HCL.HR

Driveri za grafičke kartice

  • 188 Odgovora
  • 140365 Hitova
*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #150 : 21. Prosinac, 2015., 14:39 »
moze pomoc oko drivera za graf
Dosao mi ja laptop prosli tjedan sa popravka i tamo su mi instalirali win10 i sad kad je doso doma otiso sam skinut Minecraft
Kad sam ga instalirao pokrenem i stisnem da krenem igrat krene i crash se.Pise da update graf a nema za win 10 ima smo za win 7 i vistu
sta sad?
IME:
mobile intel(r) 4 series express chipset family

Davno sam imao laptop sa takvom grafom,uglavom imao sam isti problem kad je izisao Windows 8.
Skini originalne drivere i stavi da se pokreće u načinu za windows 7 i sve će raditi kako treba.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #151 : 31. Prosinac, 2015., 17:53 »
Eh opet ovaj ShadowPlay.
Zna mi nekad kada hoću snimat samo puknut i nemogu snimat više dok ne restartam cijeli GeForce Experience.
Jel zna tko zadnju stabilnu verziju?

Već mi je pun kufer da mi svaki novi update sjebe aktualno stabilni ShadowPlay...

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #152 : 31. Prosinac, 2015., 18:14 »
Ne znam zašto tebi opet radi probleme... Meni od onda radi kako spada. Sve sam namjestio i ništa ne diram, iako mogu normalno mijenjati postavke.
Sve snimam i uploadam na YT.
Da probaš DDU pa onda opet clean install?

Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #153 : 09. Siječanj, 2016., 18:46 »
Izašao je Hotfix 16.1. za AMD Crimson drivere. Ja još uvijek imam downclock problem sa svojom r9 380. Zna li itko kakvo riješenje, ili da ostanem na Catalystu 15.11.1.?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #154 : 09. Siječanj, 2016., 18:48 »
Izašao je Hotfix 16.1. za AMD Crimson drivere. Ja još uvijek imam downclock problem sa svojom r9 380. Zna li itko kakvo riješenje, ili da ostanem na Catalystu 15.11.1.?


Problem s dropovima, problem s hladnjakom na 20% ili koji problem imaš?

Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #155 : 09. Siječanj, 2016., 21:25 »
Preko Afterburnera se hladnjaci vrte na 50%, a temperatura ne prelazi 55 stupnjeva tako da je to ok (čudo za AMD btw), ali core clock ne prelazi 450-500 Mhz u, primjerice, Wolfensteinu The New Order i GTA V. Moram priznati da dalje od te dvije igre nisam testirao. Na 15.11.1. Catalystu core clock dostiže regularnu vrijednost od 990 Mhz, ili svaku višu ako overclockam. Sa Crimsonom se to ne događa...

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #156 : 09. Siječanj, 2016., 21:39 »
Pa jesi probao instalirati sad ovaj hotfix i nove drivere? Ako nisi, probaj.
Možeš još probati (da budeš sigurniji) prije instalacije novih drivera stare izbrisati s DDU i onda tek instalirati nove drivere.

Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #157 : 10. Siječanj, 2016., 02:18 »
Nakon DDU sam instalirao ovaj novi hotfix 16.1. S tim editionom imam ovaj problem. Postoji li kakav force na core clock s kojim bih rucno postavio stalne vrijednosti?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #158 : 10. Siječanj, 2016., 09:00 »
Nakon DDU sam instalirao ovaj novi hotfix 16.1. S tim editionom imam ovaj problem. Postoji li kakav force na core clock s kojim bih rucno postavio stalne vrijednosti?
MSI Afterburner?

Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #159 : 10. Siječanj, 2016., 10:32 »
Kako to mogu postaviti u Afterburneru? Kada standardno podignem brzinu rada corea, memorije i povecam power supply, svejedno se dogada downclock.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #160 : 10. Siječanj, 2016., 10:34 »
A onda ne možeš postaviti... Trebalo bi ići normalno kada podigneš takt i izabereć apply.
I naravno za svaki slučaj napraviš save profila na jedan od slotova.
S čim si provjeravao taj down clock? Afterburner, GPU-Z?


Ako ti neće podići core clock i memory onda se vrati na prijašnje drivere.

Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #161 : 10. Siječanj, 2016., 12:23 »
Provjeravao sam kroz Afterburner. Čini se da ću morati ostati na 15.11.1. Catalystu. Ovo je već treća inačica Crimsona koja nije riješila downclock problem. Vidio sam po netu da dosta ljudi ima isti problem. Užas...  :bonk:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #162 : 13. Siječanj, 2016., 09:52 »
Stigao novi hotfix za nVidia drivere 361.60
Maknuti su problemi s Photoshopom i crashanjem i i sto tako problem kada pojedine igre nisu mogle iskoristiti maksimalnu brzinu VRAMa.

Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #163 : 27. Siječanj, 2016., 16:40 »
http://www.geforce.co.uk/whats-new/articles/rise-of-the-tomb-raider-and-tom-clancys-the-division-beta-game-ready-driver

Izašli novi nvidia game-ready driveri,za the division betu i rise of the tomb raider

Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #164 : 16. Veljača, 2016., 22:17 »
https://www.khronos.org/vulkan/

Vulkan izbačen, jel netko probao beta drivere? Ja upravo skidam. :)

Baš me zanima performance impact ali mozda nisam najbolje tester jer ne igram prezahtjevne igre, zasad :)
Iako nisu direktno prilagođene za ovaj API možda hardware i low level pristup Vulkana sam po sebi unaprijedi efikasnost; manja potrošnja, temp, usage etc
The blood of youth is bubbling back..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9