HCL.HR

USB FLASH DRIVE problem

  • 12 Odgovora
  • 9188 Hitova
USB FLASH DRIVE problem
« : 16. Lipanj, 2016., 14:04 »
Ljudi imam problem sa flesom.Znaci kada sam kopirao LoL sa kompa na fles brzina je bila oko 2mb.Na internetu sam nasao da ce biti dosta brza ako ukljucim ovo

"You might need to set the write cache mode. Open Windows Explorer and find the flash drive in the left pane. Right-click on it, then choose "Properties". Then click the "Hardware" tab, and click the "Properties" button there.
At the bottom of this screen, click the "Change Settings" button. Click the "Policies" tab. Now click the "Better Performance" radio button and click "OK"."

Znaci to sam kliknuo ok i onda mi se ucitavao pa smrznuo taj prozorcic i ja sam izvadio fles.I sada kada ga ubacim cuje se onaj zvuk,ali ga nema u computer... Onda sam nasao da treba u device manager uninstall generic volume driver i to sam uradio.I pojavio se u computer.Ali sada svaki put kada ga ubacim treba ici u device manager i uninstall ovaj generic volume da bi mi se pojavio u computer,a to brisanje traje bas dugo..
POMOC MOLIM :/
fuRy

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #1 : 16. Lipanj, 2016., 19:32 »
Jesi probao formatirati USB?
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #2 : 17. Lipanj, 2016., 07:50 »
E probacu pa javljam.
fuRy

Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #3 : 17. Lipanj, 2016., 08:02 »
Formatirao sam,ne radi,hvala opet.
fuRy

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #4 : 17. Lipanj, 2016., 21:06 »
Prepoznaje li ti se USB u upravitelju uređajima (device manageru)?
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #5 : 18. Lipanj, 2016., 14:10 »
Prepozna pod Disk Drives pise Kingston itd..
A kada na to kliknem proprties i kliknem ono informacije o velicini,nece da prikaze (ne moze dobiti informacije)...
fuRy

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #6 : 18. Lipanj, 2016., 14:33 »
A jesi probao maknuti ove postavke koje si na početku sam stavio?!?


"You might need to set the write cache mode. Open Windows Explorer and find the flash drive in the left pane. Right-click on it, then choose "Properties". Then click the "Hardware" tab, and click the "Properties" button there.
At the bottom of this screen, click the "Change Settings" button. Click the "Policies" tab. Now click the "Better Performance" radio button and click "OK"."


Znači sad vrati sve postavke na staro.

Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #7 : 18. Lipanj, 2016., 17:25 »
Nisi fino razumio..Ja sam pokusao to uraditi sto pise tu,ali nije uspjelo...Sada je kako je bilo i prije toga..Procitaj,skontaces...
U nisam naveo bio,sry,to sam pokusao ali nije uspjelo i pise da se to ne moze uraditi kod ovoga flesha...
« Zadnja izmjena: 18. Lipanj, 2016., 17:27 Sh00t3R »
fuRy

Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #8 : 18. Lipanj, 2016., 18:56 »
USB flashevi znaju biti dosta nepouzdani i svako nepravilno rukovanje istima može rezultirati nekakvim oblikom oštećenja, bilo da se radi o gubitku podataka ili u najgorem slučaju, nemogučnošću korištenja uređaja..  Protokol za sigurnosno otklanjanje nije napisan bez razloga i dogodilo ti se upravo to sto se dogodilo kada si izvukao USB 'prisilno' dok je on jos uvijek bio u stanju nekakvog rada. Sve ti fino piše, samo treba čitati



Formatiranje nije pomoglo ali reinstalacija USB-a bi mogla preko disk managera, ali neka to ostane kao zadnja opcija..

1. Jesi li pokušao staviti USB u sve slobodne portove sa uključenim AutoPlay-om ?
2. Jesi li provjerio da ti USB slučajno nije ostao bez 'dedicated lettera' i kakvo mu je stanje pod device status (Online, Healthy) ?
3. Pod 'Security' >  'Permissions' sve stavke su označene kvačicom "✔" ?

Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #9 : 19. Lipanj, 2016., 08:34 »
Druze,znam ja citati sve sam procitao..I problem je sto sam ja tu opciju pokusao upaliti..Ali nije uspjelo,to better perfomance...Kada sam upalio samo mi se prozorcic smrznuo i jedino sto sam mogao je izvaditi flash..I kada sam ponovo tu usao da vratim kako je bilo (posto poslije toga nisam imao flash u computer) nije bilo nista promijenjeno (znaci nije kvacica na better perfomance,nego kako je po default). (Samo sto ispod Better perfomance je sa zutim uzvicnikom bilo napisano da Flash ne podrzava tu opciju).

Pokusao sam u svaki usb flash ubaciti.To je sve ostalo u redu.Cim unnistall ovo ispod navedeno sve radi,health sve je ok.Ali dok to ne uradim nema ga ni na mapi. :D (ima ga ustvari jedino pod disk drives u device manageru "Kingston...")

Uglavnom kada taj generic volume pod storage devices unnistall-iram,sve radi normalno...
Na TV radi vazda...
Znaci druze flash je kao i svaki drugi samo kada unnistall ovo!
« Zadnja izmjena: 19. Lipanj, 2016., 08:39 Sh00t3R »
fuRy

Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #10 : 19. Lipanj, 2016., 16:36 »
Ok, da skratimo, ajde napravi jedan brzinski error-check (desni klik na uređaj > 'Properties' > 'Tools' > Error-cheking' ) i pogledaj da li postoji kakva greška.. To izgleda ovako
Nakon toga napravi uninstall u device manageru, izvadi USB i ponovno ga ukopčaj (( ili ga ostavi i desnim klikom na 'Disk drives' > Scan for hardware changes )) pa javi bude li kakvih promjena..

Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #11 : 19. Lipanj, 2016., 19:31 »
Javicu,hvala.
fuRy

Odg: USB FLASH DRIVE problem
« Odgovori #12 : 20. Lipanj, 2016., 13:54 »
Radi,hvala...Samo treba obrisati Ime flasha ( kod mene je Kingston) pod kolonom disk drives u device menageru.Pa kada se uninstall samo desni klik na disk drives i scan for hardware changes.
Problem rijesen!
fuRy

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9