HCL.HR

Zamrzavanje računala

  • 1 Odgovora
  • 2370 Hitova
*

dule1

  • n00b
  • 1
Zamrzavanje računala
« : 02. Siječanj, 2021., 18:02 »
Evo ovako, prije nekih mjesec dana racunalo mi se pocelo zamrzavati kada bi igrao neku igru ili radio najbanalnije stvari na internetu poput gledanja videa i slično. Pokusao sam ga popraviti sam, ali nazalost nisam uspio te sam ga odnio na servis 2 puta. Prvi put su mi rekli da je do graficke kartice. Kupio sam novu graficku karticu, stavio je, ali i dalje nisam uspio rijesiti problem. Drugi put sam odnio kod drugog servisera no on mi je rekao kako je ocistio racunalo, stavio novu termalnu pastu i napravio testiranja i da nakon toga svega nije uspio pronaci problem zbog kojeg mi se to dogada. Rekao mi je da sve radi normalno. Napravio sam nekoliko testitanja preko raznih antivirusa i pise da nema virusa. Testirao sam i memoriju pa je isto pisalo da je sve uredu. Ako neko ima neku ideju bio bih jako zahvalan kada bi ste je napisali dolje.
Hvala!

*

Swink

  • *****
  • 1869
  • All flaw, no hero.
    • http://www.theprp.com
Odg: Zamrzavanje računala
« Odgovori #1 : 03. Siječanj, 2021., 12:27 »
Uf, može biti stvarno svašta. Ako imaš dvije pločice RAM-a probaj izvaditi jednu pločicu pa probati samo s njom. Pa onda samo s drugom. Pogledaj u Event Viewer nakon što se smrzne što piše tamo. Može biti da nisi dobro popikao one konektore od kučišta u matičnu ploču možda. Imao sam čak i jedan slučaj da kolega nije matičnu dobro instalirao u samo kučište (nije zašarafio standoffove uopće) pa se računalo resetiravalo jer se stvarao kratki spoj zbog toga što je dodirivalo metalnu ploču kučišta.
... what a tragic mess you fools have made of this.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9