HCL.HR

Virusi i virusi (POMOC)

  • 12 Odgovora
  • 2912 Hitova
Virusi i virusi (POMOC)
« : 29. Ožujak, 2015., 14:55 »
Treba mi pod hitno pomoc i jedino se na vas mogu osloniti zato sto se vi razumijete u ove stvari. Prije nekoliko sedmica, moj tata je na moj komp instalirao svakakve neke programe preko ilegalnih stranica tj. torenta i drugih i od tad mi se svasta izdesavalo na kompu. Prvo na internetu i pretrazivace su mi poceli iskakati svakakvi prazni oglasi i to bas puno njih na sve strane i cim kliknem na njih da ih maknem pojavi mi se nekoliko novih prozora (na svim sajtovima mi se pojave) sto mi uspori komp i dodje mi da ga slomim, evo slikao sam vam http://i.imgur.com/vnqozCx.jpg . Ima jos nekih stvari, ali da dodjemo do zakljucka da je to maslo nekog virusa koji je sigurno od ovih programa sto je moj tata skinuo. Takodje da napomenem da mi se zbog tog virusa nesto desilo i mom misu, jer ja igram COD 4 i GTA SA, i od tog dana kada mi je virus usao u kompjuter mi je i mis poludio jer u cod 4 i gta sa ne mogu normalno da okrecem tj. ako igram cod 4 kada pokrecem misem ide prebrzo se okrece nego ranije i to mi ne odgovara, a u gta sa kada pokrecem kao da sjecka igra ali je to zapravo do misa dok okrecem (pokusao sam da popravim to kod njih i na misu i u igrama ali ne funkcionise), i igre su onda totalno neigrive. Bilo bi jednostavno da reinstaliram komp ali nebih to da uradim jer mi je jedan covjek digao sistem i instalirao neke licensirane programe kojih nema besplatno na internetu pa bih da ostavim ovaj sad windows. Prije sam imao 2 antivirusa koja su bila trial i sad ih nema, i jedino mi je ostao ccleaner, ako ista pomaze hocu li da skinem AVG antivirus jer ga imam na cd licensirani? I takodje hocu li da izbirsem sve programe koje mi je otac instalirao? Hvala vam unapred i molim vas pomozite!

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #1 : 29. Ožujak, 2015., 15:15 »
OK. Ajmo polako.

1. Nikada nesmiješ imati 2 ili više antivirusna programa, jer se međusobno kose i u tom slučaju je bolje da nemaš niti jedan, nego li 2!
Druga stvar je 1 AV i 1 malware program...

2. Tu može biti svega i svačega. Vjerojatno ima virusa, ali ovo što ti pišeš pod svoje probleme je malware! Njih se u nekim slučajevima malo teže riješiti...

Za početak bez ikakvih instalacija skini Dr. Web izaberi besplatnu verziju i pokreni kao Administrator!

Naći će on svega i nakon toga restart.

Što se tiče programa koje je tvoj otac instalirao... Nisi nam dao ništa konkretno. Odi na Remove programss, klikni da se sortiraju po datumu i pošalji screenshot!

Nakon toga možemo ih maknuti uz pomoć Revo uninstallera

No hajmo po redu.

Pošalji screenshot i pokreni Dr. Web

*

SnowGamer

  • *
  • 144
  • ludos mea vita
    • Youtube kanal
Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #2 : 29. Ožujak, 2015., 15:15 »
Trazi program Lights Cinema i briši sve od njega pošto po slici većina reklama su od tog programa..
I ja sam imao isti taj problem samo što je u mene bio OffersWizard..
Pomoglo je skeniranje sa Ccleaner i MalwareBytes i antivirusom.

ıllıFicaHD ıllı PC GAMER ıllı

Youtube kanal( Please no hejt )

Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #3 : 29. Ožujak, 2015., 15:49 »
OK. Ajmo polako.

1. Nikada nesmiješ imati 2 ili više antivirusna programa, jer se međusobno kose i u tom slučaju je bolje da nemaš niti jedan, nego li 2!
Druga stvar je 1 AV i 1 malware program...

2. Tu može biti svega i svačega. Vjerojatno ima virusa, ali ovo što ti pišeš pod svoje probleme je malware! Njih se u nekim slučajevima malo teže riješiti...

Za početak bez ikakvih instalacija skini Dr. Web izaberi besplatnu verziju i pokreni kao Administrator!

Naći će on svega i nakon toga restart.

Što se tiče programa koje je tvoj otac instalirao... Nisi nam dao ništa konkretno. Odi na Remove programss, klikni da se sortiraju po datumu i pošalji screenshot!

