HCL.HR

Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć

  • 15 Odgovora
  • 3990 Hitova
Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć
« : 20. Kolovoz, 2014., 20:11 »
kupio sam grafu r9 270 x dual x i sad dok gledam film tu i tamo zna mi slika poskočit jednom je i nestala slika na sekundu.. spojeno je dvi -vga adapterom..  probao sam i s drugim pleyerima al isti problem i dalje.. recimo u 45 minuta 3-4 puta poskoči..  prije sam imao nvidiu unutra i nikad problema..  ehh da dok igram nisam primjetio taj problem a igram satima :-)
« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2014., 09:42 Ementaler »
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

Odg: poskakivanje slike problem, Molim pomoč?
« Odgovori #1 : 20. Kolovoz, 2014., 21:04 »
Meni ovo zvuči kao dvije stvari. Prva je kabel, a druga i vjerovatnija su driveri. Jesi probao spojiti s drugim kabelom, mada mi se to čini kao manje vjerojatnija opcija, jer kažeš dok igraš igre da sve radi. Najvjerovatnije se radi o driverima, tako da nabaci najnoviju verziju drivera, pa javi ima li ikakvih promjena.

Odg: poskakivanje slike problem, Molim pomoč?
« Odgovori #2 : 20. Kolovoz, 2014., 21:32 »
zadnji driveri beta mislim 14.7 da su gore..
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

Odg: poskakivanje slike problem, Molim pomoč?
« Odgovori #3 : 21. Kolovoz, 2014., 10:31 »
Jesi prije toga obrisao stare drivere kako treba? Ajde probaj očistiti drivere sa Driver Sweeperom. http://bit.ly/YD3tZ6
Nakon toga restartaj komp i skini drivere sa AMD-ove stranice, ali ove nebeta drivere, pa da vidimo da li će to riješiti problem.

Odg: poskakivanje slike problem, Molim pomoč?
« Odgovori #4 : 24. Kolovoz, 2014., 09:37 »
idem na more..  dok se vratim budem snimio iznova windowse..  Jer prije te grafe sam imao nvidiu unutra, možda je i ostalo nešto unutra od nje..  a i prve drivere sam stavio beta možda sam trebao alpha pa nadogradit s beta..
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć
« Odgovori #5 : 24. Kolovoz, 2014., 11:43 »
Jel ti mozda palo na pamet da nije problem u grafickoj kartici vec samom filmu?
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć
« Odgovori #6 : 24. Kolovoz, 2014., 14:04 »
kodeke updateaj kriste kakvi problemi s grafičkom prilikom FILMOVA, CPU tu jede. TO NE ZNAČI DA JE PROCESOR CRKO LOL! :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć
« Odgovori #7 : 24. Kolovoz, 2014., 15:44 »
slika zna poskočit i na desktopu!
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

Odg: Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć
« Odgovori #8 : 24. Kolovoz, 2014., 16:05 »
@PhSxX!
Taman sam htio odgovoriti da je valjda probao drugi fim pustiti :P, ali je odgovorio i potvrdio da se događa i na samom desktopu.

@Dragster
Može biti i do codeca ako mu se to događa prilikom reprodukcije filmova, ali evo naknadno je napisao da se događa i na desktopu.
Druga stvar zašto ne bi moglo biti do grafičke i drivera? I btw prilikom reprodukcije filma važnija je grafička nego sam procesor. Ne govorim o tome da navedena grafička ne može reproducirati HD film, daleko od toga, ali grafička je na prvom mjestu prilikom reprodukcije videa.

@Tehničar
Nema apsolutno nikakve veze jesi li prvo stavio alpha drivere pa napravio update na beta. Ne moraš nužno reinstalirat windowse, obriši ih s programom koji sam ti napisao par postova iznad i instaliraj zadnje "nebeta" drivere sa službene stranice.
« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2014., 16:09 peacewalker93 »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć
« Odgovori #9 : 24. Kolovoz, 2014., 19:03 »
ali grafička je na prvom mjestu prilikom reprodukcije videa.

nije. za renderiranje ima solidan udio gpu osobito ako je softver podebljan sa cuda podrškom, recimo

vulgaris gledanje filmova - cpu većinski dio

i dalje, ako desktop zašteka, a igre mu se vrte besprijekorno ja bih zadnje grafičku krivio :hiha: stvari obično pokazuju slabosti pod opterećenjem, još nisam čuo da je nekome problem što ne opterećuje dovoljno hardver :hiha:

zašto ne bi moglo biti do grafičke? pa eto, možda da krene od jednostavnijih rješenja, umjesto da se zaplete sa driverima odmah na početku


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć
« Odgovori #10 : 24. Kolovoz, 2014., 20:05 »
Ne bih se složio. Sve opet ovisi od playera koji se koristi i codeca. Mada danas sve grafičke kartice i AMD i Nvidia služe za dekodiranje videa kako se ne bi opterećivao procesor (Nvidia PureVideo i AMD UVD). Mada eto nije sad to toliko ni bitno koliko da čovjek rješi navedeni problem s trzanjem slike.

Čekaj a šta bi ti krivio ako grafičku ne bi? Znači prije toga je imao Nvidia grafičku i sve je radilo ok. Sad je ubacio novu AMD-ovu i događa mu se navedeno trzanje.
« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2014., 20:20 peacewalker93 »

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć
« Odgovori #11 : 24. Kolovoz, 2014., 21:27 »
Ok vjerojatno nije ali bolje nego nista, mozda je problem NEKAKO u monitoru. Nisam bas shvatio sta tocno ti se dogadja ali nemoj ni tu mogucnost iskljuciti.
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

Odg: Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć
« Odgovori #12 : 25. Kolovoz, 2014., 08:00 »
Evo pobrisao sve drivere instalirao orginal s grafom što idu i promjenio kabel ali problem je i dalje tu..  da dok je bila nvidia unutra nikad nije bilo problema.. recimo gledam film od sat i pol slika trzne prosječno 4-5 puta.. e sad dok igram Tomb raider nisam primjetio da trzne možda zbog sveg što se događa po ekranu..  Neznam više šta je problem :-( osječam se razočarano
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

Odg: Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć
« Odgovori #13 : 25. Kolovoz, 2014., 08:36 »
Pa nemoj instaliravati drivere koje s dobio s grafičkom, jer su vjerovatno već stariji malo. Odi na AMD-ovu stranicu i skini najnoviju verziju 14.1 je zadnja verzija display drivera mislim.
Ako ni to ne riješi problem, ne bi bilo loše da isprobaš grafičku na drugom PC-u ako imaš te mogućnosti. Ako se i na drugom PC-u bude dešavala ista stvar, nosi grafičku nazad u trgovinu u kojoj si kupio.
« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz, 2014., 08:38 peacewalker93 »

Odg: Problem s poskakivanjem slike, molim pomoć
« Odgovori #14 : 25. Kolovoz, 2014., 10:35 »
probat ču sad u drugom kompu
bolje miješati alkohol nego beton... AMD RULEEES...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9