HCL.HR

Nasumično restartovanje računara

  • 6 Odgovora
  • 2508 Hitova
Nasumično restartovanje računara
« : 02. Prosinac, 2014., 00:37 »
Pozdrav.

U zadnjih 7-10 dana imam veoma ozbiljan problem što se tiče računara, odnosno njegovog restartovanja.  Ovo se dešava tokom igranja novijih naslova(mada se ovo i dešava i prilikom igranja AoE3 online, dok prilikom igranja LoL-a je sve OK). Kada se računar restartuje, u Event Viewer-u dobijem ovo:

Level: Critical
Source:Kernel-Power
Event ID:41
Task Category:(63)
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
http://prntscr.com/5c9r3z

Očistio sam računar od prašine,reinstalirao sam sistem(Windows 8.1) , drivere(instalirao nove/stare), konfiguracija je ok.
Da li vi imate neko rješenje, pošto je stvarno iritirajuće?

Unaprijed hvala.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Nasumično restartovanje računara
« Odgovori #1 : 02. Prosinac, 2014., 08:05 »
Koliko sam vidio kod drugih većina kaže da je problem s napajanjem koje ti polako krepava...

No za početak da riješimo i ostale sitnice provjeri koje su ti temperature procesora i probaj izvrtiti test RAMa i HDDa.

Odg: Nasumično restartovanje računara
« Odgovori #2 : 02. Prosinac, 2014., 16:51 »
Uradio sam neke testove za HDD i RAM i rezultati pokazuju da nema gresaka. Vjerovatno je, kao što ti kažeš do napojne. Ako se ispostavi da je 100% do napojne, da li se mora mijenjati ili ima neko drugo rješenje?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Nasumično restartovanje računara
« Odgovori #3 : 02. Prosinac, 2014., 17:58 »
Ako je napajanje otišlo u vječna lovišta moraš kupiti novo. Jedino ako je pod garancijom imaš pravo na novo...

Ali pitanje je koju konfiguraciju imaš pa ćemo ti moći preporučiti novo napajanje. Postoje loša napajanja na kojima svašta piše, ali ne daju ni približno toliko snage koliko piše ili koliko ti treba.

Za početak bi bilo dobro (ako možeš) posuditi napajanje od nekoga i provjeriti hoće li sve biti u redu.

Odg: Nasumično restartovanje računara
« Odgovori #4 : 02. Prosinac, 2014., 22:29 »
Ako je napajanje otišlo u vječna lovišta moraš kupiti novo. Jedino ako je pod garancijom imaš pravo na novo...

Ali pitanje je koju konfiguraciju imaš pa ćemo ti moći preporučiti novo napajanje. Postoje loša napajanja na kojima svašta piše, ali ne daju ni približno toliko snage koliko piše ili koliko ti treba.

Za početak bi bilo dobro (ako možeš) posuditi napajanje od nekoga i provjeriti hoće li sve biti u redu.

Kako da provjerim da li mi je otišlo napajanje?

Konfiguracija:

CPU: Intel Core i7 3770K 3.5 GHz
MOTHERBOARD: ASUS Z77 SABERTOOTH
VGA: GIGABYTE nVidia GeForce GTX670 OC
MEMORY: Kingston HyperX 8 GB(2x4) 1600 MHz
HDD: Western Digital Caviar Blue 1 TB, 64 MB
PSU: Chieftec Nitro II 85+ Series, 650 W

A što se tiče posudbe, sumnjam da bi iko posudio svoje napajanje..


Odg: Nasumično restartovanje računara
« Odgovori #5 : 03. Prosinac, 2014., 21:10 »
Napajanje je kvalitetno, ali ne mora značit da se ne može pokvariti. Idealno bi bilo kada bi mogao od nekoga posuditi, ali ako ne možeš ne znam kako da ti pomognem, jer ukloniti mogući problem bez da probaš je teško malo.

Odg: Nasumično restartovanje računara
« Odgovori #6 : 03. Prosinac, 2014., 22:31 »
Napajanje je kvalitetno, ali ne mora značit da se ne može pokvariti. Idealno bi bilo kada bi mogao od nekoga posuditi, ali ako ne možeš ne znam kako da ti pomognem, jer ukloniti mogući problem bez da probaš je teško malo.


Najvjerovatnije da ću ga odnijeti u servis, jer nisam neki stručnjak :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9