HCL.HR

Kako pravilno instalirati nove drivere?

  • 7 Odgovora
  • 50394 Hitova
*

noda

  • *****
  • 3184
Kako pravilno instalirati nove drivere?
« : 07. Listopad, 2008., 22:38 »
Ponukan mnogim pitanjima koje dobivam na pm, a i na msn, koje se tiču instaliravanja novih drivera, odlučio sam napraviti tutorial kojeg nakon što pročitate, ćete znati kako se pravilno instaliraju driveri za grafičku karticu. Prvo što vam treba je program zvan Driver Cleaner Pro pomoću kojega ćemo izbrisati sve nepotrebne registrye koji ostanu nakon uninstalacije starih drivera. Slijedeća stvar što vam treba su sami novi driveri. Najnovije drivere za grafičke kartice možete naći na slijedećim stranicama: nVidia i ATI. Instalirajte Driver Cleaner Pro negdje na hard disk. Nakon što ste pribavili i instalirali potreban alat, možete krenuti u Control Panel -> Add/Remove Programs, te naći driver koji želite uninstalirati.



Nakon što kliknete remove, kod ATI-evog Software Uninstall Utility-a će vam se pojaviti slijedeći prozor:



Dakako, ako imate samo ATI-evu grafičku karticu, obilježite drugu opciju, dok u slučaju da imate matičnu ploču sa ATI chipsetom, obilježite prvu.
Nakon što Utility obavi svoje, komotno restartajte komp.



Neposredno nakon POST-a pritisnite F8 kako biste pokrenuli Safe Mode. U Safe Mode-u potrebno je pokrenuti Driver Cleaner Pro, te obilježiti pod Cleaning Selection što želite pobrisati i pritisnite Start.



Nakon što Driver Cleaner Pro pobriše registry, možete opet restartati komp, s time da ovaj put nećemo ulaziti u Safe Mode. Nakon što se komp bootao, pokrenite instalaciju novijeg drivera.



Čestitam, uspješno ste stavili nove drivere za grafičku karticu.

Ova metoda također pali kod update-anja svih komponenti u kompu, s time da obratite pozornost na Cleaning Selection u Driver Cleaner Pro programu, da ne biste bez veze obrisali drivere koje ne želite obrisati.





*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Re: Kako pravilno instalirati nove drivere?
« Odgovori #1 : 14. Prosinac, 2008., 21:46 »
Jel ista stvar sa YouUninstallerom?
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Kako pravilno instalirati nove drivere?
« Odgovori #2 : 14. Prosinac, 2008., 22:19 »
Avaj, zašto moram brisati stare prije stavljanja novih drajvera?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: Kako pravilno instalirati nove drivere?
« Odgovori #3 : 14. Prosinac, 2008., 23:22 »
Zato sto moze doc do sranja jer ce se  klat stari s novima, tj. novi nece radit kako treba

Ali to vrijedi samo za sugave windowse, facaa ;)

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Kako pravilno instalirati nove drivere?
« Odgovori #4 : 14. Prosinac, 2008., 23:28 »
Nisi u toku.  :syzygy:
Kupih piceka novog. I stavih 64 bitnu Vistu. Jej.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kako pravilno instalirati nove drivere?
« Odgovori #5 : 22. Ožujak, 2015., 10:27 »
Kad smo već kod update drivera, jedna od bitnih stavki na koje svi zaboravljaju je UEFI, odnosno BIOS.

Sve matične koje imaju UEFI, koji je sam po sebi mini OS, može se lako zaraziti malwareom! Ovo je jedna od novijih vijesti i čini se da su Gigabytice najviše pogođene!
Znači provjeravjate updatove UEFIa na stranicama proizvođača!!!

http://www.guru3d.com/news-story/lighteater-malware-attacks-uefi-bioses.html

Odg: Kako pravilno instalirati nove drivere?
« Odgovori #6 : 22. Ožujak, 2015., 14:05 »
Poucno, pohvale :)

*

rulle989

  • *
  • 35
  • Kazu da nas je malo al nas ima
Odg: Kako pravilno instalirati nove drivere?
« Odgovori #7 : 11. Rujan, 2018., 15:35 »
Sta mislite danas o DriverPack Solution
Ima bazu od 17GB drivera .
Licno sam ga koristio kod par dizanja sistema i uvijek sve prepozna i nadje koji treba na koje mjesto.
Plus dodatno istalira kodece ili java i ostalo.
Na kraju potpuno je besplatan
Procesor - i3 7th Generation Intel® Core
Memorija - 8 GB DDR4-2133 SDRAM
NVIDIA® GeForce® MX110 2 GB DDR5


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9