HCL.HR

Windows 7 problem

  • 11 Odgovora
  • 5702 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Windows 7 problem
« : 01. Svibanj, 2013., 19:11 »
Ovo mi se već dogodilo, i jedino je System Restore riješio stvar. Nakon nekog vremena, evo ga opet. Opet ću SR koristiti, ali me zanima može li se ovo nekako trajno riješiti, jer očito nešto ne radim dobro.

Dakle, upalim laptop. Sve se digne ok, startup programi rade (maknuo sam ih kasnije, nebitno). Što god kliknem, lijevi ili desni klik, ne reagira. Folderi. Browser. Fileovi. Start se doduše otvori, ali svejedno, što god da kliknem klikam u prazno. Ctrl+Alt+Del ne radi, jednostavno se ne pojavljuje. Alt+Tab ne pokazuje ništa, ništa nije pokrenuto.

Ponekad se otvori koji folder, čak i file. Ponekad ne. Čudno je, ne mogu skužiti di je točno problem. Skenirao s antivirusom i tim pizdarijama, ali ko i prije, nema zapravo problema. Čini mi se da bi mogli driveri možda biti, iako ne znam ni sam što da radim ako jesu.

Laptop specs ako treba:

AMD Quad-Core A8-3500M
AMD Radeon HD 6650M
8 GB DDR3 RAM
750 GB HDD
Win 7 Professional

System Restore bi trebao upaliti, al mi nije neka sreća oslanjati se na to. Od zadnjeg SR mi je prošlo tipa dva tjedna prije nego je počeo frajer opet zajebavati. Gugl nije baš od neke koristi, generični su odgovori.

Ima neko iskustva s ovim, ideju za rješenje, išta?

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #1 : 01. Svibanj, 2013., 19:17 »
jesi pokušao u safe modu skenirati sa Malwarebytes, užasno koristan program za otkrivanje malwarea i takvih pizdarija koje onemoguće normalan rad računala

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #2 : 01. Svibanj, 2013., 19:38 »
Ja imao ista govna, ali razlog za to je ispao malo banalan. Koristim 2 misa, jedan bezicni kao daljinski i sto vec ne.

Uglavnom, middle click na jednom od miseva mi se pokvario i Windowsi su ga registrirali kao konstantno pritisnutog, sto je davalo skoro identicne simptome kao ove koje si opisao.

Pa eto, nakon system restore isprobaj neki drugi mis ili nesto tako. Mozda je to. :wildboy:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #3 : 01. Svibanj, 2013., 21:29 »
Nije do miša, isprobavao sam disejbl, touchpad, kombinacije, drugi miš. :(

System Restore kurca ovaj put nije napravio, sve je isto. Jedini način da se spojim na net ili radim išta je preko Safe mode.

Prvi scan Malwarebytesom sam probao i nije ništa napravio, sad ću ga probat runnat u safe modu.

Uopće ne kužim. Komp koji imam dobrih 3 godine nije imao niti jedan, doslovno NITI JEDAN problem ikad sa softverom, a nakrcao sam gomilu stvari na njega, radio je 24/7 mjesecima i šiba sto na sat dan danas.

Ovo govno ima godinu dana i krepava. Super.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #4 : 01. Svibanj, 2013., 22:13 »
Onda se definitivno cini kao problem sa nekim driverom ili moguci Aero bug.
Safe Mode loada samo osnovne Windows drivere bez Aeroa.
Onaj system restore koji ti je rijesio to je vjerojatno bio prije nekog driver/software updatea koji uzrokuje takva govna.
Windows Update nekad zna povuci updateove za takve drivere.

Koji laptop je u pitanju?
Bas tocan model, posto svaki proizvodac gura svoje drivere za touchpad i tipkovnicu.
Mozda uspijes naci nesto preciznije o tom problemu ako trazis bas po modelu.

Posto vec imas System Restore point sa svim tim, mozes probati deinstalirati bilo kakve drivere vezane za tipkovnicu ili miseve u safe modu pa onda restart normalno i vidjet jel funkcionira.

