HCL.HR

3DMark - Čemu on služi?

  • 2 Odgovora
  • 10666 Hitova
*

Filzex

  • *
  • 107
3DMark - Čemu on služi?
« : 02. Srpanj, 2017., 07:46 »
Možda malo glupo pitanje, ali zanima me koja je svrha tog programa.
Znam da kada računalo prođe kroz "test" na kraju dobiješ nekakav rezultat u obliku broja i kao označava jačinu tvog PC-ja te valjda preporuči što bi bilo dobro nadogradit CPU ili GPU ili možda RAM..., ali mene zanima dali ja mogu preko tog programa vidjeti kako če mi se npr. Bioshock Infinite vrtjeti na High/1080p postavkama ili koje bi postavke bile najbolje za stabilan fps...

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: 3DMark - Čemu on služi?
« Odgovori #1 : 02. Srpanj, 2017., 08:21 »
Najviše služi tome da vidiš koliko možeš izvući iz svog računala i koliko je jako.
Dakle odvrtiš test kada je sve u standradnim postavkama (nisi napravio OC procesora, grafe, itd). I onda ga vrtiš ponovno kada podigneš OC.
Neki ga čak koriste i za provjeru stabilnosti OCa, jer on stvarno jako opterećuje računalo.


Ne možeš s ničim vidjet kako bi ti se što vrtilo jer tu je 1001 varijacija. Najbolje bi ti bilo pogledati to na youtubeu i vidjeti tko ima istu ili sličnu konfiguraciju kao i ti.
Ali ni to ti nije 100% točno, jer ti možda imaš u pozadini neki program pa ti vuče resurse i imati ćeš 10ak fpsa manje nego li ovaj iz videa, a moguća je i obratna situacija.
Znači nikada ti nitko neće moći 100% reći kako bi ti se vrtila igra, jer nije sve do hardwarea, nego je i do softwarea.
Netko je napravio OC pa ima drukčije rezultate, nekome je veća temperatura u sobi ili ima lošije hlađenje pa mu komponente ne mogu dati maksimum, netko ima malware na računalu pa mu to krade resurse, netko ima xy program koji mu krade resurse, itd.
Na te fore koliko bih imao fpsa u XY igri možete svi zaboraviti jer Vam nitko ne može reći konkretno.


Jedina stvar koja je konkretna je da instaliraš tu igru i igraš ju ili ukoliko igra ima benchmark da ga pokreneš.

*

Filzex

  • *
  • 107
Odg: 3DMark - Čemu on služi?
« Odgovori #2 : 02. Srpanj, 2017., 11:07 »
Hvala što si mi to pojasnio :D, trenutačno koristim laptop pa nebih htio riskirati s OC, jer i ovako bude vruč na dodir.
Vidio sam da neke igre imaju svoj benchmark pa olakša postavljanje idealnih postavki.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9