HCL.HR

Problemi oko igranja pojedinih igrica

  • 15 Odgovora
  • 17790 Hitova
Problemi oko igranja pojedinih igrica
« : 02. Prosinac, 2013., 20:37 »
Pozz svima ! Imam problem sa kompom, tojest slutim da je prije sa grafickom al ok, Znaci neke igre mi  jako stekaju a imam dosta jak komp. E sad kako znam da mi nije do komponenti, npr. kada stavim Far Cry 3 na ultra postavke dobivam odprilike 30 fps-a i kad promjenim na low ISTO 30 fps-a ! Neznam sta da napravim. To mi se desava samo na Far Cry 3 i GTA IV. Just Cause 2, TDU, Battlefield 3, Minecraft i ostale igre mi rade normalno. Stvarno neznam u cemu je preoblem. Instalirao sam pravilne drivere (barem se nadam) i kakva god podesavanja u igrama promijenim dobivam ISTI framerate (odprilike 30 fps-a). Dali trebam neke dodatne drivere instalirat ili patcheve za igrice ? Unaprijed hvala na pomoci !   :bonk:

Specifikacije kompa (samo bitne za ovu temu) :

Procesor: Intel Core i3 3240 3.4 GHz

RAM: 4 GB

Graficka: AMD Radeon HD 7750 Gigahertz Edition 1 GB DDR5

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #1 : 02. Prosinac, 2013., 20:59 »
Pa... daleko je to od "dosta jakog kompa". Rekao bi da su ti za FC3 očekivane performanse. GTA IV je neoptimiziran, uvijek bio, tu baš i nema pomoći neke.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #2 : 02. Prosinac, 2013., 21:43 »
To ti je tako ,u nekim igrama dobivas iste performanse i na low i na high.Ocisti kompjuter CCleanerom ,defragmentiraj HDD,skaniraj od virusa...Osjetit ces razliku  takoder updataj drivere i po mogucnosti bios ;)
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #3 : 02. Prosinac, 2013., 21:44 »
E da i rekao si 30 FPS,mozda da v-sync disablas? Pogledaj u CCC i iskljuci ga...
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #4 : 02. Prosinac, 2013., 23:19 »
Pa... daleko je to od "dosta jakog kompa". Rekao bi da su ti za FC3 očekivane performanse. GTA IV je neoptimiziran, uvijek bio, tu baš i nema pomoći neke.

Kako to da onda mou igrati neke puno zahtjevnije igrice tipa BF 3 i just cause 2 (jc2 mogu na ultra)?

Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #5 : 02. Prosinac, 2013., 23:26 »
To ti je tako ,u nekim igrama dobivas iste performanse i na low i na high.Ocisti kompjuter CCleanerom ,defragmentiraj HDD,skaniraj od virusa...Osjetit ces razliku  takoder updataj drivere i po mogucnosti bios ;)

Instaliro novi windows, defregmentam disk i skeniram skoro svaki dan, maknuo nepotrebne programe i jos puno toga i sam mi je malooo bolje al mi svjedno dok igram npr. gta imam 50 fpsa i na manje od sekunde mi se ko zamrzne ak samo na tren ko da mi je fps na stotinku pao za 20-30 fpsa. Kao mi graficka stane ono -.-

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #6 : 03. Prosinac, 2013., 12:51 »
Pa... daleko je to od "dosta jakog kompa". Rekao bi da su ti za FC3 očekivane performanse. GTA IV je neoptimiziran, uvijek bio, tu baš i nema pomoći neke.

Kako to da onda mou igrati neke puno zahtjevnije igrice tipa BF 3 i just cause 2 (jc2 mogu na ultra)?

Pa nisu sve igre na istom engineu, niti su sve jednako dobro optimizirane.

*

Dymar

  • *
  • 85
  • Dymar in Love
Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #7 : 03. Prosinac, 2013., 13:46 »
Kupi si jaču Kartu np 7970 Ghz :) a igraš na Full HD jel?

np možeš i probati uključiti "Max Energy" u Biosu. A i3 nije ti baš nešto za igre u "hardcore" smislu. Više "casual" i za Office itd

Grafika ti limitira zbog prozessora :)

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk

Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #8 : 03. Prosinac, 2013., 14:18 »
Kupi si jaču Kartu np 7970 Ghz :) a igraš na Full HD jel?

np možeš i probati uključiti "Max Energy" u Biosu. A i3 nije ti baš nešto za igre u "hardcore" smislu. Više "casual" i za Office itd

Grafika ti limitira zbog prozessora :)

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk

Za sad mi netreba brzi procesor zato sto ni ne namjeravam pretjerano igrat, osim toga taman sam prije  mjesec dana kupio procesor i grafu tako da nista ncu kupovat. Otvorio sam temu iz razloga sto sam zelio cuti misljenje drugih i dali mozda netko zna u cemu je problem a ne da mi govorite da kupujem nove komponente -.- da imam para kupio bi komp od 5 soma eura ono nije stvar u tome. I ovo sto kazes da mi je grafa limitirana zbog procesora to jednostavno nije istina :ne: , ova moja i3 bi mogla bez problema tjerat i graficke nove generacije. Zasad mi komp sluzi za igrat Mincecraft, a za to imam i vise nego dovoljno dobar komp. Takoder si za bozic stavljam 16 GB rama. NO HATE ! :piva: 

Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #9 : 03. Prosinac, 2013., 14:19 »
Pa... daleko je to od "dosta jakog kompa". Rekao bi da su ti za FC3 očekivane performanse. GTA IV je neoptimiziran, uvijek bio, tu baš i nema pomoći neke.

