HCL.HR

Linuxaši

  • 12 Odgovora
  • 8459 Hitova
Linuxaši
« : 09. Travanj, 2013., 15:21 »
Ima li tu koji? Ako da, hoću odmah report: koji se distro koristi, koji desktop enviroment, najdraži programi itd.

Ja na sam na ubuntu-u, sa planom prelaska na mint čim 15-ica izađe. Uglavnom Gnome 3 na koji sam se navukao. Na laptop sam kresnuo Xubuntu.

BTW
Nikak da upogonim onaj remote za Libreoffice 4.
« Zadnja izmjena: 09. Travanj, 2013., 15:23 MrJones »
..:e-ČitanjE:…

"Because my spelling is Wobbly. It's good spelling but it Wobbles, and the letters get in the wrong places."

http://myanimelist.net/profile/_Anarchist

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Linuxaši
« Odgovori #1 : 09. Travanj, 2013., 15:26 »
koristio kratko vrijeme, prvenstveno ubuntu, OK sustav za neke jednostavne stvari, no ako ti je potrebno išta kompliciranije potrebne su ti dobre programerske vještine. Također, tu je i baza programa i videoigara koja je zbilja mala :wildboy:

Odg: Linuxaši
« Odgovori #2 : 09. Travanj, 2013., 15:47 »
Kompliciranije tipa what?

Igara nema, ali programa ne fali. Većina programa koje koristite u win-u su ionak open source multiplatform pa postoje i na linuxu (zapravo, linux im je vjerojatno i point of origin). Tu i tamo nedostaje neki opskurni fan made program, ali zato postoji wine.
..:e-ČitanjE:…

"Because my spelling is Wobbly. It's good spelling but it Wobbles, and the letters get in the wrong places."

http://myanimelist.net/profile/_Anarchist

Odg: Linuxaši
« Odgovori #3 : 10. Kolovoz, 2013., 17:32 »
Ima li tu koji? Ako da, hoću odmah report: koji se distro koristi, koji desktop enviroment, najdraži programi itd.

Ja na sam na ubuntu-u, sa planom prelaska na mint čim 15-ica izađe. Uglavnom Gnome 3 na koji sam se navukao. Na laptop sam kresnuo Xubuntu.

BTW
Nikak da upogonim onaj remote za Libreoffice 4.

Volio bih znati za šta ti Linux treba. Linux ima tonu distribucija i svaka ima nešto svoje u čemu je bolja. Primjerice. Ubuntu je početnički OS bez naprednih programa, alata i opcija. Služi svrsi isto kao i Windows. Malo neta, YouTube, poneka Flash igra, posao i tako to..., ali isto tako se taj Ubuntu može presložiti i od njega napraviti hakerska mašinerija.

Primjerice BackTrack Linux je Linux distribucija prvenstveno okrenuta networkingu, sigurnosti, testiranjima, hakiranju i crackiranju. Navodno je NO1 u tome, ali ne bih se složio. Obzirom da si tamo prijavljen uvijek kao glavni, odnosno root, što bi kod Windowsa bio Administrator, možeš sve mijenjati i podešavati, ali isto tako neki programi ne rade kako treba ili ne rade uopće u root modeu. Podosta je spor i bugovit, a sučelje je ružno i staro. Puno bolji od njega je BackBox na koji možeš dodati još nekih programčića koje možda nema kao što to ima BackTrack. Dodaješ ih preko Ubuntu Software Centrea, Synaptica ili jednostavno preko Terminala komandom "apt-get install programname".

Ako pak trebaš OS za svakodnevicu, onda je tu Ubuntu, Mint, Mandriva ili Kubuntu (ako više voliš KDE sučelje) dovoljno dobar izbor. Što se tiče programa..., programa ima jako puno, ali problem je u tome da to uglavnom nisu poznati programi, a dobra stvar da su uglavnom free. Ima nekih fantastičnih za koje se začudim da nisu masno naplaćeni, ali i onih drekastih. (U Ubuntu Centreu imaju zvjezdice odnosno ocjene tako da se zna koji je bolji, a koji lošiji.)

