HCL.HR

Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows

  • 29 Odgovora
  • 82178 Hitova
*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #15 : 26. Lipanj, 2015., 21:53 »
ja mislin da tribas u boot options namistit da se boota sa usb-a....uuostalom ubacis taj cd sa win8 i instaliras

Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #16 : 26. Lipanj, 2015., 22:06 »
Rijeseno
Nasao na netu lik ljepo objasnio, samo izvadis usb i ubacis u drugi usb port
Cd je samo driveri

Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #17 : 17. Lipanj, 2016., 21:33 »
pozz ljudi imam neobican problem.. pao mi je sistem na jednom starom pc-u i kada ubacim bootabilan Win. xp
izbaci mi poruku "strike f1 to retry boot f2 for setup utility " inace sam u Biosu namjestio da bootuje prvo sa optike.. ali pise  pored toga nesto kao CD-DVD not installed.. Dell optiplex je PC.. a ako stavim Hard Drive prvo da bootuje dodje do onog windows i ispod onaj kao loading i resttart se desi.. Molim za pomoc unaprijed HVala

*

IgorSSS

  • *
  • 19
  • Gamer
Problem s instalacijom windowsa
« Odgovori #18 : 18. Lipanj, 2016., 12:45 »
Zamjenio sam stari hard sa drugim vecim i kad ga prikljucim i pokusam instalirat windows prode mi ono windows is loading files i sve stane kada dode onaj windows logo, pustio sam tako 50 min nadajuci se da ce krenuti ali nista, pokusavao sam izmjeniti neke opcije u biosu ali nista, molim pomoc, mozda bad sectori? ili nesto drugo?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #19 : 18. Lipanj, 2016., 13:13 »
Vjerojatno si instaliravao s nekog starog CDa. Problem je u tome što s vre9menom i čestom upotrebom oni se izgrebu i neke dadoteke budu nakon instalacije koruptirane.
Lijepo nađi drugu verziju Windowsa i instaliraj ih putem USBa. Bit će brže i bolje.

*

IgorSSS

  • *
  • 19
  • Gamer
Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #20 : 18. Lipanj, 2016., 13:17 »
Pokusao sam sa tri razlicita cd-a win 7, win 8 i win10 i uvijek ista stvar uvijek stane kad se pojavi windows logo i kad se one kuglice pocnu okretat...

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #21 : 18. Lipanj, 2016., 13:29 »
Ajde nemoj probavati s DVDa, nego napravi kod nekoga botabilan USB. Možda ti pržilica ne radi dobro (pogotovo ako su  sva 3 DVDa neupotrebljiva).


Isto tako skini Hirens boot na USB i provjeri HDD i RAM za svaki slučaj.

*

IgorSSS

  • *
  • 19
  • Gamer
Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #22 : 18. Lipanj, 2016., 13:57 »
Cd-i su u redu jer sam na stari hdd sa njih par puta  instalirao windowse bez ikakvih problema, zato mislim da nesto nije u redu "novim" hdd-om.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #23 : 18. Lipanj, 2016., 13:58 »
Onda ga istestiraj kako sam ti i rekao

Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #24 : 09. Siječanj, 2017., 19:06 »
a kako onda ako imas 32 bitni windows a zelis ga stavit na 64 jer zelis poboljsati hardver

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #25 : 09. Siječanj, 2017., 19:33 »
Moraš iz početka instalirati x64 Windowse.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

EroSt

  • *
  • 11
Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #26 : 24. Veljača, 2017., 14:06 »
Ljudi može pomoć. Nadam se da nisam fulao temu.

Uglavnom kupio sam novi laptop svojima čisto da i oni mogu na internet malo prosurfati. Riječ je o Aceru koji uz sebe ima predinstalirani linux. Ja sam nabavio Windowse i hoću ih instalirati međutim zapeo sam na prvom koraku.  :chair:

Znači nakon što upalim laptop prvo što mi omogući je Linups Linux version (gdje mogu odabrati to ili Create a bootable USB disk). Windowse imam na USB-u, i onda sam krenuo naravno na opciju broj dva, medutim pokrenuo mi je Linux i nije došao do ničega (loada mi par sekundi), te mi jedino da da mu otvorim copyrightse. Nakon toga sam napravio boot i odabrao da mi prvo otvara USB HDD, medutim ista stvar se ponovno dogodi i nikako ne mogu dalje od toga. Znači niti instalirati windowse, a niti linux.  :wildboy:

Pomozite kako znate!  :piva:

Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #27 : 02. Travanj, 2017., 14:32 »
Pa bar ovo nije težak posao, ima na Youtubu, cca: 787988767 tutorijala kako instalirati sve verzije od XP i do Win 10, pa čak ima još da tutorijal kako Win 98-95 instalirati
Cvetkiic.

*

haton

  • *
  • 39
Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #28 : 02. Veljača, 2018., 18:18 »
Pozdrav.Slazem novi pc pa sam mislio da ne dizem nove windowse 10 na novom kompu,samo klonirat postojece sa hdd na ssd vidio sam da ima par programa namjenjena za to,pa me zanima dali je nego to vec radio i dali postoji razlika izmedu kloniranih i novih windowsa

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kako instalirati OS (Operativni sustav) Microsoft Windows
« Odgovori #29 : 02. Veljača, 2018., 18:49 »
Baš jučer na poslu sam klonirao HDD na novi SSD. Imaš besplatan program KLIK


No problem kod tebe je taj što ti ne mijenjaš disk za SSD nego sve komponente, a tada ti to nikada ne bih preporučio. Jer driveri su ti od starih komponenti. U tom slučaju je najbolje napraviti frišku instalaciju da ne bi kasnije imao problema. I doslovno će ti biti brže sve iznova instalirati na SSD nego li kloniranje, a i biti ćeš 100% siguran.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9