HCL.HR

PC ne očitava mikrofon na headsetu

  • 9 Odgovora
  • 2500 Hitova
*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
PC ne očitava mikrofon na headsetu
« : 14. Rujan, 2014., 11:17 »
Ciao ekipa, evo imam problemčić za koji nisam našao rješenje na internetu
Daklem ovako idu stvari:

2.9. sam kupio novi headset i radio je tutto perfetto cijelo vrijeme - i sluške i mikrofon. Onda je nastao problem nakon korištenja CCleanera da meni više ne radi mikrofon, a slušalice i dalje rade. Iskušao sam sve metode dostupne na internetu, pokušao naći je li mikrofon možda skriven pod Control Panel i ništa ništa nije pomoglo. Za sad sam siguran jer mi laptop ima ugrađeni mikrofon, ali ako hoću nešto bolje ili možda iskoristiti novce koje sam platio za headset, e onda će mi trebati mikrofon na njemu.

Zna li itko rješenje? I kontaktirao sam proizvođača, ali javili su se kako ne.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PC ne očitava mikrofon na headsetu
« Odgovori #1 : 14. Rujan, 2014., 11:41 »
Jesi pokušao s brisanjem pa ponovnim instaliranjem audio drivera?

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: PC ne očitava mikrofon na headsetu
« Odgovori #2 : 14. Rujan, 2014., 11:46 »
U device manageru pod audio su mi navedena 3 tipa drivera - intelov, nvidijin i realtekov ... da pobrišem sva tri?

Odg: PC ne očitava mikrofon na headsetu
« Odgovori #3 : 14. Rujan, 2014., 12:08 »
Koliko sam vidio kupio si Gamdias Hebe GHS2300. To je USB headset, tako da driveri od tvoje zvučne Realtek na laptopu/kompjuteru nemaju veze, jer USB headset koristi svoje drivere. Kad priključiš headset odi na device manager i Sound controller (desni klik na My Computer>Manage>Device manager i klikni na Sound controller). Da li ti se tu prikaže USB headset ...?

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: PC ne očitava mikrofon na headsetu
« Odgovori #4 : 14. Rujan, 2014., 12:09 »
To nije USB headset

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PC ne očitava mikrofon na headsetu
« Odgovori #5 : 14. Rujan, 2014., 12:11 »
Dap, briši sve audio drivere, skini ponovno sa stranice od proizvođača laptopa ofišl driver i instaliraj

Odg: PC ne očitava mikrofon na headsetu
« Odgovori #6 : 14. Rujan, 2014., 12:15 »
Srry, sad vidim da postoji i USB i 3.5mm audio verzija. Mislio sam da imaš USB verziju. Ako je tako, onda reinstall Realtek drivera.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: PC ne očitava mikrofon na headsetu
« Odgovori #7 : 14. Rujan, 2014., 12:44 »
E ovako
Izbrisao sam realtekove drivere, ali to je učinilo samo da mi ugrađeni mikrofon prestane raditi, po paljenju računala automatski mi se instalirao "još jedan mikrofon" odnosno High Definition Audio Device koji u biti radi isti vrag kao i prvi samo nema smisla. Ne rade ni jedan ni drugi - ali! skužio sam jednu zanimljivu stvar - kad uključim mikrofon i mičem prekidač (na headsetu imam prekidač za paljenje i gašenje mikrofona) onda se pošalje signal u te High Definition Audio Deviceove tj. pokazuje mi da mi mikrofon u teoriji trebao raditi

Odg: PC ne očitava mikrofon na headsetu
« Odgovori #8 : 14. Rujan, 2014., 12:56 »
Htio sam ti baš i napomenuti na taj prekidač da ga nisi možda ugasio. Pa jesi sada instalirao nanovo drivere i opet ne radi ili?

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: PC ne očitava mikrofon na headsetu
« Odgovori #9 : 14. Rujan, 2014., 13:32 »
Reinstalacija realtekovih drivera upalila :ementaler: hvala ekipa :thumbs:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9