HCL.HR

Prodaja aplikacija

  • 57 Odgovora
  • 13080 Hitova
*

vilim

  • ****
  • 1389
Prodaja aplikacija
« : 24. Kolovoz, 2010., 23:30 »
Daklem, na ovu ideju sam došao jer imam manjak financija... naravno, uvijek takve ideje dođu manjkom love...

Ugl, trebam plačat faks, još i puno para ode na bengu, a posao nikakav nemam. No pošto se obrazujem u području informatike, ponešto programiranja sam naučio, i u zadnje vrijeme malo se zezam sam GUI-om i napravio sam neke full jednostavne aplikacije za preračunavanje raznih mjernih jedinica, dosta jednostavno.

Pa me zanima mogu li ja to igdje stavit na prodaju, za neke sitne pare da ja to ponudim, par kuna, pa i da 20 kn dnevno dobim ja sam sretan, a opet, ulaganje sredstava je 0.

Pa ako netko ima s tim iskustva ili prijedloga neka mi se javi :piva:
"Women don't respect salad eaters."

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #1 : 24. Kolovoz, 2010., 23:33 »
Ne želim biti Pesimistični Petar, ali ovoga, samom google pretragom možeš preračunati mjerne jedinice, a i možeš samo searchati u wolfram alphi primjerice, stoga ono, izmisli bolje aplikacije, mrijatelju
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #2 : 24. Kolovoz, 2010., 23:38 »
Čru.
Dalje, problem naplate. Trebaš napraviti sustav automatskog dodjeljivanja ključeva ako je riječ o sharewareu, smislit način naplate (sredit paypal izvan hr), uložit dosta u oglašavanje da bi ljudi uopće saznali za tvoju aplikaciju.

Nemoj se vozit autom, eto ti 4k-5k kn godišnje - voila.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #3 : 24. Kolovoz, 2010., 23:39 »
^ Što su oni rekli.

Okej, vjerojatno i nisi mislio baš na tu aplikaciju, već više pitaš da znaš za ubuduće. I opet, teško ćeš izmisliti nešto što dosad ne postoji i nije izvedeno odlično na PC-ju. Mislim da najviše šansi imaš na mobilnom tržištu.

Al opet, ni tu nije ni približno lagano zaraditi išta. WM je loša platforma zasad, vidjet ćemo koliko će WM7 promijeniti stvari. Kod Androida će ti biti problem što je velika većina aplikacija zapravo besplatno, pa nećeš biti konkurentan.

Najveća mogućnost zarade je na iPhone App Storeu, no zato je tamo i najveća konkurencija. Budući da na App Storeu već postoji preko 150 000 aplikacija (ako je vjerovati Appleu), teško da ćeš izmisliti nešto neviđeno, al hej, možda i hoćeš. Što ja znam. Al ako i smisliš nešto super, razvoj aplikacija za App Store se plaća 99$ godišnje.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #4 : 24. Kolovoz, 2010., 23:44 »
225 000 aplikacija  :(

Moraš biti iznimno kreativan/kvalitetan da bi zaradio na prodaji aplikacija. Ili napravit neko govno tipa Droodle Jump i čudit se zašto to ljudi kupuju dok se ti kupaš u parama.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #5 : 24. Kolovoz, 2010., 23:53 »
Baš mi je frend jučer pričao kako bi bilo kul imat cugopol aplikaciju na ajfonu ili tako nekom mobu. Možda se još nitko do sad toga nije sjetio. :wildboy:
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #6 : 24. Kolovoz, 2010., 23:55 »
Zar bi tvoj frend stvarno platio za "cugopol" na mobitelu?

Retoričko pitanje, zanemari  :wildboy:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #7 : 25. Kolovoz, 2010., 00:42 »
jeh, ja i moja bujna mašta :chair:

a to da se ne vozim je nemoguće, jbg, osim što mi je često potreba, uglavnom je i zabava, to ko da veliš da ne izađem tu i tam van na cugu... pa ono, aj se ti suzdrži :mrgreen: dobro, nemam svoj auto pa bar ne plačam regu i servise.

Kao što je Ixy rekao, mislio sam za neke aplikacije koje bi ubuduće radio... jbg, smiješno mi je kad čujem da debil napravi aplikaciju koja ti pokaže smajliča kad ju pokreneš i na tom zaradio masno... pa ko je tu debil???

Što se tiče aplikacija za Iphone, već tu sam paraliziran jerbo nemam Iphone... pa je to malo nemoguće... a i imam jadni LG...
"Women don't respect salad eaters."

