HCL.HR

PC-HDMI-SmartTV problem.

  • 7 Odgovora
  • 11392 Hitova
PC-HDMI-SmartTV problem.
« : 18. Siječanj, 2017., 17:14 »
Poštovanje ekipa,

kao što naslov kaže HDMI problem je u pitanju, ali prvo da vas upoznam sa sudionicima. TV, hdmi1 (kabel1), hdmi2 (kabel2), PC, i Laptop.
Kad spojim PC sa TV-om no signal, ne sljaka. Kada spojim Laptop sa hdmi1 ili hdmi2 kablom na tvu, radi. Kada spojim hdmi1 ili 2 sa pc - monitor radi.
Znaci, long story short, svi uređaji, svi hdmi kabeli rade. Jedino kombinacija PC->TV ne radi, sto da radim u cemu je problem ? :/

lp
edit:stavio sam ovo u software jer mislim da bi moglo biti softwarski problem jer ocito nije hardverski.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PC-HDMI-SmartTV problem.
« Odgovori #1 : 18. Siječanj, 2017., 17:20 »
Pa jesi se igrao s postavkama na PCu?
Moraš staviti duplicate displays ili extended desktop, zavisi što točno želiš.


Desni klik na desktop pa Display settings

Odg: PC-HDMI-SmartTV problem.
« Odgovori #2 : 18. Siječanj, 2017., 19:17 »
Da da, sve to znam. Ovo nije problem tog tipa da ne znam namjestit, nego da nesto ne stima. Jednostavno sam iscrpio sve ideje, pojedinacne komponente valjaju. Znaci svaka je pojedinacno isprobana, ali kombinacija dugog 10 metarskog HDMI kabla i PC-a ne sljaka, dok recimo 10 metarski HDMI i laptop rade normalno. W10 i na jednom i na drugom, laptop star onak 6 godina, PC star 2 godine. Lud sam ko trava više , već 2 dana mozgam i meljavim ne znam što bih.

edit: slobodno dajte neke ideje, nema glupih ideja,  očajan sam

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PC-HDMI-SmartTV problem.
« Odgovori #3 : 18. Siječanj, 2017., 19:22 »
A iz čega čupaš HDMI na kompu? Iz integruše ili iz grafe? Jesi probao preko nVidia control panel-a ili AMD control centra?
Ako je spojeno i HDMI radi onda bi i komp trebao odmah prepoznati drugi display.


Radi li ti ukoliko na kompu makneš monitor i ostaviš samo HDMI od TVa? Probaj ga tako i pokrenuti. ugasi komp, odspoji monitor i spoji HDMI od TVa, pokreni komp i vidi ima li slike.

Odg: PC-HDMI-SmartTV problem.
« Odgovori #4 : 18. Siječanj, 2017., 19:28 »
Sve od navedenog probao. Probao sam preko hdmi-a iz grafe i integruse. Nvidia control panel ne **be ni 2%, kao da nije prikopcan uopce, i prepoznaje samo moj monitor. pokusavao sam iskopcat monitor ( on je spojen display portom ) te samo spojit tv ali nula bodova, i onda sam taj isti HDMI kabel ubacio iz tv-a u monitor i radi i onda sam vratio hdmi u tv i iz kompa izbacio drugu stranu istog hdmi-a i ubacio u laptop i radilo je na tvu. #mindblown

Imam osjecaj da ce reinstaliranje windowsa rijesiti problem, ali imam dosta podataka koje me strah da cu izgubiti ( iako windows jamci da ih nece taknuti ) + app. fakat mi je to valjda zadnja opcija

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PC-HDMI-SmartTV problem.
« Odgovori #5 : 18. Siječanj, 2017., 19:37 »
A meni to čak više smrdi na neku postavku TVa...
Al ne znam točno kako bih ti pomogao. Jesi probao sve HDMI portove na TVu. I jesi li možda probao (ako imaš) s adaptrom DP na HDMI?

Odg: PC-HDMI-SmartTV problem.
« Odgovori #6 : 18. Siječanj, 2017., 19:40 »
Pokušat ću resetirati tv na tvornicke postavke, ne znam vise .
Nisam probao s adapterom jer ga nemam :/

edit: nula bodova, ponovno sam vratio stari tv i pokusao projicirati sliku sa PC-a i radi sve normalno.
Ne znam u cemu je fora, neka kompatibilnost izmedju Samsung Smart TV-a i PC-a ?
« Zadnja izmjena: 18. Siječanj, 2017., 23:30 PDFdoc »

Odg: PC-HDMI-SmartTV problem.
« Odgovori #7 : 19. Siječanj, 2017., 15:48 »
Jesi pokušao s podizanjem rezolucije na monitoru..? Ajde vrati onako kako si postavio, priključi smartTV i zatim na monitoru otvori display settings, resolution tab bi trebao biti na recommended ali pošto je sad uključen novi izvor (TV) taj tab bi se trebao osvježiti automatski i trebao bi ti ponuditi drugačije (više) postavke rezolucije, samo prebaci na neku od ponuđenih
« Zadnja izmjena: 20. Siječanj, 2017., 01:05 DiabolicxX »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9