HCL.HR

A Valley Without Wind/2

  • 7 Odgovora
  • 3888 Hitova
*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
A Valley Without Wind/2
« : 26. Travanj, 2012., 19:39 »
Trailer:

A Valley Without Wind Launch Trailer

Igrao koji sat, dostupna na Steamu od jucer, rula.
(Trailer realno saka i ne reprezentira igru kako spada, al' stavio ga ipak reda radi.)

Klasican 2D Metroidvania gameplay uz ogroman random generirani svijet.
Za razliku od Castlevania/Metroid igara, kompetno nelinearno.
Unatoc nelinearnosti, igra ipak ima tutorial i nece vas baciti usred nepoznatog ala Minecraft/Terraria.

Sto se tice samog gameplaya, ukljuceni su svi klasicni elementi napredovanja iz Metroid/Castlevania igara, ali na neusporedivo vecoj razini.

Prico sa Seymorom bas maloprije oko jedne takve stvari.
Igra ima world map koji je podijeljen na blokove. Usao u jedan "desert" block, naisao na piramidu.
Ta jedna piramida realno ima vise prostora nego zadnje Castlevanie koje sam odigrao na DS-u.
U tom jednom desert blocku sam naisao na 5-6 takvih piramida.  :geek:
Na samoj karti svijeta ima nekoliko kontinenata koji imaju redovno preko 75 blokova.


Realno, igra ima potencijala za doslovno stotine sati igranja.
Plus, ima i multiplayer.
« Zadnja izmjena: 26. Prosinac, 2012., 12:46 snowblind »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: A Valley Without Wind
« Odgovori #1 : 26. Travanj, 2012., 22:45 »
Gledam trailer i izgleda mi ... nedovršeno i ružno.  :wildboy:

Al' ajde, kažeš nije baš reprezentativan. Budem probao možda sutra.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: A Valley Without Wind
« Odgovori #2 : 26. Travanj, 2012., 22:51 »
Potpuno zaboravio na tu igru. Bio sam neko vrijeme pratio razvoj igre i ovo je potpuno drugačiji koncept. Ako uhvatim vremena budem probao.

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: A Valley Without Wind
« Odgovori #3 : 26. Travanj, 2012., 23:14 »
ja igrao neš sitno,čini mi se da iga ima hrpu potencijala . Čini mi se da ima tonu stvari za napravit,nać,ubit...

Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: A Valley Without Wind
« Odgovori #4 : 27. Travanj, 2012., 12:11 »
Pozabavio se jos malo detaljnije s ovim.

Igra postavlja malu zamku sama sebi. Kao prvo, gameplay je klasican Metroidvania stil.
A Metroidvania igre su nas naviknule da istrazujemo svaki, pa i najudaljeniji kutak na mapi.

U AWVV je to gubitak vremena, ali istovremeno i bitan gameplay element.
Makar se u skoro svakom bloku ili kutku mape moze naci dosta stvari poput enchant elemenata, bitnije je fokusirati se na bogatija podrucja mape.
Na mapama doslovno mozete planirati rutu kojem cete se kretati da biste stigli do neke sekcije u kojoj cete naci minerale, upgradove, mini bossove ili nesto slicno.
Misije u igri su cesto vremenski ogranicene, dan i noc se izmjenjuju dosta brzo, tako da je planiranje dosta bitan element.
Kad bih usporedio s necim, rekao bih da je ta vremenska mehanika slicna onoj koristenoj u prva dva Fallouta.
Sve sto nadete onda na bitnijim lokacijama mozete iskoristiti za upgrade svog lika, naselja/grada na kontinentu, micanje vjetrova sa odredenih blokova mape, crafting novih spellova i enchantova itd.
Mozete cak i naci NPC-ove na nekim lokacijama koje onda mozete iskoristiti za neke stvari u svojim naseljima. Ili ih cak koristiti kao igrive likove ako zelite uz pomoc odredenih itema.

Uglavnom, moram priznat da postaje strasno zarazno kad se jednom uhvatite planiranja, poglavito jer je napredak brzo vidljiv.
« Zadnja izmjena: 27. Travanj, 2012., 12:13 Yuri »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: A Valley Without Wind
« Odgovori #5 : 03. Lipanj, 2012., 11:39 »
Igra dobiva updejt sljedeći tjedan. Budem ovo upiknuo kada se nađe na nekakvom popustu.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: A Valley Without Wind
« Odgovori #6 : 07. Kolovoz, 2012., 10:28 »
Yuri igraš još ovo? Kad lodam igru kaže mi da mi nedostaje hrane za naselje ili tako nešt. I kada sam u prvome naselju ona opcija da šaljem ljude na misije, jel ih to moram slat ili ih ja mogu obaviti?


*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: A Valley Without Wind
« Odgovori #7 : 26. Prosinac, 2012., 12:46 »
A Valley Without Wind 2 Beta Trailer

Beta stigla na Steam. Svi koji posjeduju prvi dio, drugi dio će dobiti besplatno. Isto će vrijediti i ako kupite drugi dio, prvi ćete dobiti besplatno. AWWW je trenutno 66% popusta na Steamu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9