HCL.HR

Problem s bootanjem win 7

  • 9 Odgovora
  • 2538 Hitova
Problem s bootanjem win 7
« : 26. Srpanj, 2015., 19:21 »
Pozz, neznam je li ovo softverski ili hardverski problem no ovako:
Dok je prijenosni hdd (na kojemu su nekakvi psd, ai fajlovi) uključen u usb 3.0 port, windowsi se podižu uz nekoliko problema (grešaka?).
Znači, upalim komp i prvo što me dočeka je crni ekran i u desnom donjem kutu piše A2, mrdnem mišem (jer se u protivnom taj crni ekran neće makne) i dočeka me opet crni ekran i u desnom kutu piše 9C, i tako 2-3 puta se izmjenjuje A2 i 9C i napokon se podignu windowsi (nakon možda minutu ako ne i više).
Ali kada taj prijenosni hdd nije uključen, windowsi se podignu normalno, za nekih 20 sekundi.

I još jedna stvar, kada pogledam boot menu u biosu, uopće mi ne pronalazi sdd na kojem je win7 instaliran, nego samo vidim interni hdd i dvd čitač.

Znate li možda u čemu je problem? Inače, na drugom kompu sve normalno radi bez obzira jeli prijenosni hdd uključen ili ne.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Problem s bootanjem win 7
« Odgovori #1 : 26. Srpanj, 2015., 19:42 »
Vrati BIOS na default, snimi i to ti je to... vjerovatno ti prepoznaje taj HDD kao bootabilni uređaj.

Odg: Problem s bootanjem win 7
« Odgovori #2 : 26. Srpanj, 2015., 22:45 »
Jesam, i dalje ista stvar.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Problem s bootanjem win 7
« Odgovori #3 : 26. Srpanj, 2015., 22:56 »
Jel ti pod "first boot device" namješten HDD, ne eksterni nego onaj na kojem ti je Windows?

Odg: Problem s bootanjem win 7
« Odgovori #4 : 26. Srpanj, 2015., 23:02 »
Ako ga vratim na default onda mi first boot device bude eksterni i onda se uopce nece boota, al onda prebacim ovaj sdd na kojem je win7 instaliran da bude first boot device onda se boota al uz gore spomenute probleme.
Mislim, nije neki veliki problem ali je jako iritantno.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Problem s bootanjem win 7
« Odgovori #5 : 26. Srpanj, 2015., 23:19 »
A čuj, ne pada mi niš na pamet osim da taj eksterni HDD ukopčavaš samo naknadno.. :solidus:

Odg: Problem s bootanjem win 7
« Odgovori #6 : 26. Srpanj, 2015., 23:22 »
Ocito cu morat tako.
a sto uopce znaci ono kad se pojavi A2 i 9C u kutu?

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Problem s bootanjem win 7
« Odgovori #7 : 26. Srpanj, 2015., 23:47 »
Nisam se susreo prije sa tim ali Google kaže ovako: http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2028565/msi-motherboard-error.html
Za više informacija, potraži malo po netu.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Problem s bootanjem win 7
« Odgovori #8 : 27. Srpanj, 2015., 00:51 »
Probaj spojiti u drugi sata port taj SSD, pa probaj nakon toga

Odg: Problem s bootanjem win 7
« Odgovori #9 : 27. Srpanj, 2015., 13:14 »
Kupio usb hub i preko njega ukljucio eksterni hdd i sad kad ga palim samo se pojavi ono 9C, nestane nakon 2-3 sekunde i upali se normalno. Puno bolje nego prije :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9