HCL.HR

ARK: Survival Evolved

  • 232 Odgovora
  • 135277 Hitova
*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #45 : 29. Kolovoz, 2015., 07:07 »
Inače Steam sad skida kompresirane filove koje odmah otpakirava, pa je download veličina uvijek manja od stvarne veličine igre kada se raspakira.

Probao sam jučer malo igru i nisam uopće oduševljen. Čim sam ušao na server ekipa me počela lovit. Al doslovno nisam ni 5 minuta bio u igri i neka 3 lika s kopljima na mene.
Jedino sam mogao SP igrati u miru, jer ovako ekipa samo ubija ljude. Nisam se niti snašao, nisam uspio niti craftat na tom serveru (a nije PvP).

Znam da igru sigurno neću uzeti i jučer sam ju uninstallirao.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #46 : 29. Kolovoz, 2015., 09:40 »
Igrao dvije minute. Steam kaže 15, ali 10 je sigurno otišlo na učitavanje i 3 minute na pravljenje lika.

Ridikulozno ružno i neoptimizirano.

Uninstall.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #47 : 29. Kolovoz, 2015., 09:58 »
Pa imaš istu konfiguraciju kao ja, ne? Minus nešto RAM-a. Trebalo bi radit okej na nekim medium-high postavkama. :hiha2:

@Hrv4tin4

Ne čini ti se kao pomalo zbrzana reakcija? :/ Postoje drugi serveri itd. Ali generalno ćeš u svakoj online igri naići na seronje... pogotovo za vrijeme free weekenda kad je malo drugačija ekipa gore nego inače. Mislim, ja ne igram online isto, ali nešto malo jesam i ono, bude tu okej interakcija s drugim ljudima na koje nasumično naiđeš (i koji nisu seronje).
« Zadnja izmjena: 29. Kolovoz, 2015., 09:59 Ementaler »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #48 : 29. Kolovoz, 2015., 10:19 »
A iskreno probleem nije u igri nego u meni.
Inače ne preferiram nešto online igre, a uz sve to nedavno sam igrao davno kupljeni Stranded deep i onda mi je to nekako slično (craftanje, nemaš nikakav konkretan cilj i itd).
Išao sam malo probati igru i sada znam da nije za mene.
Imam podosta tih EA naslova i stvarno mi ne treba još jedan ovoga tipa. Dinosauri ionako nikad nisu bili moja furka.

Što se tiče grafike igrao sam na high sa solidnih 45-50 fpsa, ponekada i 80. Igra lijepo izgleda i zaista mi se svidjela s tog aspekta. No ipak kao što si i sam ranije rekao - ne optimizirana je. No sve se još stigne popraviti.
Ovakvu igru je šteta igrati SP, a za MP treba puno vremena, truda, naći si dobar klan i biti zaštićen u igri. No tu je problem vrijeme koje baš i nemam, a imam hrpetinu igara na čekanju.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #49 : 29. Kolovoz, 2015., 10:26 »
Ja sinoc stavio download i isao lec,  a on se ponistio nakon 150 mb.Tako da i ja odustajem od igre.

*

gicago

  • *
  • 18
  • Bullshiter
    • CroHQ.org
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #50 : 29. Kolovoz, 2015., 14:58 »
Kada instalirate igru steam napiše koliko će zauzeti na disku, a ne koliko skidaš, tek kada se skida ti piše koliko ćeš skinuti. Primjer za CS:GO di piše da treba oko 8-9 GB za instalaciju a skida 4.5GB (ako se dobro sjećam veličina)

Što se tiče ARKa slažem se da je još uvijek jako neoptimizirana ali da je ružna to mi je čudno da netko kaže, možda imaju specifičan shader i neke stvari pa se puno toga sjaji i malo čudnjikavo nekad izgleda ali čudno mi je da netko kaže da je ružna igra.

A to što ti se dugo učitava je do HDD vs SSD ;) Isto tako imaš opciju za brzo pokretanje tojest odabereš low memory pri pokretanju i slično. Ja tako na laptopu koji nemože vrtit igru (geforce 730m) pokrenem igru instant  i za 2 minute sam na serveru... Kao što rekoh jest da nemogu igrat na laptopu ali i tako mi koristi samo za provjeru dal radi server itd...

Slažem se da je i to sporo ali istini za volju, velika je igra sa dosta sadržaja i early access... što nas dovodi do zadnjeg problema... early access... nuff said ;)

Meni se sviđa igra ali kao i sve ostale survival igre jednostavno su TIMESINK i ako ne igraš dovoljno sati i to dnevno jednostavno nemoraš ni igrat :) Uz to kao i sve ostale survival igre uvijek je i uvijek će biti lakše s kompićima ;)

E da, što se tiče hostilitya to je u svim igrama normalno, i kao što je rekao Ementaler puno češće za ovih free vikenda jer onda masa koja nit nezna šta radi uleti i krene radit pizdarije :)
crohq.org | facebook.com/crohq | twitch.tv/lazy_badger

*

.Bole

  • *
  • 57
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #51 : 29. Kolovoz, 2015., 23:06 »
Ahahah gledam komentare i sokiram se.Ljudi ovo je alpha verzija early acess,nije ni beta.A oni svaka dva dana izbacaju patcheve sa novim dinosaurusima i itemima i ostalim stvarima.Jos samo end game bossove da ubace,mada je dovoljan base raiding koji je vrlo zeznut i treba imati dosta pameti za to.Sledece nedelje izbacaju dx12 patch samo cekaju nvidiu i ati

*

gicago

  • *
  • 18
  • Bullshiter
    • CroHQ.org
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #52 : 30. Kolovoz, 2015., 02:15 »
Ma da ali su se ljudi naviknuli kupiti proizvod i koristiti ga. Kupnja early acessa je oduvijek bila zamišljena kao podrška razvoju igre za koju ste zainteresirani u budućnosti. Ovo u budućnosti je krucijalan dio rečenice a kao što rekoh, ljudi su naviknuli da kad nešto kupiš da možeš i koristiti.

