HCL.HR

Windowsi XP ne zele se pogasit

  • 6 Odgovora
  • 1941 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Windowsi XP ne zele se pogasit
« : 01. Ožujak, 2008., 15:38 »
Dakle imam problem iz naslova topica. Kada odem na turn off computer, piše "windows is saving your settings", nakon toga "windows is shutting down" i tako stoji cijelu vječnost. Probao sam i po pola sata čekati da se sam ugasi i ne želi...

Nije neki ogromni problem ali želio bi da se normalno ugasi, tj. da ne moram na dugme gasit svaki put.

Nije moj komp btw, pa nisam siguran za konfiguraciju. Sve što mogu reć je da je noviji ( core 2 duo proc ako se dobro sjećam ) i da ima VIA chipse sa integriranom S3 grafičkom. Taj shutdown je radio najnormalnije dok nisam instalirao drivere za grafičku ( komp je neko vrijeme radio bez pravih drivera za grafičku pa je dolazilo do onog tearanja ekrana za vrijeme scrollanja ). Nakon što sam instalirao te drivere, sredio sam još par sitnica oko sigurnosti kompa ( instalirao i updateao spybot, izbrisao neke suvišne programe i ugasio u Startup.cpl-u neke programe koji se ne moraju podizati pri startupu jer bezveze zauzimaju memoriju ). I eto to je to...

Ako tko zna o čemu se radi i kako popravit problem bio bi zahvalan.  :piva:

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Re: Windowsi XP ne zele se pogasit
« Odgovori #1 : 01. Ožujak, 2008., 16:36 »
C:\Windows\Prefetch.

Ajd deletaj to, pa vidi imal napretka.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Windowsi XP ne zele se pogasit
« Odgovori #2 : 01. Ožujak, 2008., 17:21 »
cijeli folder?

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Windowsi XP ne zele se pogasit
« Odgovori #3 : 02. Ožujak, 2008., 13:47 »
C:\Windows\Prefetch.

Ajd deletaj to, pa vidi imal napretka.

upravo sam to htio predlozit, a ako to ne pomogne probaj ugasiti Terminal Service, isto tak pogledaj u registryu HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop na kolko je namjesten WaitToKillAppTimeout. on bi po defaultu trebao biti 20000, tj. 20 sec je dano svim procesima da se pogase

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Windowsi XP ne zele se pogasit
« Odgovori #4 : 02. Ožujak, 2008., 13:55 »
Ok, thnx budem probao i to dvoje još pa javim kak je prošlo..  :piva:

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Windowsi XP ne zele se pogasit
« Odgovori #5 : 02. Ožujak, 2008., 14:52 »
Evo probali izbrisat prefatch, terminal services sam već prije probao ugasit, tak da nije ni to... a u Wait to kill app time je na 20 000 ko što bi i trebao biti... probao ga smanjit na 10 000 i niš...

se ima još kakvih prijedloga?

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Windowsi XP ne zele se pogasit
« Odgovori #6 : 02. Ožujak, 2008., 18:52 »
si siguran da nije hardwerskog podrijetla problem? napisi konfiguraciju i probaj ovo
Citat:
" Although there are a ton of causes for computers failing to shut down ... one obscure setting in the Windows XP registry may help Rezzy47 with his computer's obstinacy. HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\PowerOffActive RG_SZ 0 According to the X-Teq X-Setup Windows tweaking utility, one can change the preceding Registry setting from 0 to 1 and this will 'strengthen' Windows' resolve to turn off during a shutdown. "

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9