HCL.HR

BSOD

  • 8 Odgovora
  • 2446 Hitova
BSOD
« : 01. Studeni, 2014., 13:09 »
Pozdrav svima,ovako prije oko 1-2 mjeseca složio sam PC kupio sam komponente i sve lijepo složio sve se komponente slažu jedna s drugom.
Kada sam instalirao Windows 7 prvi puta sve lijepo je radilo i počeo sam instalirati i skidati drajvere i dkinuo sam igricu The Forest pomoću nje sam gledao PC kako radi i imao sam Temp.Monitor da gledam temperaturu.Kada sam resetirao PC i pokrenuo igricu BUM BSOD:A CLOCK INTERRUPT WAS NOT RECEVIED ON A SECONDARY PROCESSOR WITHIN THE ALLOCATED TIME INTERVAL.Bio sam prestravljen upalio sam komp i odma upalio Temp.Monitor sve je bilo uredu GPU mi je bila na 33C kad sam gledao po internetu a CPU oko 40C što je malo previše kada sam igrao The Forest stizalo je čak i do 55C ja sam formatirao HD instalirao Windows 8.1 i opet drajvere sve lijepo.PrimCPU je odlična Temperatura nego sad je GPU povišen na oko 40C dok gledam na internetu.No sve je bilo lijepo dok opet nisam resetirao PC opet kad bih upalio neki program(ne bilokoji ) ili nešto odmah bi došao BSOD al sada:CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT,i ja sa pogledao po internetu da je možda do drajvera i ja sam update sve drajvere čak sam i windows drajvere i sve bilo ok dok nisam resetirao PC i stizali mi ostali BSOD:IROL_NOT_LESS_OR_EQUAL najviše onaj prvi gledao sam da je moguče da je problem do matične napajanja,procesora ili ram,Matičnu sam dobio novu ,RAM sam Memtest86 sve prošlo ok,sad mi je samo ostao procesor.Zato ako bi mogli mi pomoći kako da riješim taj BSOD ako trebate neku sliku ili nešto mogu sve dati.
« Zadnja izmjena: 01. Studeni, 2014., 13:11 Domyx9 »

Odg: BSOD
« Odgovori #1 : 01. Studeni, 2014., 15:56 »
Prvo napiši kompletnu konfiguraciju. Temperature su ok, mada ako je tem procesora prilikom igranja 55C, moglo bi manje. Jesi pravio neki OC konfiguracije? Koji ti sada baca BSOD ili random sva tri?

Odg: BSOD
« Odgovori #2 : 01. Studeni, 2014., 16:27 »
Specifikacije:
Procesor:AMD FX 6300
Grafička:AMD Radeon Saphire R9 280 3GB
Matična ploča:Asrock 970 Pro 3
Ram:2x4GB DDR33 Kingston 1600MHz HyperX Red Series
Napajanje:ENERGON 650W
Ništa nije OverClockano , sad na W8.1 Temp.Grafičke kad igram mi je 60C a procesor oko 40C
Najviše baca CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT a zna i ovaj IROL_NOT_LESS_OR_EQUAL

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: BSOD
« Odgovori #3 : 01. Studeni, 2014., 17:08 »
Pošto se problem pojavljuje na obje platforme (win 7 i 8) stvar je ili u hardwareu ili u BIOSu.
Ajmo prvo s "najlakšom" forom. Napravi reset BIOSa (clear CMOS) s jumperima (ako ne znaš što i kako točno reci, pa ćeš dobiti upute)

I napravi update BIOSa verzija 2.0 je izašla nedavno http://www.asrock.com/mb/AMD/970%20Pro3/?cat=Download&os=BIOS

Probaj pa javi za početak kako je prošlo.

Odg: BSOD
« Odgovori #4 : 01. Studeni, 2014., 17:24 »
Evo rečeno ti je što za prvi korak. Inače za FX6300 je poželjan am cooler, a pored toga napajanje Energon (Inter-tech) je poprilično loše.
CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT je inače BSOD koji uglavnom označava neki problem s hardwareom.

Odg: BSOD
« Odgovori #5 : 01. Studeni, 2014., 18:35 »
BIOS je UPDATE-ovan, za procesor nemam problema sa hlađenjem jer mi se ne pregrijava jer imam dodatna 2 hladnjaka za kučište i sasvim mi je sve oke,a i probat ču napravit reset BIOSA.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: BSOD
« Odgovori #6 : 01. Studeni, 2014., 18:40 »
Kad si točno napravio update BIOSa?!?!

Ovaj novi je SAD izašao prije 2 dana! 29.10.2014.

A ako se problem počeo pojavljivati sad nakon tog updatea (koji si mogao updateati prije 3 dana, onda vrati na stariju verziju BIOSa)

I naravno probaj "presložiti" komponente, izvadi RAMe i varti i, očisi sve od prašine.
Ne znam koliko si vrtio memtest, provjeri i HDD.

Odg: BSOD
« Odgovori #7 : 01. Studeni, 2014., 18:58 »
Bios UPDATE sam napravio prije tijedan dana,sve sam presložio rame previše puta i očistio al nakon restarta PC-a opet mi baca, memtest sam radio 15h i sve je dobro prošlo.
Probat ču ovaj novi sad UPDATE.

Odg: BSOD
« Odgovori #8 : 03. Studeni, 2014., 21:28 »
Hvala svima na pomoći UPDATE sam BIOS i Windows 8.1(ono automatski) i sada sve radi savršeno :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9