HCL.HR

BSoD (grafika)

  • 4 Odgovora
  • 1967 Hitova
*

Aughos

  • *
  • 7
  • Osobni tekst.
BSoD (grafika)
« : 05. Prosinac, 2014., 17:57 »
Pozdrav svima. Na računalu koje dnevno koristim prije par mjeseci mi se počeo pojavljivati ozbiljni problem koji mi kida živce. Usred surfanja internetom, (YouTube, Facebook, itd.) računalo se resetira i pojavi mi se blue screen. Mislio sam da je problem u grafičkoj kartici koja je integrirana pa sam kupio Sapphire R7 260x. Prvih par dana nije bilo nikakvih problema, ali su se opet počeli pojavljivati. Našao sam neke programe koji pomažu pri dijagnosticiranju problema, WhoCrashed i BlueScrenView. BSV javlja da je greška uzrokovana driverom atikmdag.sys, na adresi atikmdag.sys+2601e, WC to potvrđuje i piše da je problem najvjerojatnije nastao sa driverom od treće strane koji se petlja tamo di mu nije mjesto ili nije pravilno instaliran. Ispod ću stavit system specs, stavio bi i memory dump ali nemam pojma kako. Ovaj driver od treće strane bi možda mogao bit downloadan sa Steama, jer znam da postoji opcija "check for video driver updates" a sjećam se da sam nešto radio oko toga. Isto tako bi molio da mi savjetujte kako da pobrišem sve video drivere pa da reinstaliram novi driver samo za R7 260x.

album jer je na forumu "došlo do greške i dohvat datoteka je pun" ili tako nešto: http://imgur.com/a/zqSR8
Tu bi trebao stavit nešto dosjetljivo i smiješno, ali nemam inspiraciju i nije me briga :/

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: BSoD (grafika)
« Odgovori #1 : 05. Prosinac, 2014., 18:07 »
Prvo skini zadnje drivere sa AMD-ove sluzbene stranice za svoju karticu i pokusaj ih instalirati,oni ce automatski zamjeniti te ako su stari ako to ne pomogne javi pa cu ti dati druge opcije
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

Aughos

  • *
  • 7
  • Osobni tekst.
Odg: BSoD (grafika)
« Odgovori #2 : 08. Prosinac, 2014., 11:50 »
Jučer sam skinuo najnovije drivere, za sad mi nije bilo problema, ali javim ako ih bude.
Tu bi trebao stavit nešto dosjetljivo i smiješno, ali nemam inspiraciju i nije me briga :/

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: BSoD (grafika)
« Odgovori #3 : 10. Prosinac, 2014., 21:40 »
Ako nije do sad valjda nece ni sutra 8)
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

Aughos

  • *
  • 7
  • Osobni tekst.
Odg: BSoD (grafika)
« Odgovori #4 : 14. Prosinac, 2014., 02:01 »
Evo već je tjedan dana prošlo od reinstalacije drivera, nije bilo nijednog crasha, nadam se da ih neće ni bit. Puno hvala na pomoći! +rep
Tu bi trebao stavit nešto dosjetljivo i smiješno, ali nemam inspiraciju i nije me briga :/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9