HCL.HR

Problem s Windows 10 installom

  • 7 Odgovora
  • 6194 Hitova
Problem s Windows 10 installom
« : 02. Prosinac, 2015., 20:50 »
Skinuo sam Win 10 64 bit-a na USB da nadogradim.I sve je bilo ok do zadnjeg koraka gdje kaze:
"Instalacija sustava Windows na tom pogonu nije moguca"
Onda na vise informacija izbaci ovo:
"Instalacija sustava Windows na taj disk nije moguca.Hardver na ovom racunalu mozda ne podrzava pokretanje s tog diska.Provjerite je li kontrolor diska omogucen u BIOS izborniku"
Takodje sam obrisao sve i formatirao na diskovima,tak da sada neam nista na kompu instalirano)i ovo pisem s frendovog kompa)

*

rulle989

  • *
  • 35
  • Kazu da nas je malo al nas ima
Odg: Problem s Windows 10 installom
« Odgovori #1 : 07. Prosinac, 2015., 14:22 »
Postoji mogucnost da USB nije bootovan za win 10, ili da sama instalacija Win 10 nije u redu. 
Najbolje nadji od koga drugi CD
Procesor - i3 7th Generation Intel® Core
Memorija - 8 GB DDR4-2133 SDRAM
NVIDIA® GeForce® MX110 2 GB DDR5


Odg: Problem s Windows 10 installom
« Odgovori #2 : 07. Prosinac, 2015., 14:28 »
Vidi je li ti u Bious UEFI / Legacy odabran ovisno kakav USB koristiš, neće ti svaki se bootati. Stara škola. :kava:


https://technet.microsoft.com/en-us/library/hh825112.aspx
The blood of youth is bubbling back..

*

javrum03

  • n00b
  • 3
Odg: Problem s Windows 10 installom
« Odgovori #3 : 10. Veljača, 2021., 17:15 »
Imam isti problem... brdo tutorijala sam probao ali nista. Sa istim usb- om sam dizao sistem na hdd radi normalno dočim na ssd imam ovaj problem! help pls

Odg: Problem s Windows 10 installom
« Odgovori #4 : 11. Veljača, 2021., 12:19 »
Imam isti problem... brdo tutorijala sam probao ali nista. Sa istim usb- om sam dizao sistem na hdd radi normalno dočim na ssd imam ovaj problem! help pls

Ovakav scenario je sve češći na računalima najnovije generacije. Instalacije OS-a znaju dovesti do ludila.

Dvije osnovne stvari:

1) Provjeri u BIOS-u da li je matična uopće prepoznala SSD.  Moderni BIOS-i imaju hrpetine opcija i sigurnosnih zaštita zato traže nešto drugačiji instalacijski postupak.  Prouči user manual proizvođača BIOS-a/ matične za više detalja. 

2) Instalaciju OS-a je potrebno odraditi ISKLJUČIVO putem UEFI procedure. Nije svaki instalacijski medij UEFI kompatibilan. Evo jedan dobar tut kako napraviti instalacijski USB stick. Malo pojašnjenje, sa  alatom od MS-a preuzmeš *.ISO, a  medij napraviš koristeći RUFUS. 
 
Sretno!
« Zadnja izmjena: 11. Veljača, 2021., 12:20 moordrak »

*

javrum03

  • n00b
  • 3
Odg: Problem s Windows 10 installom
« Odgovori #5 : 12. Veljača, 2021., 00:45 »
Jučer sam malo nešto "prćkao" po BIOS- u i naišao sam na dvije opcij gdje piše UEFI Only i kada sam kliknuo na obe izbaci mi se izbor Disable i Legacy Only.... prebacio sam na Legacy Only i rekoh šta bude da bude... spremio sam postavke resetovao, više greške nije bilo sve se odradilo kako treba! Ako koga interesuje mogu otići u BIOS i naći gdje se tačno nalaze te dvije opcije.

Odg: Problem s Windows 10 installom
« Odgovori #6 : 12. Veljača, 2021., 08:15 »
Legacy Only.... prebacio sam na Legacy Only i rekoh šta bude da bude...

Pda. :) Dok se nudi Legacy opcija u BIOS-u sve 5. Nažalost sve češće, tog izbora nema. Onda se moraš igrati sa drugačijim boot stickom . Ugl, riješio si problem.

*

javrum03

  • n00b
  • 3
Odg: Problem s Windows 10 installom
« Odgovori #7 : 07. Svibanj, 2021., 23:39 »

Eh, imam sad novi problem... Hocu sistem da instaliram na novi ssd sa istim usb-om kojim sam i prije instaliravao ali mi dodje greska u toku instalacije da nemam kao sve fajlove ovo je error code 0x8007025D. Sve sam solucije, probao pregledao mnostvo videa, i ti videi mnogima pomognu ali ne i meni, nista mi ne pomaze od njih tako da sve Vas molim za pomoc!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9