HCL.HR

Mikrofon pretih na softverima za snimanje

  • 7 Odgovora
  • 8950 Hitova
*

imagineak

  • **
  • 238
  • And it's Freddie Mercury!
Mikrofon pretih na softverima za snimanje
« : 24. Svibanj, 2016., 04:47 »
Imam obični kondenzatorski Geniusov mikrofon. U programima za komunikaciju me se lijepo i jasno cuje: Skype, Teamspeak, Discord...
Kad se snimam sa Sound Recorderom ili kad snimam gameplay s Plays.tv, moram mikrofonu dati boost od 10 db u control panelu da bi me se jasno culo ali to donosi nepotreban šum i čuje se tipkovnica.

Ne znam kako da ovo popravim jer mi je vec na istim programima mikrofon na 100%, znaci ne mogu ga pojacati izravno.

Zelim ga svugdje na istoj razini. Jel netko zna u cemu je problem?
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Mikrofon pretih na softverima za snimanje
« Odgovori #1 : 24. Svibanj, 2016., 06:24 »
Dosta ljudi ima problema s mikrofonima i njihovom jačinom u raznim programima i/ili igrama.


Kod mene je rješenje kad ga dignem na +30 i onda mu stavim "efekte" tipa noise cancellation i takve stvari inače me se ništa ne čuje...


Sve ovisi koliko si p0latio mikrofon i što od njega očekuješ...

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Mikrofon pretih na softverima za snimanje
« Odgovori #2 : 24. Svibanj, 2016., 10:50 »
To je normalno ekšuli. ovo što je Hrvatina spomenuo funkcionira ako imaš imalo kvalitetniji mic... ako nemaš - dobit ćeš đumbus od zujanja i šumova.

Ono što se inače radi kod snimanja low-level inputa je da jednostavno odvojeno snimiš mikrofon, pukneš normalizaciju (na neki 90-95%), noise filter i podesiš EQ ako za to ima uopće potrebe.

Na ovaj način ćeš izjednačiti glasnoću cijelokupne snimke, očistiti od svih šumova i dobiti znatno kvalitetniju snimku glasa. Imaš tonu freeware audio editora pa možeš i s njima. Naravno - ovo ti onemogućuje da snimiš iz prve i gameplay i mic s obzirom da ti audio mikrofona mora ić u zasebnu traku pa ćeš ju tek naknadno poslje obrade srendati u video

*

imagineak

  • **
  • 238
  • And it's Freddie Mercury!
Odg: Mikrofon pretih na softverima za snimanje
« Odgovori #3 : 24. Svibanj, 2016., 23:34 »
Hvala na odgovoru. Probat ću onda snimati odvojeno na posebnom softveru.
Ako ne ide, što drugo nego kupiti novi mikrofon.
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Mikrofon pretih na softverima za snimanje
« Odgovori #4 : 25. Svibanj, 2016., 12:44 »
Nemoj očekivati drastičnu razliku u glasnoći sa skupim headsetom - bit će samo čišći.

Ja imam medusu 5.1 usb od 400tinjak kuna koja je i dalje beskonačno tiša od gameplay audia ako snimam skupa - jedino što je zvuk iz mica znatno čišći nego onaj iz headseta od 100kn. Zato sam i spomenuo normalizaciju audio snimke kao najbolje rješenje jer ćeš tako dobiti na glasnoći.

U studiju se inače ovakve stvari rješavaju nekim predpojačalima. Naravno, to tebi i nije baš opcija  ;)

*

SL1dez0r

  • n00b
  • 1
Mikrofon problem
« Odgovori #5 : 27. Svibanj, 2016., 19:06 »
Zdravo svima, ovako kupio sam juce nove slusalice ( coolermaster 500 ceres ) i zvuk je odlican ali imam problem sa mikrofonom, naime kad udjem na ts3 plava lampica kad drzim push to talk gori ali samo susti nema zvuka, i kada idem ono begin test u postavkama kada pricam nista ne registruje ali kada lupkam mikrofon ili pomjeram onda registruje to lupkanje il pomjeranje a ne zvuk moga glasa.. evo od juce se mucim s tim pokusavam popraviti ali bez uspijeha, nadam se da mi ovdje neko moze pomoci. Hvala unaprijed.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Mikrofon pretih na softverima za snimanje
« Odgovori #6 : 28. Svibanj, 2016., 10:02 »
Desni klik na mali zvučnik u desnom kutu kraj sata > Recording devices > Pogasi sve uređaje osim tog mikrofona

Nakon toga provjeri da nemaš on/off switch na samom headsetu. To bi trebalo raditi. Ako ne - ha, reklamiraj natrag...

*

imagineak

  • **
  • 238
  • And it's Freddie Mercury!
Odg: Mikrofon pretih na softverima za snimanje
« Odgovori #7 : 04. Lipanj, 2016., 07:14 »
Nemoj očekivati drastičnu razliku u glasnoći sa skupim headsetom - bit će samo čišći.

Ja imam medusu 5.1 usb od 400tinjak kuna koja je i dalje beskonačno tiša od gameplay audia ako snimam skupa - jedino što je zvuk iz mica znatno čišći nego onaj iz headseta od 100kn. Zato sam i spomenuo normalizaciju audio snimke kao najbolje rješenje jer ćeš tako dobiti na glasnoći.

U studiju se inače ovakve stvari rješavaju nekim predpojačalima. Naravno, to tebi i nije baš opcija  ;)

Rijesio sam problem s Audacity-om. Snimao sam odvojeno, prvo stavio normalizaciju da se pojaca pa dodao noise filter i uklonio pozadinski sum.
Iako programi poput Plays.tv imaju opciju za promjenu glasnoce igre i mikrofona odvojeno, taj problem sa softverima za snimanje igara bi se mogao rijesiti jedino da naprave dvije audio trake, jedna igra a druga mikrofon.
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9