HCL.HR

Linux

  • 12 Odgovora
  • 2822 Hitova
*

Zapi

  • Gost
Linux
« : 17. Svibanj, 2009., 13:37 »
U životu mi je jako dosadno i to tolko da sam se odlučio uhvatit u koštac s linuxom.

Ionako trebam reinstalirat win, jer imam "privremeno" riješenje već pol godine..

Mislim ostavio bi win naravno, linux instaliro na drugu particiju..

sad, koja je najbolja distribucija za moj komp, AMD Athlon 64 X2 dual 5000+, 4 GB rama?



i ne želim čut da sam noob koji nezna instalirat ni drajvere, šta ću jebemu s linuxom  :ementaler:

Re: Linux
« Odgovori #1 : 17. Svibanj, 2009., 14:06 »
dualboot namjeravaš valjda? :(
a za početak moš krenit s nekom od onih cd distribucija da vidiš kako to izgleda uopće.
a posli toga neznam.. :< nisam nikad radio u tom govnu.

*

Zapi

  • Gost
Re: Linux
« Odgovori #2 : 17. Svibanj, 2009., 14:18 »
dualboot jest..

pa to i pitam, skojom distribucijom? ;D

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Linux
« Odgovori #3 : 17. Svibanj, 2009., 14:32 »
ubuntu, definitivno. ima prejebeno sučelje, onako sve nešto wobbly, vodeno, glatko, fora...probaj


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Zapi

  • Gost
Re: Linux
« Odgovori #4 : 17. Svibanj, 2009., 14:34 »
skida se  :hug

javim dojmove..to jest probleme  :ementaler:

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Re: Linux
« Odgovori #5 : 17. Svibanj, 2009., 16:43 »
GRUB loading failed.

Ovo mi se urezalo u mozak kad sam imao nekih 15 godina i optimistično pokušao napravit dualboot '98-ice i SuSe-a. Morao formatirat obje particije, bilo posla/problema pun k.

SuSe je inače jako dobra distribucija, imao sam verziju 9 instaliranu i stvarno je bolja od bilo kojih windowsa. Ne znam koja je najnovija verzija, 10 ili možda čak 11. Nisam Ubuntu probao tako da nebi znao usporedit ta dva.

Instalacija linuxa na drugu particiju je danas jako dobro (jednostavno) napravljena, nećeš imat velikih problema oko toga.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Re: Linux
« Odgovori #6 : 17. Svibanj, 2009., 17:38 »
Kad smo već kod dual boota...

Pri pokretanju imam opciju da biram dva XP-a s tim da je jedan prazan (ili je instalacija nedovršena). Kako da to maknem?  :wildboy:
Why is your...

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Re: Linux
« Odgovori #7 : 17. Svibanj, 2009., 17:45 »
Probaj Properties na My Computer > Advanced > pa treći Settings (pod Startup and Recovery). Makni kvačicu s prvog checkboxa ili smanji vrijeme na 1 sek tako da praktični nećeš ni skužit opciju za izbor pri bootanju.

Pazi da ti je pod "Default operating system" pravi OS.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Re: Linux
« Odgovori #8 : 17. Svibanj, 2009., 17:56 »
Nisam to napravio, ali si mi pomogao.  :ementaler:

Išao sam pod 'To edit the startup options manually, click Edit', i iz onog .txt fajla obrisao ovaj drugi, oštećeni XP.

Hvala.  :ementaler:
Why is your...

*

sheep

  • ***
  • 687
  • Why so serious???
Re: Linux
« Odgovori #9 : 31. Svibanj, 2009., 14:28 »
aj dajte kakva iskustva s linuxom, bas si mislim probati. Kakvi su media playeri, aplikacije, optimiziranost itd.

Jel zajeb napraviti dualboot s win7?

*

Zapi

  • Gost
Re: Linux
« Odgovori #10 : 31. Svibanj, 2009., 14:30 »
skoro sam stavio, al onda sam shvatio da nemam niti jedan program za prženje..i odusto sam, nije mi se dalo skidat..

*

sheep

  • ***
  • 687
  • Why so serious???
Re: Linux
« Odgovori #11 : 31. Svibanj, 2009., 14:50 »
što reći nego: KOJA SNAGA VOLJE!!!!

 :loludara:

Odg: Linux
« Odgovori #12 : 26. Veljača, 2010., 16:59 »
zna li netko mountat dvd/cd? meni naime javlja da nema medium-a na /dev/sr0
korisim linux mint 8 helena. ako rebootam sa cd-om unutra sam se mounta i pokrenem ga bez problema. zašto ručno ne ide?
probao sam sa:
sudo mount -t iso9660 /dev/dvd /media/dvd

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9