HCL.HR

pc freezing trebam pomoč

  • 34 Odgovora
  • 6571 Hitova
pc freezing trebam pomoč
« : 13. Lipanj, 2015., 20:00 »
nakon fresh windowsa dok si posložim sve programe pc se počne smrzavat i to dosta često... samo fizički restart pomaže... sedam puta sam instalirao winse 4 verzije ... večinom se to događa dok si pc povuče neke svoje updete.. windows 8.1 ne orginal
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #1 : 13. Lipanj, 2015., 20:11 »
Koje su ti specifikacije računala?!? Jesi instalirao sve drivere PRIJE updateova?

Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #2 : 13. Lipanj, 2015., 20:24 »
matična gigabayte 990xa ud3, procesor 8350 fx, grafa r9 280 x vapor,  prvo sam. drajvere. za grafu pa za matičnu. pa programe i dva updejta za defender..  da i defender  se nekad jedva otvori i  ne želi  skenirat...  večinom se i tu smrzne
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #3 : 13. Lipanj, 2015., 20:36 »
Provjeri temperature s ovim programom.

To je nešto novo slagano? Jel imaš poseban cooler za CPU i koliko si paste stavio na njega?!?
Provjeri još jednom jesu li svi kablovi čvrsto u konektorima i za svaki slučaj izvadi RAMe i ponovno ih vrati. Samo pazi kada ih vraćaš zna se dogoditi da kliknu no na sredini nisu dobro sjeli (dogodilo se više puta) pa ih stisni malo i po sredini.

Pa javi rezultate nakon toga

Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #4 : 13. Lipanj, 2015., 20:48 »
nije više na novo...  pokutio sam neki virus  pa ajd kad več imam windowse doma idem  ih snimat i eto vraga... temperature su mi ok imam i speccy i hwinfo  i  advanced systemcare.... da a drajveri za grafu su beta 15.5 (witcher)
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #5 : 13. Lipanj, 2015., 20:50 »
Dobro, ajde prvo napravi sve što sam ti gore naveo pa onda javi rezultate

Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #6 : 13. Lipanj, 2015., 21:26 »
nije sigurno al čini mi se da mi je jedna pločica rama poginula... naime imam 8 giga rama s tri pločice dvije su 1337mghz a ova koja izgleda povremeno radi je 1600mghz.... zasad je dobro kaj se tiče smrzavanja
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #7 : 13. Lipanj, 2015., 21:30 »
Ako nije sigurno i ne želiš napraviti ono što ti se predloži, zašto uopće tražiš pomoć?
Može biti do memorije, ali ona ti sigurno NE radi na 1600MHz jer se spušta i prilagođava najnižoj brzini koja je u tvom slučaju 1333MHz.
Na tom taktu i ona radi.

Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #8 : 13. Lipanj, 2015., 21:36 »
izvadio sam rame van pa ih razmjestio drugačije, upalim komp i prikazuje 6 gb rama, izvadim opet sumnjive rame i prištekam ih opet, e sad je opet 8 giga ali se smrzne za 5 minuta ... maknem te rame i na kompu sam 15 minuta bez greške... sve sam napravio što si mi rekao
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #9 : 13. Lipanj, 2015., 21:44 »
Vidim da nisi poslao temperature koje također mogu biti veliki problem, pogotovo ako se to počelo dešavati po ovim velikim vrućinama...

Ako je tako onda je do RAMa. Ionako bi bilo najbolje RAM koristiti u dual channelu. Uz to uvijek možeš provjeriti na stranicama proizvođača matične je li ram kompatibilan s tvojom matičnom pločom.
Iako bi u teoriji svi trebali raditi u praksi se to i povremeno izjalovi kao što si i sam primjetio. Provjeri svaku pločicu zasebno i izvrti na svakoj test za ram
Pošto imaš win 8 samo u tražilicu upiši memory diagnostic i pokreni ga.
Ako su sve pločice ispravne onda se jednostavno ne podnose, ali ako je neka neispravna, a imaš garanciju, nosi ju u dućan gdje si ju uzeo i traži drugu.

Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #10 : 13. Lipanj, 2015., 21:53 »
tako sam vrtio pc oko 8 mjeseci , ramovi su kupljeni rabljeni.... znam da je preporuka imat iste firme i mghz al financije nisu dopuštale... evo oko 40 minuta radi bez freeza znači da je ram kak si rekao... hvala... probat ču još test na ovim kakt ispravnim
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #11 : 14. Lipanj, 2015., 07:53 »
Evo ovako problem se ponovio..  pa sam. ramove pojedinačno poštekavao da napravim  mem test... pc radi samo na jednoj pločici. od 2 gige... izgleda da su poginule dvije pločice. jer se pc uopče ne boota dok stavim  sumnjive  rame.. samo se boota s tom jednom na  kojoj sam i napravio test (no error found)
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #12 : 14. Lipanj, 2015., 08:12 »
Znači ove dvije pločice si provrtio i javlja ti grešku?
Zato je uvijek dobro pojedinačno ih provrtiti i vidjeti gdje je problem...
RAM danas više nije toliko skup pogotovo DDR3.
Pošto već imaš dobar komp skokni do dućana i traži od Kingstona HyperX seriju, jer uz garanciju u HR koja je (zavisno od modela) 3-5 godina oni imaju i doživotnu garanciju! Pa ako nešto krepa pošalješ ju u Kingstone i dobiješ novu! Ali to se odnosi na HyperX modele (Red, Blu, Black, Green, Fury i itd...)

Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #13 : 14. Lipanj, 2015., 08:20 »
znači kompjuter boota  samo. s. jednom. pločicom za koju je mem diagnostic. prikazao da nema error... a ove druge pločice ne. želi ni u bios doči nema slike a. ni alarm. ne. zapišti... e sad dok je pc u. fazi mirovanja.  ipak se smrzne... uplodao bih sliku temperatura al neznam kako
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: pc freezing trebam pomoč
« Odgovori #14 : 14. Lipanj, 2015., 08:32 »
Ako zelis uploadat sliku odeš na imgur i tamo ju uploadas. Nakon toga s desne strane imaš linkove za dijeljenje slike. Ti izaberi link za forum.
Jesi RAM testirao sve u istom utoru?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9