HCL.HR

2 HDD-a,2 windowsa

  • 11 Odgovora
  • 3119 Hitova
2 HDD-a,2 windowsa
« : 07. Srpanj, 2015., 19:13 »
Evo ovako,imam 2 razlicita kompa jedan bolji(na njemu je samo windows instaliran i to je to)jedan losiji(kojeg sam koristio svakodnevno,imam windows,igre,programe itd)pa sam danas prebacio HDD od ovog losijeg u ovaj bolji.E sad,kad sam ih spojio radi sve,al problem je u tome sto od ovog losijeg ne mogu uc ni u koju aplikaciju,igru.Zanima me mogu li deinstalirati windows od ovog na kojem nema nista(boljeg),aktivirati u biosu ovaj stari i koristiti oba(u biti na novu konfu imati sve staro,uobicajeno + novi HDD)?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: 2 HDD-a,2 windowsa
« Odgovori #1 : 07. Srpanj, 2015., 20:21 »
Majstore, nisam te baš polovio...

1. bolje računalo ima samo Windowse na HDDu. Koje Windowse? Xp, 7, 8, 8.1?!?
2. lošije rečunalo ima Windowse i druge programe i igre? Koje Windowse?!?

Uz sve te tvoje dileme problem je u tome što se Windows veže za matičnu ploču na kojoj je aktiviran i u rijetkim slučajevima se može prebaciti HDD iz jednog računala u drugo i Windowsi rade normalno.
U većini slučajeva Windowsi koji su prebačeni s HDDom u novo računalo ne rade uopće ili ne rade dobro. neki to pokušavaju poraviti s repair diskom, ali u većini slučajeva nikada dobro ne profunkcioniraju i uvijek se naleze problemi...

Programi i igre u slučaju Windowsa 7 i 8 mogu raditi, ali i ne moraju. Uvijek je najbolje riješenje sve napraviti ispočetka i formatirati disk.

Odg: 2 HDD-a,2 windowsa
« Odgovori #2 : 07. Srpanj, 2015., 20:52 »
1.bolji pc ima wind 7 ultimate sp1 samo to
2.losiji ima isti wind samo jos programe igre itd
Oce li raditi sve normalno ako s HDD od boljeg pca formatiram sve,tj onda cu imat samo wind na ovom od losijeg(kojeg sam uobicajeno koristio) i onda mi taj fomatirani hdd bude samo dodatni prostor?

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: 2 HDD-a,2 windowsa
« Odgovori #3 : 07. Srpanj, 2015., 21:14 »
Zaboravi na postojeće instalacije - obje, ako želiš koristiti išta sa "novog" diska.

Kao što je Hrvatina reko - instalacija windowsa se veže za matičnu, odnosno sve drivere za hardware koji je prisutan prilikom instalacije. Makneš li disk na drugi hardware, neće radit, ili će se raspast.

Ako kao primarni disk koristiš dosadašnji disk u dosadašnjem kompu, novi disk možeš formatirat i koristiti kao extra storage

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: 2 HDD-a,2 windowsa
« Odgovori #4 : 07. Srpanj, 2015., 21:25 »
Znači NE možeš uzeti stari HDD s igricama i programima i bubnuti ga u novi komp.
Možeš formatirati taj stari HDD da ti služi kao storage, ali ga ne možeš staviti za Windowse jer je došao iz drugog računala, druge matične ploče i itd.

Imaš 2 opcije.
1. Ovaj novi komp gdje su samo Windowsi tako ostaviti i na njega ponovno nasnimiti igrice, programe i što već želiš
2. Oba diska formatirati i sve ispočetka.

Treće opcije ovdje nema.