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #8 : 25. Kolovoz, 2010., 01:37 »
Ne treba ti iPhone za radit aplikacije za isti. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #9 : 25. Kolovoz, 2010., 04:58 »
Kakvu god aplikaciju radio ciljaj na ameriku, nista drugo.

I za koji god uređaj radio ne treba ti uređaj nego njegov SDK i to je to, sve testiras na računalu

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #10 : 25. Kolovoz, 2010., 09:28 »
Najveća mogućnost zarade je na iPhone App Storeu, no zato je tamo i najveća konkurencija. Budući da na App Storeu već postoji preko 150 000 aplikacija (ako je vjerovati Appleu), teško da ćeš izmisliti nešto neviđeno, al hej, možda i hoćeš. Što ja znam. Al ako i smisliš nešto super, razvoj aplikacija za App Store se plaća 99$ godišnje.

Razvoj aplikacija se ne plaća. Jer, tebi aplikacija u izradi može biti 3 godine i štaš, platit 300 baksa i na kraju odustati? :wildboy:
Stvar je u tome da je SDK besplatan za preuzimanje i razvoj, a kad želiš aplikaciju objaviti i distribuirati, uključiš se u developer program, platiš lovu i piči. Za 99$ godišnje, možeš objaviti pet aplikacija, ali računaš da se u to ubrajaju i demo verzije punih aplikacija (app + demo = 2). Postoje premium programi, koji nude objavljanje mase aplikacija, al to koriste ono, Gameloft i EA.
Ako se pokaže uspješnom, Apple te odabere za App of the Week, i onda lova curi ko iz pokvarenog hidranta. Dobri Appovi većinom povrate ulaganje u dev program za pola sata od puštanja, uz naravno dobru promociju, barem preko stranih apple i gamerskih foruma. TouchArdade i PocketGamer stranicama pošalješ app kao gift, dobiješ barem srebrnu medalju i opet, lova cuuuuuuriiii. Najuspješnije aplikacije su najjednostavnije igre, poput Canabalt, Fruit Ninja, Doodle Jump, koji su prodali milijune primjeraka u 2-3 mjeseca.

Al opet, ima facaa pravo, za razvoj ne trebaš iPhone, ali trebaš puno zajebaniji uvjet - MacOS X. Možeš moliti boga da će ti proraditi Hackintosh ako imaš Intel platformu, ili preko oglasnika tražiti stariji Mac Mini s Leopardom 10.5, što je osnovni sistemski zahtjev.

Čak ne moraš ciljati na strano tržište. U hrvatskoj ima preko 100 000 iPhonea (prema T-Comovom izvještaju 70 000, plus masa otključanih iz Italije i preko bare), a developeri s kojima sam se čuo dobivaju solidnu lovu. Croatian Traffic je bogisus aplikacija, no i one poprilično beskorisne ok zarade, tipa Croatia Radio za slušanje internetskog streama domaćih radio postaja, ili MojTV za televizijski program.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #11 : 25. Kolovoz, 2010., 10:45 »
Jep, krivo se izrazih.

Nego, nisam znao da moš jedino razvijat aplikacije na Macu. To mi je malo debilno, al ae. Svatko forsira svoju platformu. ;(
Zašto ne bi ciljao oba tržišta?

Ja sam isto razmišljao o izradi nekih iPhone aplikacija. Više zbog skupljanja iskustva u svemutome (programiranje, distribucija ovoono), a ni neka zarada ne bi bila loša.
Al da, neam meka. Pa ništa.  :wildboy:

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #12 : 25. Kolovoz, 2010., 11:16 »
Zato igre. Ciljaju sve. Rulaju. Najpopularnije su. Milijun novaca za 90 dana. Može.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #13 : 25. Kolovoz, 2010., 11:22 »
Nego, nisam znao da moš jedino razvijat aplikacije na Macu. To mi je malo debilno, al ae. Svatko forsira svoju platformu. ;(
Zašto ne bi ciljao oba tržišta?

Po čemu točno debilno?
SKD ovisi o nekim stvarima koje su unutar samog OS-a. Obj-C, Cocoa ovo ono. Portanje na winse se neb isplatilo. Nikako.

Uz to, naravno, podižu i prodaju Macova. Ali i uče ekipu kako programirati na Mac platformi. Tj, mnogi koji se se iskušali u apovima za iOS su počeli razvijati i Mac aplikacije. Win win situacija.

« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz, 2010., 11:30 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Prodaja aplikacija
« Odgovori #14 : 25. Kolovoz, 2010., 11:33 »
Ne treba ti iPhone za radit aplikacije za isti. :wildboy:

a ono, ko da slažeš bicikl pa nesmiješ sjest na njega i isprobat ga... al ok ak se može na kompu testirat :piva:
"Women don't respect salad eaters."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9