Nakon toga možemo ih maknuti uz pomoć Revo uninstallera

No hajmo po redu.

Pošalji screenshot i pokreni Dr. Web
Evo ih programi sto mi je otac instalirao i jos neki sto su dosli uz te programe sto mislim da su virusi (to su svi sto sam zaokruzio)
http://i.imgur.com/0y9NmLy.png
http://i.imgur.com/vz6uP1l.jpg

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #4 : 29. Ožujak, 2015., 15:56 »
Lakše će biti ako ih svrstaš po datumu kao što sam ti gore napisao!

Skini odmah Revo uninstaller besplatnu ediciju.

Pokreni kao administrator! Dobiti ćeš prozor kao ovaj od Remove programs.

Izaberi desnim klikom te programe i Uninstall!
Kada iskoči prozor izaberi skroz zadnju opciju Advanced
Nakon toga se otvara normalan uninstall od programa. Kada završiš s time klikni na Next od Revo uninstallera

Zatim select ALL kako bi izbrisao njihove zapise iz registrya, jer se inače vrate i klikni DELETE!
Opet Next i dobiti ćeš ostatke foldera u računalu. Opet ista procedura!

Select all i DELETE!

I to je to. Nakon toga proskeniraj na brzinu računalo sa Hitman Pro samo upiši bilo koju mail adresu i moći ćeš 30 dana uklanjati neželjeni malware!

I nakon toga instalacija AV po svojoj želji

Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #5 : 29. Ožujak, 2015., 15:58 »
Trazi program Lights Cinema i briši sve od njega pošto po slici većina reklama su od tog programa..
I ja sam imao isti taj problem samo što je u mene bio OffersWizard..
Pomoglo je skeniranje sa Ccleaner i MalwareBytes i antivirusom.
Ne mogu nigdje naci program

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #6 : 29. Ožujak, 2015., 15:59 »
Izaberi od koga ćeš slušati savjete jer neće ispasti dobro ako ćeš slijediti obojicu

Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #7 : 29. Ožujak, 2015., 16:39 »
Poslusao sam te i sve uradio, izbrisao sve ove programe sto sam zaokrucio tj ti sto su dosli uz programe te, i sve fino advanced pobrisao sa revo un., i na kraju sam instalirao Hitman pro i on mi je isto pobrisao dosta malware,trojan i dr. virusa i restartovao sam racunar. I ja usao u nekoliko sajtova i dalje su mi se pojavljivali ovi prozori novi i oglasi, kao staro. Ne znam sta da radim

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #8 : 29. Ožujak, 2015., 16:45 »
Kao što sam rekao postoji dosta malwarea koji se stalno vraća.
Najvjerovatnije su se zapisali u kod od tvog browsera! Znači sad ponovi radnju, ali s Revom uninstalliraj svoju Operu. I nakon toga ju ponovno instaliraj.ž

Uz to odi i na Internet Explorer>opcije>Advanced i dolje desno imaš opciju RESET i izaberi delete personal settings.

Nakon toga još jednom sa hitmanom, ali nisi naveo s kojim si AV iskenirao računalo?!? I jesi li nakon Hitmana resetirao računalo?

Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #9 : 29. Ožujak, 2015., 16:51 »
Nemam nikoji antivirus jos na komp, posle cu da instaliram AVG. A kada je hitman zavrsio i sve pobrisao, restartovao sam racunar.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #10 : 29. Ožujak, 2015., 16:53 »
Instaliraj ti odmah i AVG. Hitman je za malware tako da se oni ne kose.

Samo s Revom moraš ovaj puta izbrisati sa svim dodatcima Operu i onda ju ponovno instalirati. I nakon toga, ne prije, sve iskeniraj i resetiraj računalo.

Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #11 : 29. Ožujak, 2015., 17:24 »
Evo upravo sam pronsao problem koji je rijesio ove iskacuce prozore i reklame. Samo sam trebao da izbrisem dvije ekstenzije za koje pojma nisam imao i bile su u operi. Sad cu da javim ako ima neki problem sa onim misom i pokretanjem o cemu sam govorio.

Odg: Virusi i virusi (POMOC)
« Odgovori #12 : 29. Ožujak, 2015., 17:35 »
Evo pogledao sam na cod 4 i samp kako se okrece pomocu misa i za sada ide glatko, super (ne shvatam kako je to imalo veze sa ovim virusima na operi,ali ajd) ! Hvala ti puno na pomoci, ne bih znao sta da radim bez ovog foruma!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9