HCL.HR

Windows 10

  • 408 Odgovora
  • 224016 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Windows 10
« Odgovori #75 : 23. Srpanj, 2015., 19:18 »
Isprobao danas, nažalost - na laptopu, i malo sam razočaran. Nekako sam očekivao da će "metro" aplikacije dobiti na funkcionalnosti... no ništa od toga, za iole ozbiljniji posao i dalje klasika. metro aplikacija se jednostavno sporo učitava - npr. za slike, otvori prvo aplikaciju pa onda tek sliku. to je ok na mobitelu, ali neš mi reć da na i3 laptopu ide isto... i onda imaš 2-3 funkcije za to pregledanje slike, a strelice gore i dolje na tipkovnici nemaju nikakvu funkciju :fpalm:  još gore je u drugim aplikacijama gdje umjesto scrollanja strelicama pomičeš switcheve za opcije :fpalm:

bing ne volim pa mi ni cortana nije superuzbudljiva. edge je metro ie u suštini, i polufunkcionalan trenutno u odnosu na chrome i druge. npr. koliko sam vidio, ako se ne varam, nema mogućnosti postavljanja mapa u favorites traku. ozbiljno?

edit: a ipak se može.

al eto, plus za virtualne desktope i veći alt tab.
« Zadnja izmjena: 23. Srpanj, 2015., 21:07 wyzard »

*

Homecoming!

  • *
  • 75
  • CoD2 since 09'
Odg: Windows 10
« Odgovori #76 : 24. Srpanj, 2015., 12:12 »
Bit ću vrlo kratak
Danas sam ga isprobao,ostao razočaran i dalje windows 7 rules,bar za mene
Life isn't a problem to be solved,but a reality to be

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Windows 10
« Odgovori #77 : 24. Srpanj, 2015., 19:33 »
A koji su to razlozi zbog kojih si ostao razočaran?

@wyzard - kako misliš otvori prvo aplikaciju pa onda slike?
« Zadnja izmjena: 24. Srpanj, 2015., 19:35 doktor1 »

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Windows 10
« Odgovori #78 : 24. Srpanj, 2015., 19:56 »
@wyzard: Pa kaj nemreš prebaciti sa tog defaultnog otvarača slika na obični windows photo viewer? :solidus:
Na 8.1 je i meni ti bilo prvi put iritantno, no desni klik i na properties prebaciš.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Windows 10
« Odgovori #79 : 24. Srpanj, 2015., 20:56 »
Ovo je standardni Win preglednik slika i radi bez greške...




*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Windows 10
« Odgovori #80 : 24. Srpanj, 2015., 21:10 »
A bogme i fino izgleda.  :thumbs:

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Windows 10
« Odgovori #81 : 24. Srpanj, 2015., 21:24 »
Neznam... Evo video kako rade slike ako na to misli...
Treba mu sekunda da otvori sve slike i onda kada se šeta sa preglednikom sve radi fluidno...

http://youtu.be/UzQ4QJrAcRU

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Windows 10
« Odgovori #82 : 24. Srpanj, 2015., 22:01 »
ovih pola sekunde crnog ekrana s ikonicom na sredini. - to ne podnosim. ok je kad se aplikacija učitava prvi put, razumijem, ali kad aplikacija ostaje u pozadinskoj memoriji i takvo što otvara SVAKI PUT kad iz explorera pojedinačno otvaraš sliku... besmisleno. s tim da uzmi kako to na sporijim kompovima traje i duže u pola sekunde. da, to je normalno otvaranje ali eto smeta me. kad s klasičnim fast stone preglednikom otvaram onda ne vidim to otvaranje - aplikacija se učitava u pozadini, i kad otvori otvorio je odmah sliku koju želim vidjeti, ništa prije toga.

@ metalni - nije u tome štos. glupo mi je jer forsiraju sve te metro aplikacije - svi accessories programi sad su takvi, a doslovno nikakvu prednost nemaju - osim što se mogu izvodit na više uređaja. mislim da su čak uklonili taj klasični photo viewer. mislim, doslovno skrivaju i odvajaju stari control panel preko kojega se ionako podešavaju sve ozbiljnije stvari na kompu. nećeš sigurno servise uređivat iz metro sučelja. ali isto tako nećeš ni postavke za start uređivat u starom cp-u...

možda sam zadrt korisnik pc-a ali ne želim da mi aplikacije na pc-u budu jednostavne kao na mobitelu. i zato me smeta što su sve usmjerili na  to, a shell, tj. explorer u kojemu je krajnji korisnik barem polovicu vremena za kompom - nije dobio gotovo nikakav značajniji napredak.

