HCL.HR

Problem sa spy/trojan data minerom

  • 7 Odgovora
  • 6504 Hitova
Problem sa spy/trojan data minerom
« : 16. Svibanj, 2015., 10:32 »
Pozdrav ljudi,

danas sam nešto čačkao oko računala i izgleda da sam zakačio nekog data minera. Kad sam na desktopu (sve isključeno), grafička zuji kao luda, temperatura oko 80 °C, kao da je u full loadu, tako da sumljam na data minera. Isključim internet, sve ok, grafička se vraća u normalu, a temp na oko ugodnih 40 °C.

CTRL + ALT + DEL - CPU, memorija i HDD sasvim normalni, par posto opterećenje, znači ništa bitno.

Windows 8.1
Intel i5
Radeon R9 270X
8 GB DDR

Jel se netko susreo s ovakvim problemom, ima netko rješenje, neki program koji bi počistio računalo od tih sranja... ?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa spy/trojan data minerom
« Odgovori #1 : 16. Svibanj, 2015., 11:15 »
Ajde skini Hitman Pro 64bit

Klik

I izaberi besplatno skeniranje računala, samo unesi bilo koji mail, možeš i bezveze nešto natipkati.
Kada ti sve iskenira pogledaj što je i kako je. Samo neka počisti, resetiraj računalo i opet izvrti program da provjeri je li sve u redu.
I naravno iskeniraj računalo sa svojim AV programom.

Odg: Problem sa spy/trojan data minerom
« Odgovori #2 : 16. Svibanj, 2015., 14:14 »
Hm čudno baš, pokrenem taj program i windows defender, sve odrade ok i kad drugi puta upalim komp opet isto, opet data miner.. Kad zavrtim opet programe, sve ok. Cini se da se proces zove amd u tmp folderu se nalazi.. Koliko sam uspio skontati iz loga.

Odg: Problem sa spy/trojan data minerom
« Odgovori #3 : 18. Svibanj, 2015., 07:48 »
Evo izgleda da je proradilo ;) par puta windows defender, par puta hitman pro i par puta restart i čini se da štima ;) danke !

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa spy/trojan data minerom
« Odgovori #4 : 18. Svibanj, 2015., 07:52 »
Oprosti bio sam u velikoj gužvi. Inače ako vidiš da ti iz prve ne uspije onda nakon čišćenja kompa između restarta očistiš registry s programom CCleaner pa ne moraš hrpu puta ponavljati postupak

Odg: Problem sa spy/trojan data minerom
« Odgovori #5 : 17. Veljača, 2016., 14:25 »
Što je steam.exe ? T-com mi je javio da imam nekog trojanaca koji me spaja u botnet.
Išao sam malo kopat da ga možda nađem, ali ga niti jedan antivirus ne može naći.
Onda sam našao taj steam.exe u procesima u upravitelju zadataka, a nisam siguran smijem li to izbrisati?
( nije to onaj naš steam )

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa spy/trojan data minerom
« Odgovori #6 : 17. Veljača, 2016., 16:03 »
Hajde iskeniraj komp s HitmanPRO imaš besplatnu licencu 30 dana ukoliko uneseš bilo koji mail.


Odg: Problem sa spy/trojan data minerom
« Odgovori #7 : 17. Veljača, 2016., 21:09 »
Izbrisao sam onaj program ( laž čista, bio je u winrar datoteci, al opet ne pravoj ).
Procesor 30% bolje radi, a hitman ništa ne nalazi.  \:D/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9