Odg: 2 HDD-a,2 windowsa
« Odgovori #5 : 07. Srpanj, 2015., 21:43 »
Hvala ljudi,drugi HDD cu koristiti kao storage samo

Odg: 2 HDD-a,2 windowsa
« Odgovori #6 : 08. Srpanj, 2015., 14:29 »
Kada sam kupio novi komp nisam hteo ubacat sve nanovo pa sam samo uzeo stari HDD, sistem je ubacio nove driver-e zbog drugog hardver-a što sam ja pregazio boljim driver-ima (samo što je bilo potrebno, dakle najvažnije: chipset, grafička...) i još uz malo sređivanja postavki evo i dan danas sve radi bez greške. U pitanju je Windows 8.1 Pro i naravno taj stari HDD je sada primarni dok ovaj drugi ni ne koristim ali imam sistem i na njemu.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: 2 HDD-a,2 windowsa
« Odgovori #7 : 08. Srpanj, 2015., 14:47 »
Kada sam kupio novi komp nisam hteo ubacat sve nanovo pa sam samo uzeo stari HDD, sistem je ubacio nove driver-e zbog drugog hardver-a što sam ja pregazio boljim driver-ima (samo što je bilo potrebno, dakle najvažnije: chipset, grafička...) i još uz malo sređivanja postavki evo i dan danas sve radi bez greške. U pitanju je Windows 8.1 Pro i naravno taj stari HDD je sada primarni dok ovaj drugi ni ne koristim ali imam sistem i na njemu.

I imaš sreće, no to što ti kažeš da radi normalno uopće ne mora biti istina.
Prosječni korisnik koristi možda 10-15% opcija Windows OSa, ako tih 10-15% normalno funkcionira, ne mora značiti da i cijeli Windowsi normalno rade. Stvar je u tome da ti rade one funkcije koje inače samo koristiš.

Odg: 2 HDD-a,2 windowsa
« Odgovori #8 : 08. Srpanj, 2015., 19:06 »
Moderni sistemi se donekle mogu sami popraviti i jedino je važno da imaju odgovarajuće driver-e i da su adekvatno podešeni, i naravno da nisu mnogo oštećeni. Za jednostavne popravke može se probati sa komandom sfc /scannow iz cmd-a. Windows 8.1 je bolji u podršci driver-a od Windows-a 7 i uz to je generalno bolji sistem tako da je manja šansa da će Windows 8.1 praviti probleme. Može se probati sa popravkom Windows-a 7, možda se isplati na kraju, teže je raditi sve nanovo. I naravno može se pogledati zašto neki program neće da se startuje u Event Viewer-u. Ja ne mogu da garantujem da će to odraditi posao ali kao što kaže ona stara, ništa ne košta da se proba.
« Zadnja izmjena: 08. Srpanj, 2015., 19:10 Anomaly »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: 2 HDD-a,2 windowsa
« Odgovori #9 : 08. Srpanj, 2015., 19:15 »
Ne znam na koliko računala i koliko puta si to pokušao.
Istina je da je 8 po tom pitanju bilja, ali puno vise je zafrkancije oko popravaka i analize errora nego li kod nove instalacije.
Instalacija je gotova za 10ak minuta dok popravci znaju trajati satima ako se nešto zakomplicira.
Klijentima uvijek radije predlozim fresh install pogotovo ako je starije računalo u pitanju.

Odg: 2 HDD-a,2 windowsa
« Odgovori #10 : 09. Srpanj, 2015., 02:49 »
Samo na jednom.;)
Lako je ubacit OS ali teško je podesiti sve to. Mada se slažem sa tobom, bolje ubaciti sve novo i biti miran.:thumbs:

*

Ceba

  • *
  • 72
Odg: 2 HDD-a,2 windowsa
« Odgovori #11 : 10. Kolovoz, 2015., 12:43 »
Može se! Itekako se može. :D

Ja imam na kompjuteru dva harda i tri operativna sustava. Na jednom hardu je XP, na drugom Sedmica i na jednoj particiji imam Ubuntu (Linux).

Kad se sjetim, suza krene, zamirišu uspomene...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9