HCL.HR

Dungeons of Dredmor

  • 3 Odgovora
  • 1738 Hitova
*

Rogue

  • **
  • 176
Dungeons of Dredmor
« : 15. Prosinac, 2011., 19:35 »
Jel tko igrao ovu zanimljivu rougelike igru? Ja je prašim odnedavno i oduševljen sam zasad.



offtopic:Zanima me dali itko na ovim forumima uopće ima imalo interesa u rougelike igre ?

*

Chaky

  • *
  • 129
Odg: Dungeons of Dredmor
« Odgovori #1 : 15. Prosinac, 2011., 20:26 »
Moras mi opisat sta rougelike znaci. Imam ja na wishlisti, uzet cu je vjerojatno sad na Bozicnom popustu.
Da li je fajt na poteze ili u stvarnom vremenu?

*

Rogue

  • **
  • 176
Odg: Dungeons of Dredmor
« Odgovori #2 : 15. Prosinac, 2011., 22:46 »
Moras mi opisat sta rougelike znaci. Imam ja na wishlisti, uzet cu je vjerojatno sad na Bozicnom popustu.
Da li je fajt na poteze ili u stvarnom vremenu?

Rougelike je nekakva vrsta RPG-a sa nasumice generiranim dungeonima gdje je glavna poanta da dođeš što je dalje moguće i ubiješ sve na putu , usput koji quest riješiš i naravno lootaš iteme.Osjećaj kad ulaziš u novu prostoriju je zakon,ne znaš dal će iza vrata bit 5555555 neprijatelja(U Dredmoru se to zove Monster zoo), stotine golda ili pak soba puna zamki i itema.Većina rougelike igara ima permadeath (kad umreš sve isponova igraš) ali novije poput Dredmora i Cardinal questa nude opciju sejvanja ali i permadeath možeš uključit kad god poželiš.Igra je na poteze(Makar je neprimjetno , nema čekanja između poteza , jedino se u borbama primjeti malkoc). Koliko god ovo monotono zvučalo bome nije. Dredmor nudi velik izbor skillova , možeš craftat armore i oružja , pravit potione i koje kakve materijale , neprijatelji su veoma raznoliki , developeri konstantno updateaju (po 200-300 stvari se po patchu promijeni i doda) i ima još mnogo toga ne želim ti spoilat igru ako ćeš ju već uzimat . A i za cijenu od 4€ igra nudi i više nego dovoljno i developeri slušaju community.  :chair:
« Zadnja izmjena: 15. Prosinac, 2011., 23:38 Rogue »

*

Chaky

  • *
  • 129
Odg: Dungeons of Dredmor
« Odgovori #3 : 16. Prosinac, 2011., 08:38 »
Hvala. Uzimam sigurno, jer sam ju vec propustio uzeti par puta, zbog nekih drugih naslova. Bitno mi je da je na poteze, da stignem smisliti akciju i sagledati situaciju.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9