HCL.HR

F1 2015

  • 2 Odgovora
  • 2191 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
F1 2015
« : 16. Srpanj, 2015., 15:20 »




Citat:
F1 2015 is a racing video game based on the 2015 Formula One season developed and published by Codemasters. It is the seventh Formula One game produced by the studio. It is due to be released on July 10, 2015, and will feature the team and driver line-ups from the 2015 season, including the Autódromo Hermanos Rodríguez.[2] It will also feature all the drivers, cars and circuits from the 2014 season as bonus content. It is the first title developed by Codemasters to be released for the eighth generation console.

Gameplay

The game will run on an all-new version of the EGO game engine, providing a large number of improvements to the game's physics models. It will feature an all-new "Pro Season" mode that is said to be more challenging than the normal gameplay because there would be no HUD and no assist, which includes traction, ABS, and transmission, with the hardest level possible.

The game will also be compatible with the PlayStation 4 and Xbox One's voice recognition software, allowing players to talk to their race engineers during the race and ask for race information, weather updates, and tyre status, and even request a change of tyres or wing.

Development and release

Unlike previous Codemasters F1 games, which have been released in September–October, F1 2015 was released in July 2015. The previous game F1 2014 was regarded as more of a "filler" game until the 2015 game was released. This game is made almost completely from scratch after Codemasters decided to base this version on an entirely new game engine, said to dramatically improve both the screen quality and the AI's abilities, a factor often slated for being "unrealistic" and "disappointing."[

Igra mi je u rukama, pa ću se potruditi danas/sutra objaviti ovdje detaljne prve dojmove.
Isprobao sam igru s volanom još prošli petak, ali sam bio odsutan zbog odlaska na more, pa su prve impresije odgođene za kako sam rekao danas/sutra.
Po onim prvim prvim utiscima, igru definitivno valja igrat, a iako je PC verzija imala "nespretan" launch, prvi patchevi podosta popravljaju igru...
« Zadnja izmjena: 16. Srpanj, 2015., 15:22 Cole »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: F1 2015
« Odgovori #1 : 18. Srpanj, 2015., 09:31 »
Iako sam zadovoljan kako se vozi igra, prve prave impresije su više negativne nego pozitivne.
Igra je evoluirala u nekim stvarima, makar neznam u kojim, jer sam preskočio prošla dva nastavka, ali u odnosu na 2012-tu, prezentacija je na totalno drugom, višem nivou.
UI igre izgleda lijepo i pregledno, te se u svim tim opcijama skroz lako snaći.

A sada da spomenem koja je godina i kakva je grafika. Grafika je na razini dvijetisućesedme ili osme, a danas je 2015! Dvijetisuće i petnaesta godina.
Ovo nema ama baš nikakve veze s next genom, filterima. Igra izgleda smješno u usporedbi s konkurencijom. Čak dok se igra u nekim vremenskim uvjetima ili po noći to izgleda pristojno.
Ali replay, izgled vozača, boje, nedeteljnost oko staze, ma sve je daleko ispod jedne razine pogotovo kada je ovo izašlo samo za PC i "next gen" konzole.

Manjak modova isto totalno odmaže ukupnom dojmu i stavlja igru u položaj koji odaje dojam, kako je ovo tek igra u build fazi.
No career mode. No season challenge. No rival system. No online co-op. No champions mode. No classic content. No split screen. No functional safety car. No motorhome. No paddock. No TV interviews...
Lista je preduga i tu stoji ogromna zamjerka Codemastersu.

Nebi to toliko bilo sve ni tragično, da nisam vidio kako izgleda DiRT Rally od istog developera, gdje sama igra, podrška oko iste i kvaliteta te mogućnosti u usporedbi s ovim su kao nebo i zemlja.
Ova igra zbog toga se nemože uvrstiti u simulaciju, upravo zbog te razlike u opcijama, fizici i količini detalja za prilagodbu čine razliku između simulacije kakva je DiRT i F1 2015 koji je simcade igra.
Mislim da niti jednom igrom u serijalu, nisu dogurali do one prave željene kvalitete. Uvijek je tu bilo previše propusta i mjesta za napredak, da bi se radilo o vrhunskoj igri.
Ocjene koje su bile visoke, u principu su bile takve zbog manjka konkurencije...

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: F1 2015
« Odgovori #2 : 16. Prosinac, 2015., 11:51 »
CSR RECENZIJA: F1 2015 | CroSimRacing



Je li peta inačica F1 igre pod licencom Codemastersa uspiješna ili ne te da li smo zadovoljni s prvom pravom next gen formulom iz njihove radionice ili smo puni negativnih dojmova, saznajte u ovoj opširnoj recenziji Codemasterove F1 2015.
« Zadnja izmjena: 16. Prosinac, 2015., 11:54 Cole™ »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9