HCL.HR

Bravely Default: Where the Fairy Flies

  • 9 Odgovora
  • 4770 Hitova
*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Bravely Default: Where the Fairy Flies
« : 01. Listopad, 2013., 20:47 »


Bravely Default: Where the Fairy Flies je Silicon Studio/Square Enixov RPG za 3DS. Igra kod nas u Europu stiže 5. prosinca, dok je u Japanu dostupna već od 2012. godine.

Igra ima turn-based mehaniku i sustav poslova poput Final Fantasy 5, a igra je pokupila dosta dobre ocjene u Japanu, Famitsu je ocjenio igru s 38/40.

Bravely Default - Trailer (Nintendo 3DS)

Odg: Bravely Default: Where the Fairy Flies
« Odgovori #1 : 01. Listopad, 2013., 22:16 »
Jako, jako lijep trailer. Dosta podsjeća na 4 Heroes of Light.
Zbog takvih sam igri i kupio 3DS. Ali što to vrijedi kad u ovoj šugavoj državi to ne drži niti jedna trgovina.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Bravely Default: Where the Fairy Flies
« Odgovori #2 : 01. Listopad, 2013., 22:24 »
Jako, jako lijep trailer. Dosta podsjeća na 4 Heroes of Light.
Zbog takvih sam igri i kupio 3DS. Ali što to vrijedi kad u ovoj šugavoj državi to ne drži niti jedna trgovina.
Zapravo glavni uzor im i je Final Fantasy V/Final Fantasy:4 Heroes of Light :thumbs: samo su odlučili koristiti neki novi IP, a ne konstantno trošiti FF brand

Odg: Bravely Default: Where the Fairy Flies
« Odgovori #3 : 01. Listopad, 2013., 22:37 »
Ali ovo je ionako Final Fantasy, samo s drugim nazivom. Al' ono, nije da mi smeta...

Volim job sistem, htio bih ga vidjeti što više (FF13 mi je super, ali borba se svodi na klikanje po auto-battle tipki; nema nikakvog izazova), ali mi je žao što su (u potpunosti) odustali od SaGa serijala i tog sistema napredovanja likova. Oružje koje se troši, ograničen broj skill-ova, duge i teške borbe (čak i protiv običnih protivnika).

Neznam kako bih to opisao... Jesi li igrao možda Unlimited Saga? Evo jedan video:

Unlimited SaGa: Gameplay

Izgleda grafički prilično očajno... nemaš nikakvo ''normalno'' kretanje... ali ovo je tako prokleto zabavna igra iz nekog razloga i stvarno bih htio da SquareEnix ovu borbu ''prenese'' u neke druge igre.

Izvini što sam skrenuo u lagani offtopic, ali negdje sam se morao jadati. :wildboy:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Bravely Default: Where the Fairy Flies
« Odgovori #4 : 01. Listopad, 2013., 22:44 »
Nisam igrao, ali zvuči dosta zanimljivo. Trenutno igram FF 4, pa bih poslije toga mogao iskušati ovo. Nezz, nisam neki ljubitelj FF8, ali meni je ondje bio dosta zanimljiv sustav borbe, tzv. junction system s "izvlačenjem" napada

Odg: Bravely Default: Where the Fairy Flies
« Odgovori #5 : 01. Listopad, 2013., 22:58 »
Taj koncept i jest dobar, ali u teoriji. U praksi ispada ovako - uđeš u borbu, izvlačiš iz protivnika magije dok ne dođeš do magične brojke 100 (koliko si max magije mogao imati), staviš na Strength i deri. Ili, još bolje, 10 onih predmeta (neznam je li tent ili neki drugi healing predmet) pretvoriš u 100 Curaga, staviš na HP i miran si.

Što je najsmiješnije - koliko god ne volim FF8, htio bih vidjeti remake... ali sa skroz promijenjenim sustavom borbe. Ono nije valjalo.


Usput rečeno, tko god kaže da je Junction kompleksan treba se iste sekunde zatući lopatom. (ne zajebavam se)

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Bravely Default: Where the Fairy Flies
« Odgovori #6 : 01. Listopad, 2013., 23:37 »
Nez, meni je bila OK promjena u odnosu na prije. Da, potrebno je dosta prilagođavanja da to bude odličan sustav, no za to vrijeme je zbilja bio osvježenje. I da, sustav je imao 0% kompleksnosti, mislim što tu uopće ima biti kompleksno :wildboy:

Odg: Bravely Default: Where the Fairy Flies
« Odgovori #7 : 29. Studeni, 2013., 19:50 »
http://www.nintendoworldreport.com/review/36065


Skuži ovo:
Cons:
- Useless microtransactions

:ave::ave::ave:


Treba ovo kupiti.
Valjda će Algoritam nabaviti. :wildboy:

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Bravely Default: Where the Fairy Flies
« Odgovori #8 : 29. Studeni, 2013., 20:27 »
Nintendolife 9/10, vele da je do jaja!
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Bravely Default: Where the Fairy Flies
« Odgovori #9 : 05. Prosinac, 2013., 12:12 »
Probao sam demo. Nisam igrao mnogo, tek sat i 40 minuta.

Ova se igra trebala zvati Final Fantasy. Tragedija je što se igra ne zove tako. Zašto? Jer da se zove Final Fantasy sigurno bi se mogla naći na policama naših trgovina; ovako ću ju morati naručiti izvana, a to mi se *ebeno neda.

Kao što sam na početku napisao, nisam mnogo igrao. Zadnje što sam obavio jest prebio onog mid bossa u zapadnom dungeonu.
Volim random encountere i sviđa mi se što nisu prečesti niti rijetki - baš su ''kako treba''. Par puta su mi likovi krepali iako igram na normal, što sje plus (i falim te Bože, ima izbor težine). Job sistem uopće ne treba komentirati.

RPG žanr nije mrtav; samo se prebacio na handheld. Ne mogu, a da se ne pitam zašto takvih igara nema na velikim konzolama?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9