Kako to da onda mou igrati neke puno zahtjevnije igrice tipa BF 3 i just cause 2 (jc2 mogu na ultra)?

Pa nisu sve igre na istom engineu, niti su sve jednako dobro optimizirane.

Znam, tu ja nemogu nista valjda ?

*

Dymar

  • *
  • 85
  • Dymar in Love
Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #10 : 03. Prosinac, 2013., 14:31 »
Kupi si jaču Kartu np 7970 Ghz :) a igraš na Full HD jel?

np možeš i probati uključiti "Max Energy" u Biosu. A i3 nije ti baš nešto za igre u "hardcore" smislu. Više "casual" i za Office itd

Grafika ti limitira zbog prozessora :)

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk

Za sad mi netreba brzi procesor zato sto ni ne namjeravam pretjerano igrat, osim toga taman sam prije  mjesec dana kupio procesor i grafu tako da nista ncu kupovat. Otvorio sam temu iz razloga sto sam zelio cuti misljenje drugih i dali mozda netko zna u cemu je problem a ne da mi govorite da kupujem nove komponente -.- da imam para kupio bi komp od 5 soma eura ono nije stvar u tome. I ovo sto kazes da mi je grafa limitirana zbog procesora to jednostavno nije istina :ne: , ova moja i3 bi mogla bez problema tjerat i graficke nove generacije. Zasad mi komp sluzi za igrat Mincecraft, a za to imam i vise nego dovoljno dobar komp. Takoder si za bozic stavljam 16 GB rama. NO HATE ! :piva:

Pa pisao sam "Casual" i ako ti smatraš da ti može Karta i aktualne Igrice tjerat bez problema, ondah imamo različitia mišljenja što je "dobra grafika" u smislu postavke kvaliteta u igrama :) No Hate hehe

Igraš li na Full HD?

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk


Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #11 : 03. Prosinac, 2013., 14:57 »
Kupi si jaču Kartu np 7970 Ghz :) a igraš na Full HD jel?

np možeš i probati uključiti "Max Energy" u Biosu. A i3 nije ti baš nešto za igre u "hardcore" smislu. Više "casual" i za Office itd

Grafika ti limitira zbog prozessora :)

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk

Za sad mi netreba brzi procesor zato sto ni ne namjeravam pretjerano igrat, osim toga taman sam prije  mjesec dana kupio procesor i grafu tako da nista ncu kupovat. Otvorio sam temu iz razloga sto sam zelio cuti misljenje drugih i dali mozda netko zna u cemu je problem a ne da mi govorite da kupujem nove komponente -.- da imam para kupio bi komp od 5 soma eura ono nije stvar u tome. I ovo sto kazes da mi je grafa limitirana zbog procesora to jednostavno nije istina :ne: , ova moja i3 bi mogla bez problema tjerat i graficke nove generacije. Zasad mi komp sluzi za igrat Mincecraft, a za to imam i vise nego dovoljno dobar komp. Takoder si za bozic stavljam 16 GB rama. NO HATE ! :piva:

Pa pisao sam "Casual" i ako ti smatraš da ti može Karta i aktualne Igrice tjerat bez problema, ondah imamo različitia mišljenja što je "dobra grafika" u smislu postavke kvaliteta u igrama :) No Hate hehe

Igraš li na Full HD?

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk

Mogu igrat novije igre na full hd al ne na high, al sada ovisi od igre do igre

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #12 : 04. Prosinac, 2013., 22:04 »
Citat:
Mogu igrat novije igre na full hd al ne na high, al sada ovisi od igre do igre

Pa da budemo realni i3 i 7750 ti nisu bas za full HD ... Igraj na 1440x900 (maksimalno) i na high postavkama.Tako ce ti raditi vecina DX9 igara koje su dobro optimizirane a i one koje su losije...Međutim za DX11 igre uopce ne ocekuj da ce ti raditi bez problema na takvoj rezi i postavkama jer imas kao prvo malo RAM-a za takve igre a kao drugo grafa ti nije bas za takve stvari.Međutim i dalje imas prilicno dobru konfu za uzivanje u 720p igranju koje je za mene raj  :clap:
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #13 : 04. Prosinac, 2013., 22:14 »
Ako želiš igrati igre na High kupi komponente za igranje igara na High.Ili Ultra.

Odg: Problemi oko igranja pojedinih igrica
« Odgovori #14 : 02. Travanj, 2017., 21:47 »
Da ti je grafa, 2Gb mozda ajde, i novija, ali ovako ne nadaj se puno
Cvetkiic.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9