HCL.HR

Oporavak PC-a ?

  • 4 Odgovora
  • 11226 Hitova
Oporavak PC-a ?
« : 08. Travanj, 2017., 12:16 »
 Pozdrav ljudi

Mislim da sam jednom imao sličnu temu ali ne mogu je pronaći pa se ispričavam što je ponovo otvaram

Uglavnom često me zna iznenaditi ujutro kad palim komp da dobijem plavi ekran sa porukom da mi je potreban oporavak PC-a. Moram upotrijebiti USB na kojem se nalazi windows da bi pokrenuo komp tj. nakon repaira. Druga stvar koja mi se zna desiti da system ne može pronaći systemski disk. Kad uđem u BIOS nekad mi fali jedan pogon. Recimo ujutro mi je detektirano da mi system ne može pronaći systemski disk.

Iako svi diskovi uredno rade nešto tu ipak ometa stvar. 

Dole na slici se može vidjeti poruka nakon repaira PC-a


« Zadnja izmjena: 08. Travanj, 2017., 12:18 darijoman »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Oporavak PC-a ?
« Odgovori #1 : 08. Travanj, 2017., 12:18 »
Jesi provjerio i ponovno uštekao sve kablove? Napravio update BIOSa matične?
Pogledao logove da vidiš gdje je problem? Najnoviji update windowsa?
Poskenirao i vidio u kakvom stanju su diskovi?

Odg: Oporavak PC-a ?
« Odgovori #2 : 08. Travanj, 2017., 12:31 »
Diskove sam provjerio sve, čak sam jedan nosio na servis jer sam mislio da je vrisnuo kad mi je prvi put nestao iz vidokruga BIOS-a. Onda su mi rekli u servisu da je disk ispravan. OK super. Spojio sam sve ponovo detaljno, čak sam i druge SATA kablove stavio. Systemski disk često optimiziram sa Intelovim toolboxom a i testiran je par puta sa HD Tune alatom. Update BIOSA ?  Hm..to sam prije nekih cca 2 godine napravio.

Kako da vidim gdje je problem kod logova ?

Windows valjda radi update

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Oporavak PC-a ?
« Odgovori #3 : 08. Travanj, 2017., 12:36 »
Što se tiče BIOSa odeš na stranice proizvođača i modela svoje matične i skineš si najnoviji BIOS.
A što se tiče logova odi na searc i upiši Event viewer.
Pričekaj malo da sve učita i onda se baciš u kopanje i traženje grešaka (ukoliko postoje).
Otvoriš s lijeve strane izbornike i provjeriš system, aplikacije, itd.
Tražiš crveni X iliti errore, a možeš ponekada i pogledati malo warninge.


Sve ti je složeno po datumu i vremenu kada se nešto dogodilo, tako ako znaš kada si ugasio komp ili ga palio, trebalo bi biti lako uočiti grešku.
I onda slijedi googlanje da vidiš o čemu se radi.






Odg: Oporavak PC-a ?
« Odgovori #4 : 08. Travanj, 2017., 13:03 »
Evo baš gledam zadnja verzija BIOS-a je 5 mjesec 2014 godina. Dakle, to je taj upgrade koji sam napravio

Evo gledam Event Viewer, ima dosta grešaka. Na današnji dan najviše je zabilježeno greški za DistibutedCOM i volmgr
« Zadnja izmjena: 08. Travanj, 2017., 15:36 darijoman »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9