HCL.HR

Aero problem u Win7

  • 37 Odgovora
  • 9050 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #15 : 21. Travanj, 2010., 20:02 »
Da ne otvaram novi topik. Je stavljate vi 32 ili 64 bit verzije i zašto?

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #16 : 21. Travanj, 2010., 20:04 »
64. Više od 2 GB rama na ploči i grafičkoj.
Jedini razlog zapravo. Iako je kao stabilniji sigurniji ovo ono.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #17 : 21. Travanj, 2010., 20:07 »
Čuo sam da ima problema nekakvih s driverima nešto. Ne znam detalje.

Pitam jer dolazi nova pila ovaj vikend pa da znam šta da stavim. Mislim 99% je 64 bit al ono, da čujemo šta ljudi vele.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #18 : 21. Travanj, 2010., 20:10 »
Ček...opet kupuješ novo nešto? Šta sa starim?

I neb trebao imati problema sa drajverima. Barem ne na 7-ici.
XP, kao što Yuri ranije negdje spominjao, je imao.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #19 : 21. Travanj, 2010., 20:18 »
Uzeo sam već, i7 konfa i onaj najjeftiniji e-IPS monitor Dellov. Diskove, BD RW, grafu i kontroler samo prebacujem u novo kućište. Staro ću vjerojatno podijeliti dijelove ili čak cijeli dati nekom. Neko vrijeme ću doduše držati dvi kutije doma i testirati RAID polja na starim diskovima, zanimaju me neke gluposti. 

A to za drivere ono...mislim sad mi je gotovo  :(, i u biti nije bitno. win7 it is, a sad šta bude bit će. Kocka je bačena.  :hiha:
 :wildboy:

Kakvi još problema s win 7 ima po pitanju rada i kompabitilnosti?

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #20 : 21. Travanj, 2010., 20:49 »
Nemoj se uopće živcirati.Taj Win7 je zbugiran skroz.Radi,radi,radi,pa odjednom počne stvarat masu problema.Onda ti kupiš pola novog hardware-a,pet puta formatiraš disk,staviš Win7 opet "gore",a problem se nastavi.Onda ti skužiš da ti je komp ispravan,a Win7 zbugan toliko da toliko poremećen nije ni Ante Gotovac.  :wildboy:

Koje su to točno stvari koje počnu stvarati masu problema nakon određenog vremena? Jer koristim sedmicu od nekog RC-a doma na kompu, a od devetog mjeseca na ovom kompu. I nisam naišao niti na jedan problem koji se nije mogao riješiti u pet sekundi. A čak i takvih je malo. Uglavnom sve radi automacki kako treba.  :hug
Valjda je onda stvar sreće.Trebali bi napraviti ovako:
Win7 za nesretnike.
Win7 za sretnike.

 :wildboy:

Npr. najveći problem što me iritira je što nekad fejla staviti apdejtove iz nekog njegovog razloga,pa drugi put uspije.I npr. što tokom skidanja većih fajlova s neta (6-12 gb) frajer prestane downloadat,flashget pokazuje 0 % za aktivnost,a kada kreneš kliknut na neki šortkat,or wotevr,kaže da je fajl pomjeren ili obrisan.što je lolz.resetiraš i radi normalno.
Stavim Vistu i sve radi normalno.Stavim XP i sve radi normalno.
Prvo sam pomislio da mi nešto o'šlo od hardwera,posumnjao na napajanje,uzeo novo,ništa,testirao rame,prošli memtest nakon 6 sati testiranja svakog keksa,za svaki slučaj uzmem novu gigu,ubacim samo nju,odradim memtest,prođe,ostavim.Opet isto se počne ponavljati.Uzmem novu grafičku,radi,pa opet isto.Zamjenim svoj terabajtni hard sa ide hardom od 80 gigi,opet isto.Uzmem novu matičnu,vratim terabajtnog hardača,iskombiniram rame,stavim drajvere,radi.
Pa opet isto.Tako da možemo izuzet hardwer i uzet da je Win7 još nestabilan OS i čeka se service pack,drži vodu.
 :hug

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #21 : 21. Travanj, 2010., 21:14 »
64 bit imam isto. Zbog memorije, nek se ima.

A za Win7 je najlakse naci drivere zapravo.
Ako je neki stariji komad hadvera i ako postoje barem Vista driveri za njega, radit ce.


I Mansky, ne, nije nestabilan OS. Vise si mislim da si malo pretjerao sa tweakanjem, ili neki od x greski koje ljudi naprave kad misle da se kuze u OS-ove kako spada. Ili ne dao bog one black/light/pickamaterina verzije Windowsa sto ih ima po torrentima. Smece nestabilno.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #22 : 21. Travanj, 2010., 21:35 »
Kad si već tu...kak da reinstaliram jebeni directX?
Tj, zaš neam onaj directX config i zaš mi igre odbijaju radit. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #23 : 21. Travanj, 2010., 21:49 »
64 bit imam isto. Zbog memorije, nek se ima.

