HCL.HR

Najbolji Free antivirus

  • 25 Odgovora
  • 20103 Hitova
*

Saren

  • *
  • 110
Odg: Najbolji Free antivirus
« Odgovori #15 : 20. Travanj, 2016., 20:43 »
Ja koristim besplatni Bitdefender - mali je, ne zdere resurse ko divljak i neznas ni da je tamo - uredno radi svoj posao tako da sam zadovoljan. Ako hoces jos malo zastite uzmi si neki free firewall u ediciju sa time.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Najbolji Free antivirus
« Odgovori #16 : 21. Travanj, 2016., 06:32 »
Ljudi, hajde prvo čitajte prijašnje postove. Jeste vi svjesni da je ova tema mrtva već 2 godine i nitko osim vas se u nju ne javlja. Onome kome je trebao besplatni AV je već odavno ga nabavio, točnije, nabavio ga je prije 2 godine!
Nema potrebe pisanja u temu koja je mrtva. Radije pišite tamo gdje su aktualne teme.
Vidim da ste novi na forumu pa se uljučite u rasprave, a ove mrtve teme starije od 2 godine pustite na miru jer zaista nema smisla pisati išta u njoj.

Odg: Najbolji Free antivirus
« Odgovori #17 : 20. Svibanj, 2016., 13:25 »
Najbolji antivirus si TI sam. Godinama ne koristim antivirusni i nikada nisam imao problema sa virusima (koliko god to čudno zvuči). Ako zalaziš na sumnjive stranice i skidaš sumnjivi sadržaj, onda definitivno skini neki, moje preporuke Avast ili Avira.

*

Dexol

  • *
  • 20
  • Mnogo toga ima za napravit
Odg: Najbolji Free antivirus
« Odgovori #18 : 10. Veljača, 2018., 21:56 »
Evo baš kako piše u naslovu, koji besplatni antivirusni program bi preporučili?
You can't kill what's already dead!

*

rulle989

  • *
  • 35
  • Kazu da nas je malo al nas ima
Odg: Najbolji Free antivirus
« Odgovori #19 : 11. Rujan, 2018., 13:57 »
Ne bi trebala biti ovakva tema mrtva.
Vecina danasnjih AV programa nisu free iako se tako kaze. U svojim free verzijama nude jako malo zastite i cim hocete skenirati ili primijeniti neku akciju odma vam nudi da kupite.
Koliko ja znam u ponudi je free
-Avast  koji nudi nisku zastitu a bilo koja dalja akcija se plaćaju
- ili hitmanpro, koji ima 30 dana trial pa mozes ga iskoristit za ciscenje sistema.
Ovo ostalo sve trazi da platis za iole ozbiljnu zastitu
Procesor - i3 7th Generation Intel® Core
Memorija - 8 GB DDR4-2133 SDRAM
NVIDIA® GeForce® MX110 2 GB DDR5


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Najbolji Free antivirus
« Odgovori #20 : 11. Rujan, 2018., 14:01 »
Realno imaš unutar Windowsa Windows defender koji jako dobro obavlja svoj posao ako ne radiš sranja. Danas praktički ni ne trebaju neka zasebna AV rješenja koja totalno usporavaju procese na računalu.
Moj prijedog svima je čisto koristiti Windows Defender + povremeno (jednom mjesečno) ili po potrebi iskenirati računalo putem HitamnPRO i/ili Dr. Web CureIt koji nisu instalacijski programi nego ih skineš i pokreneš.


Isto tako niti jedan današnji AV (a pogotovo besplatni) ne štiti od bloatware-a, malware-a, itd. Tako da ta tema danas više nema niti smisla. Sve što staviš i od tih besplatnih sranja nije ništa bolje od Windows defendera, a ubacuje ti svakodnevne reklame tipa kupi me i bit ću još bolji...

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Najbolji Free antivirus
« Odgovori #21 : 11. Rujan, 2018., 14:25 »
Isto tako niti jedan današnji AV (a pogotovo besplatni) ne štiti od bloatware-a, malware-a, itd. Tako da ta tema danas više nema niti smisla.

Nije istina. Neki su čak i pretjerano osjetljivi pa malware vide i tamo gdje ga nema. Jedina stvar koju nijedan anti-virus ne može jest zaštiti korisnika od njega samog, ili kao što si ranije rekao - pripazit da ti sam ne radiš sranja.

Što se tiče konkretnog prijedloga, za Bitdefender (besplatni) imam samo riječi hvale. Ima realtime zaštitu i za browsing (mislim da to windows defender nema), ali najvažnije - radi tako da ne znaš da radi. Stvarno nijedne obavijesti (osim kad je kritično) - nijedna reklama, nijedan skočni prozor za update, sučelje jednostavno da jednostavnije ne može biti, lako gašenje i paljenje zaštite, i da - jesam li rekao da nema reklama? u ovom slučaju free je zaista free. 140mb RAM-a uzima u prosjeku.

Sad ću zvučat kao s reklame, ali otkako koristim, zadnje dvije godine nijednom nikakav problem nisam imao, kuc u drvo. Do tada sam koristio Windows Defender samo upravo iz Hrvatina razloga, ali kad sam se jednom opekao (jer taj više liječi nego da spriječi) - rekao sam nikad više, makar i po cijenu rama.

Odg: Najbolji Free antivirus
« Odgovori #22 : 11. Rujan, 2018., 15:15 »
Ja već par godina također ne koristim nikakvu AV zaštitu sem Win. defen

Nemam nikakvih problema ali i ne radim nikave šitove

Prije dok sam još bio na Win. 7 koristio sam Avast

*

rulle989

  • *
  • 35
  • Kazu da nas je malo al nas ima
Odg: Najbolji Free antivirus
« Odgovori #23 : 11. Rujan, 2018., 15:24 »
Pa i Bitdefender se placa za malo bolju zastitu. Cim ima free i placanje, nećeš u free sigurno dobit kvalitetno.
Licno ne koristim ni jedan, samo ponekad pocistim sa hitmanpro.
A i ovaj win defender nesto mi ne radi kako treba
Procesor - i3 7th Generation Intel® Core
Memorija - 8 GB DDR4-2133 SDRAM
NVIDIA® GeForce® MX110 2 GB DDR5


*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Najbolji Free antivirus
« Odgovori #24 : 11. Rujan, 2018., 21:41 »
Cim ima free i placanje, nećeš u free sigurno dobit kvalitetno.

Ovo je iznimka. Naravno da ćeš u paketu s premium verzijom dobit i zaštitu od ransomvera, vpn, mogućnost skeniranja putem mobitela, password manager, file shreder ili što sve ne. Plaćaš pogodnost svega u paketu, ali što se tiče osnovne zaštite, iste updejte ima i free verzija i premium, tj. istu razinu detekcije i isti proces otklanjanja problema.

Odg: Najbolji Free antivirus
« Odgovori #25 : 08. Prosinac, 2018., 00:18 »
360 Total Security je kompletni free antivirus i radi sasvim dobro.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9