HCL.HR

BSOD error 116 atikmpag.sys

  • 7 Odgovora
  • 2539 Hitova
BSOD error 116 atikmpag.sys
« : 21. Rujan, 2012., 10:55 »
Pozdrav ljudi! Eo pišem vam ovo jer sem već očajan i ni sam neznam sta da radim sa naslovnim problemom. Počet čemo otpočetka:
Konfa mi je:dual core AMD 2.7GHz
                   Ram 2 Gb-zaboravio marku
                   ATI Radeon 3870 HD 500 Mb
                   HD 250 Gb-zaboravio marku
                   matična:AS ROck K10N78FullHD-hSLI
Komp je inače star oko 4 godine. Ovako, čim sam ga dobio komp je radio odlično bez problema. Nakon otprilike mjesec, dva dok bi igro neku igru ekran bi se smrzo, zacrnio i slika bi se vratila odma, nakon sekundu dvije. Pretpostavljo sam da je grafička problem pa sam updedjto drajvere. I radilo je i nije više uopće bilo problema sa smrzavanjem slike. I tako je radio do ove godine odnosno do negdje 2-3 mjeseca, kad sam ih iso updejtat, jer sam smatro da bi bilo vec i vrijeme! I onda problemčine. Ja bi pokrenuo neku igru ili čak gledo youtube i odjednom bi se po cijelom ekranu pojavile stotine kockica. Ekran bi se smrzo, zacrnio, lampica od ekrana bi blendala 5-6 puta i pojavio bi se bsod s tim da bi na njemu jedva vidio išta jer bi cijeli ekran bio pun linija, kockica pitaj boga čega već ne. Ustanovio sam na kraju da na bsod-u piše atikmpag.sys broj errora 116. Guglo sam malo i pisalo je da izbrišem sve drajvere i stavim najnoviji drajver, šta sam učinio barem 10-ak puta ali problem je ostao. Pa sam onda provjerio temperature kad nema procesa i kad je samo desktop, bez ičega upaljenog sastrane, ja to zovem stand by. Temperatura CPU-a je 45, a grafičke je 55-60. Ispuho sam komp pred ljeto i prije prošle zime(inace ispuhujem ga svakih 4 mjeseca u prosjeku).
Eto to je moj problem. Ja molim bilo koga ako zna rješit ovaj problem jer sam lud, ljut i očajan. Dali je rješenje instalirat neku staru verziju drajvera ili nes treće?
Hvala unaprijed!!

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: BSOD error 116 atikmpag.sys
« Odgovori #1 : 21. Rujan, 2012., 11:09 »
probaj sa starim driverom da otkloniš tu mogućnost, pa se onda javi vamo na report

Odg: BSOD error 116 atikmpag.sys
« Odgovori #2 : 21. Rujan, 2012., 12:00 »
probaj sa starim driverom da otkloniš tu mogućnost, pa se onda javi vamo na report
Di mogu nać starije verzije drajvera?
EDIT:pusti našo, upravo skidam verziju 11.1(stara 2 godine)!
« Zadnja izmjena: 21. Rujan, 2012., 12:10 Oliva35 »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: BSOD error 116 atikmpag.sys
« Odgovori #3 : 21. Rujan, 2012., 12:11 »
evo ga 12.4 verzija, samo guglaj na interentu, probaj 2-3 verzije http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalyst124bhotfix.aspx

Odg: BSOD error 116 atikmpag.sys
« Odgovori #4 : 21. Rujan, 2012., 12:14 »
evo ga 12.4 verzija, samo guglaj na interentu, probaj 2-3 verzije http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalyst124bhotfix.aspx
S tom verzijom i imam problema, to je najnovija! Instaliram verziju 11.1 staru 2 godine.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: BSOD error 116 atikmpag.sys
« Odgovori #5 : 21. Rujan, 2012., 12:57 »
ne,imaš noviju verziju, ja mislim da je 12.6

Odg: BSOD error 116 atikmpag.sys
« Odgovori #6 : 21. Rujan, 2012., 14:43 »
Stavio sam verziju 11.1 i zasad nema problema. Igro sam borderlands 2 zadnjih sat i pol. Izgleda da je uspjelo vidjet cemo!!

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: BSOD error 116 atikmpag.sys
« Odgovori #7 : 21. Rujan, 2012., 17:01 »
vrti jos malo i usput prati ati-jevu stranicu, da vidiš ima li ikakvih popravaka na najnovijem driveru, kad izađu poovno instaliraj najnoviji i isprobaj  :hug :thumbs:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9