A za Win7 je najlakse naci drivere zapravo.
Ako je neki stariji komad hadvera i ako postoje barem Vista driveri za njega, radit ce.


I Mansky, ne, nije nestabilan OS. Vise si mislim da si malo pretjerao sa tweakanjem, ili neki od x greski koje ljudi naprave kad misle da se kuze u OS-ove kako spada. Ili ne dao bog one black/light/pickamaterina verzije Windowsa sto ih ima po torrentima. Smece nestabilno.
Khm,kako misliš "pretjerao sa tweakanjem"?
Sve je na default.Zaboravio sam da sam nakon svega ajde,posumnjao na procesor i bacio pogled na temperature,koje su btw uredne,no svejedno sam skinuo fan i heatsink,te zamjenio pastu,vratio natrag,temperature normalne.Da ne pričam kako sam bacio Prime95 i kako je sve stabilno radilo 16 sati.
Mislim,nemaš nikakav argument da sam ja jedan od onih koji se ne kuže u OS-ove,kako ti kažeš - "kako spada."

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #24 : 22. Travanj, 2010., 10:46 »
Jel imaš original windowse?

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #25 : 22. Travanj, 2010., 11:38 »
Iksi silovat ću te na msnu, mere.  :wildboy:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #26 : 22. Travanj, 2010., 12:24 »
U vezi čega?  :wildboy:
Al mere.  :hug

@mansky:
Još mi ni jednom nije update fejlo. Samo mi popup dolje javi da se fino updateo i da bi trebalo restartat (ako je potrebno). Baš svaki put.
Original 32 bit sedmica.

Plus, većina frendova ima sedmicu i još se nitko nije požalio na takve probleme s driverima. Baš sam se i preko MSN-a sad raspitao i svi kažu da im sve fino radi.  :hug

A ovo za skidanje velikih fajlova... nemam pojma. Tu može bit tisuću problema. Al opet, nisam nikad tako velike fajlove skidao, a da nije bilo preko torrenta.
I nemoš samo zbog toga reć da je OS nestabilan.  :hihi:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #27 : 22. Travanj, 2010., 21:05 »
Kad si već tu...kak da reinstaliram jebeni directX?
Tj, zaš neam onaj directX config i zaš mi igre odbijaju radit. :wildboy:

Da reinstaliras? Prvi put cujem za takvu potrebu.  :wildboy:

http://www.microsoft.com/games/en-US/aboutGFW/pages/directx.aspx

Skini i instaliraj ponovno, zadnji update. A sad, maknut ga ne mozes nikako normalno.

Kakve probleme ti radi?

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #28 : 23. Travanj, 2010., 23:40 »
U vezi čega?  :wildboy:
Al mere.  :hug

@mansky:
Još mi ni jednom nije update fejlo. Samo mi popup dolje javi da se fino updateo i da bi trebalo restartat (ako je potrebno). Baš svaki put.
Original 32 bit sedmica.

Plus, većina frendova ima sedmicu i još se nitko nije požalio na takve probleme s driverima. Baš sam se i preko MSN-a sad raspitao i svi kažu da im sve fino radi.  :hug

A ovo za skidanje velikih fajlova... nemam pojma. Tu može bit tisuću problema. Al opet, nisam nikad tako velike fajlove skidao, a da nije bilo preko torrenta.
I nemoš samo zbog toga reć da je OS nestabilan.  :hihi:
Dosta sarkazma. ;)
Nije samo zbog toga,ne brini.To što ti favoriziraš određeni OS,ne mora značiti da je svima megakul kao tebi.
I da,nestabilan je.
Ugl. je,originalan OS,64 bitna Ultimate sedmica.
Brijem da ću staviti 32 bitnu jer onak,64 bitna siše veslo još uvijek.Isto sranje kao sa Vistom.

Veličanstveni edit : Ne žalim se na probleme sa drajverima.Zar apdejt nužno mora značiti nadogradnja drajvera?!

Odg: Aero problem u Win7
« Odgovori #29 : 23. Travanj, 2010., 23:53 »
Krivo sam se izrazio. Mislio sam na update.  :wildboy:

I ne kužim... gdje ti vidiš sarkazam?  :solidus:
Nije nikakvo favoriziranje s moje strane. Dapače, da imam love, danas bih se prebacio na Maca.

Al ako ti navodiš neke stvari zbog kojih je OS "nestabilan", stvari koje svima drugima koje znam (a da imaju original sedmicu) rade bez problema, zaključujem da je tvoj slučaj prije iznimka nego pravilo.

Stvarno se ne sjećam kad sam zadnji put imao nekih problema sa sedmicom.  :solidus:
Nit se ruši nit išta. Meni barem. Eto.
Par puta mi neki programi zablokirali, al druga je stvar što ja pokušavam istovremeno pokrenuti Photoshop, Winamp, MSN i browser na 1GB rama. ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9