HCL.HR

Igrice seckaju

  • 6 Odgovora
  • 3905 Hitova
*

Ville

  • n00b
  • 4
Igrice seckaju
« : 21. Lipanj, 2018., 17:01 »
Pozdrav svima,imam jedan problem. Kupio sam novi komp ,bas za gejming:  GTX 1050 ti 4GB,I5 7400 3ghz , 8gb ram memorije,maticna asus h110 m-r
Igrice i starije i nove nekako seckaju , tj. prodje neko vreme pa padne fps( monitor 60hz,vsync ukljucen).
War Thunder je retka igrica koja ide u 60fps.Temperature grafe oko 60 stepeni,procesor slicno kao graficka(u igricama).Ostale igrice tipa NBA 2K14,WWE 2K18(medium),NBA 2K18(medium) ,PES 18 medium,GTA V,pa cak i Fortnite na medium podesavanjima seckaju,tj. fps pada sa 60 na 56,57. Pa sam zeleo da pitam da li je mozda u pitanju kvar graficke kartice? War Thunderu je Gpu usage oko 40% , a procesor oko 20-25.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Igrice seckaju
« Odgovori #1 : 22. Lipanj, 2018., 09:47 »
Čekaj, tebi je "sekcanje" kada fps padne sa 60 na 56? Ma to ti je ništa Ville - to je savršeno normalno i to ne bi trebao ni osjetiti usred igre.

Ako nekako sumnjivo redovito pada sa 60 na 30-40, to je već čudan pad i to bi trebao osjetiti.

I inače, dobro je to složen komp za gaming na malo nižem budžetu, ali ne treba očekivati čuda od njega također. Tu i tamo on neće moći vrtjeti igru bez malo skakutanja frameratea u rangu 40-60 fps-a. I to na medium-high detaljima pri 1080p rezoluciji.

*

Ville

  • n00b
  • 4
Odg: Igrice seckaju
« Odgovori #2 : 22. Lipanj, 2018., 19:07 »
Da,ali  bas se primecuje taj pad FPS-a.U NBA 2K14 fps mi je ( bez vsynca) 110 tokom igrice,ali ima screen tearinga,zbog toga sto je monitor 60hz,a kada je vsync ukljucen on pada 55,56 i tada se primeti taj pad,na trenutak secne pa krene normalno da radi nekoliko sekundi.
Razmisljao sam o tome da je problem u monitoru,ali ipak nisam bas siguran.Pozdrav.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Igrice seckaju
« Odgovori #3 : 22. Lipanj, 2018., 19:09 »
Ne uključuj Vsync u igrama nego u nVidia control panelu izabereš igru i onda staviš Vsync na Adaptive ili Fast i to je to. Nećeš više vidjeti i osjetiti "sjeckanje".
No pad fps-a je sasvim noramalan i redovan na svim konfiguracijama.
Dakle u igri isključi Vsync i upali ga isključivo u nVidia control panelelu za svaku igru zasebno.

*

Ville

  • n00b
  • 4
Odg: Igrice seckaju
« Odgovori #4 : 22. Lipanj, 2018., 19:41 »
Naravno,pokusavao sam i to,ali nije uspelo.

U control panelu mi je vsync bio Adaptive,a u igrici vsync off,ali i dalje secka.Zanimljivo kada sam War Thunder stavio na Adaptive-u igrici(u control panelu je bio vsync da aplikacija kontrolise,tako nesto),fps je bio konstantan.Ovo je radilo samo za ovu igricu.Kod Fortnitea ,kada ukljucim igricu prvi put,kada upalim racunar,igrici fps pada, posle nekoliko puta,igrica radi dobro. Ne znam u cemu je problem.
« Zadnja izmjena: 22. Lipanj, 2018., 19:48 Ville »

*

Surdukli

  • n00b
  • 1
Odg: Igrice seckaju
« Odgovori #5 : 24. Studeni, 2018., 11:08 »
Pozzz....Prvi post jeee....Ako koristis win 10 probaj da skines programcic za brisanje kesha u ram memoriji posto je to win 10 stalan problem pogotovo ko ima minimalu rama.Zasto to nerijese neznam samo znam da je meni pomoglo prilikom dropanja FPS...Bilo je iritantno sad nema dropa...postupak na linku....

https://www.youtube.com/watch?v=WnKDPLjbg_I

*

Ville

  • n00b
  • 4
Odg: Igrice seckaju
« Odgovori #6 : 14. Prosinac, 2018., 14:36 »
Pokusao sam,ali nije uspelo...Pozdrav

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9