Meni je iskreno glupo da nema demo ARKa ili ostalih early access igara. Mislim, jasno mi je da se stalno updatea pa bi morali updateati i demo ali ono, staviš maximum ingame 2 hours ili nešto i to je to updatea se kao i ostale igre a možeš igrat toliko da istestiraš i vidiš jel ti valja...

Ja bi stavio da ima samo singleplayer kako bi se provjerile performanse jer stvarno raznim ljudima razno radi, i to neovisno o hardveru... Tako bi izašli ljudima u susret te možda čak i prodali više kopija (ne kažem da im loše ide :P )
crohq.org | facebook.com/crohq | twitch.tv/lazy_badger

Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #53 : 03. Rujan, 2015., 09:59 »
Pozdrav,

Zanima me da li bih mogao pokrenuti ovu igru na low postavkama? Vjerojatno ne, ali svejedno me zanima vaše mišljenje.

Imam Laptop HP ProBook 4520s
Intel Core i3 M380 2.53 GHz
RAM 6 GB ddr3
AMD Radeon HD6300M, nisam siguran za RAM mislim da je 1gb ali da i dijeli memoriju...

Sviđa mi se ova igra, i cak mi nije ni bitna toliko grafika, samo bih ju htio probati dok ne budem bio u poziciji za neki jači desktop.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #54 : 03. Rujan, 2015., 16:35 »
Nije to toliko loš laptop, koliko je igra loše optimizirana :( Mislim da bi mogao doći do nekih 20-30 fps-a kada bi brutalno smanji rezoluciju (800x600 ili nešto takvo) uz sve na low, ali igra bi ti tada izgledala stvarno odvratno. A i nije baš gušt igrati na 20-30 fps-a. Ne uzimaj ovo zdravo za gotovo, ovo je samo neka moja procjena nakon što sam brzo bacio pogled na neke slične mobility Radeone i performanse im u ARK-u, ali da - ne očekuj čuda s tim laptopom.

Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #55 : 06. Rujan, 2015., 14:46 »
Hvala na odgovoru, mozda budem probao čisto iz znatiželje, pomirio sam se s tim da se necu naigrati :)

Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #56 : 06. Rujan, 2015., 19:06 »
ja igram na toshibinom laptopu kojeg sam kupio prije 3-4 godine za 4000kn..
prvo mi je vrtilo manje od 10fps, ali nakon sto sam procitao neke fixove i sredio kroz 10 minuta, skočio mi fps!
u glavnom izborniku 80fps, kad igram 50-60fps. apsolutno fluidno, bez ikakvih štekanja.
opcije su mi uglavnom na midium, iako su neke na low, ali neke i na high.
set launch options sam ubacio "-USEALLAVAILABLECORES -sm4 -d3d10"
i još neke komande za lightshafts, shadows i bloomquality...
igram na najvisoj rezoluciji za svoj laptop naravno..

i5, 2.5ghz, 4gb ram, hd 7600m..

tako da molim vas ljudi, citam kometare i pola ljudi može pojest moj laptop sa svojim kompovima, a svejdno se zalite da vam ne vrti ark ili da šteka!
e pa onda se mozete sramiti da iz takvih mašina ne mozete izvuci normalan gameplay!
sramota kad vidim da netko sa i7, 12gb i novom grafom kaze da mu šteka..
potrudi se, googlaj, namjesti postavke, čem ti služi takva mašina ako se ne znas s njom služiti..

ovdje su komentari stvarno blesavi.
gore lik kaze "stavio ark na download, nakon 150mb se ugasilo. odustajem od igre.."
ma sve 5, ali nemoj onda govoriti da je igrica smece ili nesto slicno...
kao da sjednes u avion i ne znas ga upalit pa kazes da je za smece.
al sto drugo očekivati od generacije koja ne zna ni krekirati igru
« Zadnja izmjena: 06. Rujan, 2015., 19:37 Lundvalnaden »

*

ChicaneMilos

  • *
  • 52
  • Pffff,nothing special.
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #57 : 06. Rujan, 2015., 20:21 »
Ma to dok se laptop malo zagreje. :bonk:

Edit: Mislio sam na ovo "prvo mi je vrtilo manje od 10fps, ali nakon sto sam procitao neke fixove i sredio kroz 10 minuta, skočio mi fps!"

*

Mogy

  • *
  • 28
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #58 : 07. Rujan, 2015., 20:04 »
Pozdrav ekipa, kupio sam igru jučer. Molim Vas za savjet koji server da odaberem? Čitao sam da je PVP zajeban, da te preko noći mogu opljačkati jer ti tijelo nakon logouta ostane na podu. Više bih preferirao PVE server tako da bih bio zahvalan na bilo kakvoj preporucim :piva: Bilo bi super da je balkanski server  (ako uopće postoji neki)

p.s. može isto neki link za trikove i savjete za početnike?

Hvala na savjetima \:D/

Igore, obožavam ovaj tvoj serijal :clap:
« Zadnja izmjena: 07. Rujan, 2015., 20:06 Mogy »

*

ChicaneMilos

  • *
  • 52
  • Pffff,nothing special.
Odg: ARK: Survival Evolved
« Odgovori #59 : 07. Rujan, 2015., 20:33 »
Izvoli,i dobrodošao na forum. :clap:

Ako želiš da promeniš zemlju idi gore na "Located In"...
Ovo su pretrage za Srbiju.

https://www.gametracker.com/search/arkse/RS/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9