack postaneš previše oprezan :D
Drago mi je da si uspio riješiti problem, osobno znam kako je teško kada si ne možeš pomoći.

*

Mrky

  • **
  • 260
Odg: Ukraden PSN racun
« Odgovori #14 : 10. Svibanj, 2017., 15:28 »
Ja prije nisam imao SMS code postupak sigurnosti, a sada mi sve ide preko kodova, email code se resertira svakih 30 sekundi, battle.net account bilo kakva promjena zahtjeva code preko mobitela, i PSN svako loggiranje zahtjeva code. Tako da sada mogu da spavam u miru.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9