Ako ne mozes po defaultu deinstalirat ista u Safe modu, slijedi ovu proceduru:
http://www.sevenforums.com/tutorials/117840-uninstall-remove-software-safe-mode.html

Ako pod Programs & Features nema nista vezano za keyboard ili misa, u Control Panelu odi pod Keyboard i Mouse stavke, Hardware i onda odaberi ili Rollback ili Uninstall driver funkciju. Makar ne znam jel mozes tome pristupit iz Safe moda, nikad nisam pokusavao. :(

Alternativno, ako ti samo mis/klikovi ne reagiraju, a mozes u normal modu pristupit Control Panelu preko tipkovnice, probaj tako navigirati.
Jednostavnije ces rijesit nego preko Safe Moda, ako je problem u tome sto mislim.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #5 : 01. Svibanj, 2013., 22:36 »
Pa, zaobisao sam problem, kad ga vec ne mogu rijesiti. Ostavit cu ovako zasad, kad uhvatim vremena cu probati nesto novo.

Kreirao sam novog usera, dao mu admin ovlasti i na tom drugom akauntu radi sve. Internet, fajlovi, sve stima. Dobro je, nije problem u hardveru vec ocito u ne znam, necemu na glavnom akauntu. Eh.

Bitno da radi.

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #6 : 01. Svibanj, 2013., 23:11 »
Sta ti ne bi bilo najjednostavnije reinstall windowsa napraviti? Nisi napisao jesi li to pokushao.

Ako se zelish rijeshiti problema.

Onda redom instaliravati drivere i programe i vidjeti hoche li ti se desiti ista greshka.

Na kratke staze ti je to najmanje zajebancije.

Kopirash najvaznije dokumente na portabilni hard.

Ako tri godine nisi mijenjao windowse moze se dogoditi kakva greshka u registryu zbog smecha koje se nakuplja na kompjuteru

kroz godine.

Windows reinstall bi se trebao svakih godinu dana raditi u biti.

Vechina ljudi radi reinstall windowsa kada se dogodi tezi kvar, a tada je vech kasno za podatke.
« Zadnja izmjena: 01. Svibanj, 2013., 23:17 Korisničko Ime »
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #7 : 01. Svibanj, 2013., 23:43 »
Hej, ajmo reinstalirat Windowse ko zadnji derpovi radi svake sitnice. :wildboy:
Plus citaj. 3 godine isti Windowsi na starom kompu, ne na ovom.

Ne ono. Nekad imas hrpu aplikacija koje koristis radi posla i koje su ti namjestene onako kao zelis.

Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #8 : 01. Svibanj, 2013., 23:56 »
Pls nemojte jednostavno odgovarat frajeru jer je ultimativni šaban koji kurca ne zna.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #9 : 02. Svibanj, 2013., 00:00 »
 Ako je problem samo u user accountu mozda ovo. :mrgreen:

    Click Start.
    Click Computer (you can also found this icon on the desktop).
    Right click on the Hard Disk icon where your OS is installed on and click Properties.
    Click the Security tab.
    Click the Advanced tab.
    Click  the Change Permissions button located after the Permission Entries list.
    A new window will appear on your screen. Such a window contains a list of all the user accounts available on your computer.
    Select the user account you want to give total control over your Windows 7 and click the Edit button.
    Now, tick the checkbox labeled “Total Control” and press OK.
    Done!


Mozda si nekako iskljucio permissione na tom accountu koji si koristio.
   
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #10 : 29. Srpanj, 2013., 21:24 »
Nevezano za ovo gore ali ima veze sa Windows 7, dakle od kada sam prešao sa XP-a na 7-icu više ne mogu normalno vaditi screenshotove pomoću print screena tj. u igri pritisnem prt scr tipku i kada izađem iz igre uđem u npr Paint i zalijepim je ali bude samo crno. Jedini način da uradim screenshot je da desnim klikom na .exe file te igre izaberem "disable desktop composition" koji očito isključuje aero u 7-ici kada ulazim u igru, ali to me živcira jer kada god uđem u igru prvo mi ekran pocrni i isključi se aero i onda tek uđe u igru. Pa me zanima jel to jedini način ili mogu to nekako drugačije riješiti (bez tog disable desktop composition), ili ako ima neki Screenshot capturing program pomoću kojeg bi vadio screense bez tog "disable desktop composition" (već sam bio probao sa nekim ali i on je vadio crne screense :mrgreen:)? Unaprijed zahvaljujem

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #11 : 30. Srpanj, 2013., 13:00 »
Dok ne riješiš problem predložio bi ti da nađeš neki besplatni program koji će ti omogućiti skidanje screenshotova. Ima ih mnogo, posluži se googlom. Naravno kompatibilan sa windows 7.
Jesi li probao pastati u neki profesionalni program tipa gimp ili photoshop aki ih imaš?
Pozdrav. :D
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9