ok, quick acess pinnanje automatski stvara i jumpliste, ali što je to naspram opcije mountanja cd dvd slika koja je došla s win8? ok, winsi sada imaju podšku za flac, ali što je to naspram mogućnosti pauziranja transfera fajlova koja je uvedena u win 8?

win 8 je bio sranje s tim metro aplikacijama, ali je imao i neke korisne pomake u exploreru - novo tab sučelje recimo. win 10 nije ništa učinio s metro aplikacijama osim što ih je natjerao da se izvode na desktopu, a to je tako trebalo biti odmah i ne znam kako to carevi nisu odmah shvatili još u win8. a osim što ništa korisno nije učinio s metroom, nije donio ni značajne pomake za explorer - barem koliko sam vidio. mislim, novost im je to što možeš pejstati u command prompt...

os kao takav je savršeno podesiv i ugodan za korištenje kad si namjestiš sve po volji. ali razočaran sam jer mi ne donosi ništa novo u funkcionalnom smislu - ništa što na w8 nemam a da je važno. dobro, directx12, ali zasad džaba kad nema igara da ga koriste. čak i virtualni desktopi na kraju nisu ono što sam mislio. nekako sam se bio ponadao da ću imati dva zasebna desktopa s ikonama, tj. shortcutima i wallpaperima. ali drek - to mora biti jedan desktop samo s različitim otvorenim prozorima. isto kao kad imam otvorena 2 preglednika za stranice koje već mogu otvarat po tabovima.

sve u svemu, očekivao sam više. čak je i windows 8.1 update donio više mogućnosti običnom  integracijom one drivea.
« Zadnja izmjena: 24. Srpanj, 2015., 22:24 wyzard »

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Windows 10
« Odgovori #83 : 24. Srpanj, 2015., 22:59 »
Citat:
glupo mi je jer forsiraju sve te metro aplikacije
A hebeš ga, u tom su smjeru krenuli i nema tu previše izbora...  Možeš ih prihvatiti i nadati se da ćeš se naviknuti sa vremenom, a možeš i ostati na alternativi. :kava:
Ajd nekako i razumijem za neke "Home & Starter Edition", no meni je pomalo nelogično što recimo "Pro & Ulltimate" verzije nemaju više mogućnosti za prilagodbu sučelja i funkcionisanja prema individialnim zahtjevima  korisnika. Neznam, ja si recimo svoj program za crtanje mogu prilagoditi sebi na hrpu načina, što vizualnih, što tehnički- baš zato da ga mogu maksimalno iskoristiti za one potrebe koje meni trebaju.

*

TERAX

  • n00b
  • 1
Odg: Windows 10
« Odgovori #84 : 28. Srpanj, 2015., 21:46 »
Ja nekim cudom sada imam finalnu verziju usv prije desetak dana sam dobio tak da ima msad sve fino legalno odlicna je za sad

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Windows 10
« Odgovori #85 : 29. Srpanj, 2015., 08:40 »
@TERAX
Čini mi se samo da ti ne radi tipka za zarez :hiha:

@OSTALI
Kome je stigao upgrade preko one ikonice u trayu? Meni još nije :hiha2:

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Windows 10
« Odgovori #86 : 29. Srpanj, 2015., 09:24 »
Official Windows 10 ISO files now available for download
Microsoft has unleashed Windows 10 onto the world, and if you were looking to perform a clean install instead of upgrading from Windows Update, the Redmond giant has made ISO files available for download. ISOs are listed for Windows 10 Home and Pro versions.

Za napraviti butabilni USB - Rufus

Nvidia driveri - 353.62:

Windows 10 64-bit

Desktop GeForce GPU

Notebook GeForce GPU

Windows 10 32-bit

Desktop GeForce GPU

Notebook GeForce GPU
« Zadnja izmjena: 29. Srpanj, 2015., 09:41 doktor1 »

Odg: Windows 10
« Odgovori #87 : 29. Srpanj, 2015., 09:41 »
Stigao mi taj upgrade još prije par mjeseci ali ne znan bi li se prebacivao (i zašto, uopće?) na desetku. Sedmica mi je sasvim dobra.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Windows 10
« Odgovori #88 : 29. Srpanj, 2015., 09:45 »
Stigao mi taj upgrade još prije par mjeseci

Nije ti stigao taj update prije par mjeseci. Stigla ti je obavijest

@Ementaler
Čitam na Bug forumu i mnogi su već u mogućnosti napraviti upgrade na desetku...

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Windows 10
« Odgovori #89 : 29. Srpanj, 2015., 09:55 »
Bajo, to je budući Skynet... :kava:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9