Drugi par opanaka je Vine, dobar programčić koji pokreće neke Windows programe pod Linux OS-om, ali problem je u tome što neke zahtjevnije pokreće loše pa su zato sporiji, nestabilniji itd., isto tako neke programe ne pokreće uopće iz nekog razloga. Igre na Linuxu zaboravi. Nema ih. Odnosno ima, ali to su uglavnom mali naslovi koji nisu vrijedni spomena. Ima poneka dobra, mislim da je najpoznatija igra koja radi i na Linuxu Minecraft, ali i to samo zato jer je to obična Java i nema veze s operativnim. Na BackTracku Minecraft se vuće k'o puž i neigriv je, ali sve to zato jer je OS spor i ne radi kako treba. Obzirom da je star nema baš drivera za novije grafičke kartice pa je i to mogući problem. No ipak, na BackBoxu Minecraft leti. :D

Ako želiš Linux koristiti kao Windows, nemoj, ostani na Windowsu. Windows je lakši za korištenje i jednostavniji jer nema toliko mogućnosti. U tom jednostavnom korištenju, Linux je bolji jedino po tome što je sigurniji jer za njega nema virusa. Odnosno ima, ali samo nekoliko i to zanemarivih. Ako ipak želiš Linux, nauči osnove i uživaj. :) BTW, u slučaju da kaniš pokretati Minecraft..., prvo .JAR file moraš staviti u executable (preko propertiesa ili preko chmoda u Terminalu) i instalirati Javu da bi igra uopće radila.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Linuxaši
« Odgovori #4 : 10. Kolovoz, 2013., 18:49 »
Pripazi malo na datum postova na koje odgovaraš.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

Odg: Linuxaši
« Odgovori #5 : 10. Kolovoz, 2013., 20:41 »
Pripazi malo na datum postova na koje odgovaraš.

Čitao sam pravila, znam da na datume treba paziti. :mrgreen: Ipak, i sam sam želio otvoriti temu Linuxa, ali sam vidio da već postoji pa sam ovdje napisao ono što bi svatko trebao znati.

Odg: Linuxaši
« Odgovori #6 : 09. Studeni, 2013., 15:58 »
Evo vam jedan pozdrav sa svjeze instaliranog Linux Ubuntu-a! Topla preporuka! :thumbs:
Ready to set the world on fire?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Linuxaši
« Odgovori #7 : 09. Studeni, 2013., 16:10 »
tako je, svi instalirajte ubuntu linux :thumbs:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Linuxaši
« Odgovori #8 : 09. Studeni, 2013., 16:16 »
Neću, kontra mraku, kontra open sourceu :hiha:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Linuxaši
« Odgovori #9 : 09. Studeni, 2013., 16:24 »
:hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Linuxaši
« Odgovori #10 : 09. Studeni, 2013., 16:49 »



BackTrack Linux


nije da ti se pravim pametan ali te alate možeš instalirati i na bilo koju drugu distribuciju, nego vidi ovo Fedorica spins.fedoraproject.org/security/
priznaj jelda da je bolja? :D






Odg: Linuxaši
« Odgovori #11 : 16. Studeni, 2013., 01:58 »



BackTrack Linux


nije da ti se pravim pametan ali te alate možeš instalirati i na bilo koju drugu distribuciju, nego vidi ovo Fedorica spins.fedoraproject.org/security/
priznaj jelda da je bolja? :D






Pa da, možeš, ali lakše ti je kada to sve imaš odmah paketu nego da ručno instaliravaš svaki tool, program... zasebno...

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Linuxaši
« Odgovori #12 : 05. Siječanj, 2018., 11:25 »
Poz imam pitanje za linux korisnike, mslm da novu temu ne otvaram kad je ova tu.

Kako skidate glazbu preko Linuxa? Mlsm, mogu preko yt, ali imali fora preko Dezzera?
Navukao se na bolju kvalitetu i ubacivam pjesme na usb da svira u autu.


Crash-ao mi se Win 10 i neće da se podigne i sreća imam Linux Mint 18 i furam to, jer mi se neda Win podizat, a preko win-a sam skidao pjesme, sad na ovom nikako da nadjem dezzer downloader.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9