HCL.HR

Call of Duty: Advanced Warfare

  • 105 Odgovora
  • 27912 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #60 : 03. Studeni, 2014., 21:11 »

Prešao sam igru i vjerovali ili ne trebalo mi je 7 sati i 12 minuta. Da da, ovo je vjerovatno i najduži Call of Duty na moju veliku sreću. Od promotivnog materijala si nisam ništa htio spojlat, tako da efekt iznenađenja je bio potpun. Prvo da nahvalim grafiku koja u gotovo maksimalnim detaljima radi u skoro stabilnih 60 FPS-a. Vidio sam sneak peek svih misija Killzone: Shadow Fall-a za PS4 i odigrao sam BF4 te moram priznat kako meni ova igra izgleda bolje. Nemojte se odmah uhvatit kamenja da bacate po meni, ali ovdje mi je level design prebrutalan, futurizam je pogođen na najjače. Plus ono što me najviše veseli je interakcija s okolišem te konstantno mjenjanje razina pomoću exo suita. Lokacije su prelijepe i što je najbitnije meni raznolike. Ima tu svega pa uz trajnost koja je pun pogodak, kampanja djeluje prebogato. Audio vizualna poslastica uz eksplozivnu kampanju, rijetko koga će ostaviti ravnodušnim. Najveća šteta je to što i COD i još par izravnih konkurenata ima već futurističke pokušaje, koji su prošli neslavno, no bila bi prava šteta zbog toga izbjegnut i ne isprobat ovaj naslov. Najimpresivnije od svega su mi animacije, koje neznam da li su CGI ili neka nova luda tehnologija motion capturinga ili šta već, ali animacija nikad u niti jednoj igri nije izgleda tako prokleto dobro. Nije ni čudo da igra zauzima gotovo 50GB. Grafika je dakle top notch i vrlo je bitno da se vrti vrlo glatko na mojoj kartici. Nažalost po one sa slabijim karticama, no već je bilo vrijeme da next gen dođe do izražaja.

Misije su prebrutalne i već dugo nisam uživao tako u nekom COD-u. Raznolike misije i lokacije uz exo skelet, odnosno odjelo je pravo osvježenje ne samo za serijal, već i za žanr. Mogučnosti koje imate i koje ovise o vrsti misije uz par exo poteza djeluju zabavno i vrlo atraktivno. Inače ne volim hi tech wallhack, no ovdje je baš nekako savršeno napravljen i samo potiče da se osjećate kao jebeni muškarac koji je OP za sve šljamove koje će te obuć u drvenu pidžamu. Sviđa mi se što se igra odmakla od standardnih animacija i što su čak i izbacili klasičan animacija melee kill. Isto tako nema više i "nevjerovatnih" obrata, koji još pale samo kod dijece. Sledgehammer Games točno zna što hoće te su napravili igru koja ne srlja. Tehnički savršena igra, nula zamjerke po tom pitanju. Niti jedan bug, sve ide glatko i vrlo stabilno. Napucavanje je odlično izvedeno i ono što me najviše raduje je količina metaka koje sada moraju neprijatelji popiti, jer ono prije je bilo presmješno. A čini mi se da je i hit detekcija dobila značajan napredak. U par navrata sam neprijatelja pokosio u nogu i ruku i primjetio sam prirodnu reakciju na to, a ne kao u svim dosadašnjim igrama u serijalu, gdje je bilo kakvo ranjavanje rezultiralo uvijek identičnom reakcijom gdje je protivnik stunan (ošamućen). Oružja, pametne neubojite i ubojite granate su apsolutni vrh. Daleko najimpresivniji arsenal dosada. Ima stvarno svačega, da se zadovolje svi ukusi. Likovi su mi prosječni, dosta ne upečatljivi što je šteta, budući da je priča dobra i da je ista u koheziji sa odličnim gameplayom, settingom, audiovizualnom prezentacijom. Kevin Spacey zato krade show i svaka njegova pojava u igri je 10/10. Savršenog su lika uzeli.

Od svega što mi se sviđa u igri, najslabiji dio mi je zadnja misija i polovica prije toga. Nezz, budući da je igra stvarno spektakl i da je jedna od jako rijetkih koje po njezinom završetku krećem igrat isponova. Velike pohvale za grafičke opcije u PC verziji i bit će brutalno ovo pokrenut na još jačoj konfiguraciji od ove moje, jer mi dosta tih stvari nisu na najvišoj postavci, a igra izgleda i tako nevjerovatno dobro. Na dežurne hejtere neću ni trošit vrijeme, meni je igra sijela kao budali šamar i trenutno ju smatram sigurno među samim vrhom FPS ponude. Naklon Sledgehammeru na ekspolozivnoj kampanji od sedam sati. A sada bi bilo lijepo da uđemo u DeLorean i vratimo se u WW2.

Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #61 : 03. Studeni, 2014., 21:54 »
Hvala Cole za svoj osvrt na igru. :) Ja se također nadam da je igra takva kako si rekao.
Igra je kupljena i skida se na Steamu, 10Mbit bit će do sutra nekad. A što se tiče ovog 40GB+45GB ne znam koja je fora, ali ja sam stavio SP da skida, valjda će onda MP biti još par GB, a ne 95 ukupno. Budemo vidjeli. Ja ću igrati na R9 280, pa javim kakav je moj dojam. Na kojoj si ti grafičkoj igrao Cole?
« Zadnja izmjena: 03. Studeni, 2014., 21:57 peacewalker93 »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #62 : 03. Studeni, 2014., 22:10 »
GTX 680 4GB.

Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #63 : 03. Studeni, 2014., 22:23 »
A tu je to onda negdje, čak je GTX680 i brža malo. Mislio sam da si igrao na nekoj lošijoj grafičkoj.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #64 : 04. Studeni, 2014., 07:30 »
Evo malo o grafici na PC-u.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #65 : 04. Studeni, 2014., 10:24 »
Evo skinuo SP i MP. Znači nije 95GB, nego se radi o 40GB za SP i 3GB za MP.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #66 : 04. Studeni, 2014., 11:41 »
Evo skinuo SP i MP. Znači nije 95GB, nego se radi o 40GB za SP i 3GB za MP.

Ako sam skinuo onu verziju od 45gb, jel treba jos posebno skidat i MP ili je sve tu?
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #67 : 04. Studeni, 2014., 12:19 »
Ja ovako imam


*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #68 : 04. Studeni, 2014., 12:39 »
E pa to ima smisla, meni je baš pisalo 45GB jedno i 40GB drugo. Al naravno da igra nema 95GB sve zajedno.

Skinulo se i meni to sve napokon jutros. Snimio malo 60 FPS gameplaya sada pa to ide gore danas, ako internet konekcija ne odapne usred nevremena ili nešto takvo :hiha2:

Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #69 : 04. Studeni, 2014., 18:11 »
Citat:
Ako sam skinuo onu verziju od 45gb, jel treba jos posebno skidat i MP ili je sve tu?

U tih 45GB bi trebalo biti oboje. Ja sam prvo skinuo SP 40GB i onda MP još nekih 3GB.

Call of Duty: Advanve Warfare
« Odgovori #70 : 06. Studeni, 2014., 18:14 »
Zanima me najviše da li mogu igrat COD:AD sa tih 4GB ram-a ili mora biti taj baš minimum od 6GB memorije?

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Call of Duty: Advanve Warfare
« Odgovori #71 : 06. Studeni, 2014., 18:23 »
Nezz tocno, no postoji fix za ljude sa starijim procovima.

Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #72 : 06. Studeni, 2014., 18:24 »
Prvo da nahvalim grafiku koja u gotovo maksimalnim detaljima radi u skoro stabilnih 60 FPS-a.

Što imaš u računaru osim GTX680?

Jer ono, meni na i5 3570K i GTX670 2GB trza kao govno na praktički bilo kakvim postavkama.
Nisam isprobao više od tipa četiri kombinacije postavki jer svaki put kad ih promijenim, treba čekati loading,,, koji traje pet minuta LOL.

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #73 : 06. Studeni, 2014., 18:47 »
Ja igram na PC-u koji je bio GOD 2012 i igra radi na medium na 60 fps....što se tiče same igre moram se pohvalit da sam posle završene priče još jednom probao preći priču, ali speed runnom,i bilo je oko 6 i pol sati, igrica je po meni 7.5/10 ,zamljerke imam na tome što je moglo biti malo bolje optimizirano jer ja sam AC:BF igrao na ultra pri 30 fps. :D
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Call of Duty: Advanced Warfare
« Odgovori #74 : 06. Studeni, 2014., 19:05 »
2500K na 4.8 GHz. 8GB DDR3

Probaj iskljucit one kerefeke oko animacija. Igraj se malo s postavkama i skini zadnje drivere upravo za AW. A sto se tice loadinga odi kuhaj kavu.

:hiha:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9