HCL.HR

Američki nogomet

  • 18 Odgovora
  • 3035 Hitova
*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Američki nogomet
« : 13. Svibanj, 2010., 10:45 »
Evo nakon nekog vremena priprema i svega ostalog, dogovor je pao da 2 frenda i ja osnujemo klub američkog nogometa u Svetoj Nedelji (blizina Zagreba, jako blizu). To je jako lijep sport, pa ako se želite bavit sportom, a niste još pronašli pravi sport za sebe jer je sve već isfurano, a htjeli bi probati nesto novo sto nije za pipice pozivam vas da dođete vidjet o cemu se radi.

Trenutno treniramo Flag verziju, sto znaci bez opreme i kontakta, ali planira se ukoliko to bude izvedivo nabavit opremu i zaigrat ko muškarci. Pod izvedivo mislim na to da nas bude minimum 30 koji su nabrijani do jaja. Trenutno nas je 13, sto je sasvim dovoljno za Flag momčad jer se to igra 5 na 5. Nagodinu se ćemo se prijavit u ligu u Hrvatskoj a do tad cemo trenirat.

Temu sam otvorio  da vidim kakvo je vaše poznanstvo o ovom sportu i jel ima netko tko bi probao. Ja osobno vec duze vrijeme pratim NFL i mislim da je stvarno brutalan sport.


Grupa na facebooku:
http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=117514854948516&ref=ts

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #1 : 13. Svibanj, 2010., 10:53 »


Ovo je vaš logo ili od nekog profi tima iz NFL-a? Jako mi je kul pa zato pitam.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Američki nogomet
« Odgovori #2 : 13. Svibanj, 2010., 11:03 »
Nije NFL.

Lajkam i ja, makar mi je malo čudan desni rog (onaj koji se ne vidi cijeli).

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #3 : 13. Svibanj, 2010., 11:04 »
to je naš logo odnosno žig, nije gotov, loša je rezolucija, kad će cijeli logo biti gotov stavit ću ga

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #4 : 14. Svibanj, 2010., 00:32 »
Evo službeni logo, postavljen je i u grupi na facebooku



sorry na repostu, nije mi se dalo editirat

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #5 : 06. Studeni, 2010., 19:42 »
Danas smo osvojili 2. mjesto na ovogodišnjem Crobowlu. Nastupilo je 5 ekipa iz Hrvatske i 2 iz Slovenije. Svi imaju više igračkog iskustva od nas!! Ovo je bilo u Flag varijanti američkog nogometa, uskoro ce oprema.

GO VIKINGS

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #6 : 07. Studeni, 2010., 12:03 »
 :ave: :ave: :ave:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #8 : 08. Studeni, 2010., 20:04 »
daj pojasni malo pravila...

kako se to igra bez opreme i kontakta?
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #9 : 10. Studeni, 2010., 14:07 »
Izvlačenje trakice (zastavice ili flaga) simulira rušenje. Pravila su sljedeća:

Svaka tekma krece sa svojih 5y (to znaci da si 5y udaljen od svoje end zone ili touchdown zone). Na početku imas 4 pokušaja da pređeš centar, a kad ga pređeš, imaš još 4 pokušaja da uđeš u protivničku end zonu jer je to touchdown. Ukoliko ne uspiješ u 4 pokušaja ili prijeći centar ili napraviti TD (ovisno di se nalazis) gubis loptu i protivnik krece sa svojih 5y.

svaka akcija krece prilikom snap-a (kad igrac svom igracu kroz noge doda loptu). Prije LOS-a (line of scrimmage ili linija di je bila lopta na početku akcije) se smiješ dodavati unazad koliko hoćeš i samo jednom unaprijed, a nakon toga nema dodavanja. Postoje 2 vrste akcija: PASS - QB (quarterback)  primi snap i doda nekom od svojih igrača koji su istrčali neku rutu i oslobodili se igrača; RUN - QB primi snap i preda u ruke nekom igraču i on ide trčat dok ga ne skinu.

To su pravila flaga, ima ih još al ovo je okvirno

EDIT:

e da, zanima te kak se igra bez kontakta. Znaci u pravom (tackle) footballu obrana pokušava srušit igrača, a napadačka linija (oni najdeblji ih pokušavaju spriječit. U flagu je drugačije. Obrambeni igrač ne smije prijeći LOS, što znači da ne smije isći rrušiti QB-a osim ako prije akcije ne stoji 7 yardi od LOS-a naravno na svojoj strani. To daje QB-u vremena da napravi nesto, a tog igrača koji ga ide "srušit" niko ne smije dirat, mislim možeš mu se malo postavit da mu produžiš put.
« Zadnja izmjena: 10. Studeni, 2010., 14:10 Zeleni »

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #10 : 10. Studeni, 2010., 19:14 »
kakve su to trakice, ti flagsi o otkud se izvlače. na koji način se onda zaustavljaju protivnički napadi?
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #11 : 10. Studeni, 2010., 23:33 »


ovo sve objasnjava, a protivnicki napad se zaustavlja tako da im ne dozvolis da u 4 pokusaja pređu centar ili da ne dodju do kraja, na način da nedopustis da imaju completed passeve ili kad vec je completed pass onda da mu sto prije izvučeš flag da ne osvoji više terena

http://www.youtube.com/watch?v=6E2MYf_pShw
« Zadnja izmjena: 10. Studeni, 2010., 23:38 Zeleni »

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #12 : 10. Studeni, 2010., 23:49 »
aha. to je to onda. u biti su slična pravila ko u pravom footballu samo te trakice služe kao indikator rušenja.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #13 : 11. Studeni, 2010., 00:01 »
tako je

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Američki nogomet
« Odgovori #14 : 11. Studeni, 2010., 00:08 »
realno, rula mi to.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9