HCL.HR

Ne rade mi driveri za grafičku

  • 8 Odgovora
  • 2686 Hitova
Ne rade mi driveri za grafičku
« : 23. Ožujak, 2015., 19:17 »
Nedavno sam stavljao win 8.1 64 bitne i od onda mi ne rade driveri za grafičku (Nvidia geforce 840m). Skinem ih, instaliram, restartam laptop i opet ne rade. Pomagajte.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Ne rade mi driveri za grafičku
« Odgovori #1 : 23. Ožujak, 2015., 19:46 »
Sto točno znaci "ne rade"?
Ne pokreće nVidia control centar, rezolucija ne štima?!?
Probaj skinuti starije drivere i izaberi prilikom instalacije clean install

Odg: Ne rade mi driveri za grafičku
« Odgovori #2 : 23. Ožujak, 2015., 19:54 »
znači da kada ih instaliram da mi glavna grafička idalje bude intelova integrirana od 256 mb. videi su jako trzavi, a igre koje bi trebao moći pokrenuti, također štekaju da je neigrivo. i da, kada promjenim u nvidia control panelu recimo da mi za chrome glavna bude nvidiina grafička, video na youtubeu su i dalje trzavi, tj ništa se promjenilo nije. sada skidam starije drivere sa asusove stranice pa ćemo vidjeti.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Ne rade mi driveri za grafičku
« Odgovori #3 : 23. Ožujak, 2015., 20:04 »
znači da kada ih instaliram da mi glavna grafička idalje bude intelova integrirana od 256 mb. videi su jako trzavi, a igre koje bi trebao moći pokrenuti, također štekaju da je neigrivo. i da, kada promjenim u nvidia control panelu recimo da mi za chrome glavna bude nvidiina grafička, video na youtubeu su i dalje trzavi, tj ništa se promjenilo nije. sada skidam starije drivere sa asusove stranice pa ćemo vidjeti.
Skini s nvidiine stranice samo odaberi regiju GB, a ne USA. I Skini starije drivere, samo nemoj zaboraviti član install

Odg: Ne rade mi driveri za grafičku
« Odgovori #4 : 23. Ožujak, 2015., 20:23 »
deinstalirao najnovije, skinuo starije sa službene asusove stranice (jer imam asus laptop), stavio clean install i dalje sve po starom. dakle, ne razumijem zašto kada kliknem na screen resolution i onda na advance settings, zašto mi tamo piše da koristi intelovu grafičku i da mi je total available graphic memory 256 mb, a imam grafičku od 2gb.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Ne rade mi driveri za grafičku
« Odgovori #5 : 23. Ožujak, 2015., 20:29 »
Jel ti to novi laptop ili nisi upoznat s njegovim funkcijama?
Ova nVidiina grafička se pali samo pod "opterećenjem" a prilikom "normalnog" korištenja u pogonu je isključivo intelova...
Nemozes ugasiti intelicu i imati samo nVidiu... E sad ovo stekanje može biti od 100 stvari. Jesi li siguran da je sve samo od drivera

Odg: Ne rade mi driveri za grafičku
« Odgovori #6 : 23. Ožujak, 2015., 20:35 »
gle, imao sam win 7 32 bitne 6 mjeseci i sve je radilo savršeno. gledao sam milijun filmova i serija na laptopu i znam kako slika treba izgledati. ovako trzavo ne sigurno. + igre koje bi trebao moći igrati ne mogu jer mi ne radi grafička od 2 gb nego samo ova 256 mb, tako da ova teza da radi samo pod opterećenjem nema smisla. kažem, sve je krenulo krivo kada sam stavio win 8.1 64 bitne na ovaj laptop. a da stvar bude smješnija, ti windowsi su jedini i podržani od strane asusa (kada na asusovoj stranici ideš skidati drivere imaš ponuđeno samo win 8.1 64 bit).
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Ne rade mi driveri za grafičku
« Odgovori #7 : 23. Ožujak, 2015., 20:39 »
OK. Krivo sam se izjasnio. To nije funkcija nego tako laptop funkcionira. Ne znam koji točno model imaš.
Prošli mjesec sam slagao Asusa sa i5 i Nvidia 820 i sve je letio na win 8.1 x64...
Gdje si nabavio windowse... možda je i do njih ako kažeš da je prije toga sve radilo

Odg: Ne rade mi driveri za grafičku
« Odgovori #8 : 23. Ožujak, 2015., 21:23 »
Imam model x550ln, moguće je da je i do windowsa, mada mi to nema smisla. a sad mi se fakat neda prebacivat natrag na sedmicu.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9