HCL.HR

ATi driveri

  • 10 Odgovora
  • 2772 Hitova
*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
ATi driveri
« : 10. Listopad, 2010., 23:01 »
Imam problema s ATI driverima. Jučer/prekjučer sam igrao Battlefield Bad: Company 2 i driveri bi svakih 5 minuta not-respondali, onda sam probao Dragon Age: Origins, isto. Isto i s DiRT2. Gugalnjem sam našao na riješenje za to i bilo je brisanje svih drivera od grafičke kartice s Driver Sweeper programom u safe modeu. Skinuo to, otišao u safe mode, označio ATI, analyze, clean, restartao i banana. Nemoš više instalirat ni drivere ni onaj mrtvi CCC.

Išao sam na device manager, probao tamo updateat drivere za grafičku, kaže da nemože nać ništa nema drivera, tj. da ga nemože nać. Probao sam obe metode. Pustit da ga sam nađe, skinut ga ručno pa odredit lokaciju, ali ništa je uspijeva.  Pokušam instalirat samo CCC, kaže da je sve prošlo kako treba, ali on ga ne instalira.Odem pogledat u install folder. Folder je prazan.

Našao sam negdje da se u InstallManager.cfg-u promjeni "WorkaroundInstall=false" u "WorkaroundInstall=true" pa pokrenut izravno setup. Probao, ne radi. Skinuo sam 2-3 različita "hot-fixa" koji su rađeni isključivo za moj OS i ništa također. Probao sam prije/poslije očistit registry s onim CCleaner-om (navodno je nekima pomoglo), ali ništa, isto sve.

OS - Windows 7 Ultimate 64bit
Grafička kartica - PowerColor HD4870 PCS+
Proc - AMD Athlon 6400+ X2 64bit
RAM - 2 GB DDR2 800MHz
Matična - MSI K9N SLI V2.0

To je to od specifikacija valjda šta sam trebao nabrojat jel? Ako treba još neš napišem.

Eto, hvala unaprijed ako netko zna rješenje. Stvarno nemogu radit re-install cijelog OS-a, ne u dogledno vrijeme.

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: ATi driveri
« Odgovori #1 : 11. Listopad, 2010., 13:37 »
regedit ->

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ati2mtaa
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ati2mtag

Jesi brisao ovo? Zašto driver sweeper? Skini RegCleaner pa probaj. Ovo sve radi u F8 (safe) modu.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: ATi driveri
« Odgovori #2 : 11. Listopad, 2010., 16:13 »
Jao, izgleda da ATI još ima gadne probleme sa stabilnošću drivera.

Imao sam scenu pred par godina da sam obavio rutinsko formatiranje PC-a, instalirao drivere za grafičku, on si je neš zabrijao i non stop mi javljao errore od CCC-a, pa se rušio sistem, pa sam sve reinstalirao i samo se još gore dešavalo. Jedino je pomoglo ponovno formatiranje, a onda sam stavio TRAY TOOLS-e i nikakvih problema više nisam imao.
"Women don't respect salad eaters."

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: ATi driveri
« Odgovori #3 : 12. Listopad, 2010., 16:19 »
regedit ->

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ati2mtaa
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ati2mtag

Jesi brisao ovo? Zašto driver sweeper? Skini RegCleaner pa probaj. Ovo sve radi u F8 (safe) modu.

Nije radilo.

Hvala svima koji su pokušali pomoć, odnosvno vama dvojici.
_________

Popravio reinstalacijom windowsa. Može lock.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: ATi driveri
« Odgovori #4 : 12. Listopad, 2010., 17:01 »
Nemože lock.

Problem se opet javlja nakon formatiranja i čistog instaliranja windowsa. Opet isto, igram BILO KOJU igru 5 sekundi, ni tolko, odmah se zamrzne i nestane slika, samo crno bude, u nekim igrama se vrati i nastavi tak svakih 1-2 sekunde u nekima kreša. U svim mi javlja: "The display driver has stopped working and has recovered". Skinuo sam najnovije drivere, friško instalirao nakon instalacije windowsa, dakle nije bilo nikakvih drivera prije tog.

Molim za pomoć jer stvarno više neznam šta bi. Nemogu ama baš ništa igrat. Užasno me živcira to sve sad.

EDIT: Također nema pregirajavanja. Sve radi na normalnim temepraturama i očistio sam komp iznutra od prašine.
« Zadnja izmjena: 12. Listopad, 2010., 17:03 Easy »

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: ATi driveri
« Odgovori #5 : 12. Listopad, 2010., 17:03 »
Bedasto je, ali jesi probao instalirati neke starije drivere pa onda pokrenuti?

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: ATi driveri
« Odgovori #6 : 12. Listopad, 2010., 17:06 »
Radilo je na istim driverima do prije tjedan dana bez beda. Preživčan sam. Nemogu ništa igrat, što god probam isto sranje. Nemogu dokučit zaš se to događa jer nema logike ništa. Totalno bezvze.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: ATi driveri
« Odgovori #7 : 12. Listopad, 2010., 17:14 »
Pa baš zato što nema smisla probaj staviti neke starije drivere.  :wildboy:

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: ATi driveri
« Odgovori #8 : 12. Listopad, 2010., 21:06 »
Probao, još gore bilo.

Uglavnom, riješili windowsi sami valjda, neznam. Updateali se, restartao komp, ugasio Catalyst A.I. i za sad sve redi kak treba bez problema.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: ATi driveri
« Odgovori #9 : 12. Listopad, 2010., 22:46 »
nakon formatiranja isti problem?? :wildboy:

sve mi smrdi na smrt grafičke :fpalm:

neznam, ili si on nekaj gadno brije...
"Women don't respect salad eaters."

Odg: ATi driveri
« Odgovori #10 : 27. Listopad, 2010., 20:42 »
Kolko ti je grafa stara možda već počinje crkavat...
dodajte me slobodno na google wave adresu [email protected]

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9