HCL.HR

Fallout: New Vegas

  • 114 Odgovora
  • 25507 Hitova
*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #15 : 05. Veljača, 2010., 03:05 »
slab interes, čemu novi topic?

Možda je interes slab upravo zbog toga jer se traileri trpaju unutar ovog topica, a ljude više ne zanima Fallout 3?
Uostalom, nije da baš sve pršti od informacija, imamo jedan CGI teaser trailer i neke vijesti na HCLu za koje se ispostavilo da su fejk.
Ono.

Citat:
i ne kužim pitanje. normalno da sam igrao.

Onda bi pod hitno trebao osvježit pamćenje.

Citat:
ako ciljaš na događaje na zapadnoj obali nakon drugog dijela, to nikako ne opravdava svjetleći grad.



Dakle, ne da su tamo imali jebene svijetleće gradove, nego su ih vodili jebeni šugavi gangsteri i narkomani.

Shady Sands se iz najgore pripizdine u 80 god. pretvorio u jednu od najjačih sila na tim prostorima (NCR) i ima jebene energetske ograde, policiju, robote čistače, vrata na automatsko otvaranje te bogate tajkune sa privatnim posjedima i vilama. Čak i u onom izbljuvku od Bethesdine priče gdje ljudi u vremenu od 200 godina nisu u stanju sastrugat hrđu sa vratiju ili prelakirat prozore postoji barem par frakcija koje su nastanile neke netaknute prostore i koliko toliko ih očistila, renovirala i ponovno opskrbila strujom (Tennpenny Tower, Underground).

Ljudska rasa je u manje od 2 prošla stoljeća od nule, kočija vučenih konjima i i zgrada od par katova došla do automobila, aviona, TV, interneta, kompjutera i jebenih zgrada od skoro kilometar visine, al ono što ti želiš reći jeste da civilizacija u kojoj su imali skoro sve navedeno plus robote sa pravom umjetnom inteligencijom, aute na nuklerani pogon, laserska i plasma oružja, samoodržive energetske ćelije te POWER ARMORE nije u stanju, ne učiniti isto, nego jednostavno naseliti već postojeće zgrade, očistit ih, renovirati i ponovno opskrbit energijom?

Za boga Isusa Mordina razapetog na Golgothi, molim te, reci mi da se šališ!  :ave: :hihi:

Realno gledano, ne bih se ni najmanje čudio da su u tom periodu napravili gradove po uzoru na one u Hanna-Barbera crtiću, al to valjda nikojem RPG igraču ili Fallout fanu ne bi bilo zanimljivo. S druge strane, ovakav grad pruža masu mogućnosti, kao i iskorištavanje nekih već poznatih koncepata, ali nedovoljno iskorištenih u video igrama. Recimo, u nedavnom Dragon Ageu smo u codexu mogli čitati o ogromnim tornjevima na čijem su vrhu živjeli mageovi dok je na dnu vladao kaos i siromaštvo (mislim da je riječ o Tevinter Imperiumu), tako ovdje možemo imati sličnu situaciju. Na dnu bi bile prostitutke, obični kriminalci, beskućnici i sl. dok bi prema vrhu hijerarhijski rasla moć, bogatstvo i korupcija.

Citat:
a power armor u ovome liči na hellghaste iz killzonea više nego na išta drugo vezano za fallout.

U Falloutu 3 je predstavljeno nekoliko "novih" armora, uključujući najčešći zastarjeli T-45d (kao i Medic varijante istog), novi Tesla Power Armor te Chinese Stealth Armor koji više od ičeg liči na Cyborg Ninja odijela iz MGSa. Bio je i onaj jedan T-51b (ukoliko ne računamo WInterized verziju), no s obzirom da ovaj put opet igramo na West Coastu, pretpostavljam da ćemo ga opet češće sretat. Ako ništa drugo, barem kod Brotherhood Paladina.

Što se tiče izgleda ovog novog armora na slici, da, pomalo liči na Helgaste, al moraš uzet u obzir da isti također liče na i vuku inspiraciju na nacističke vojnike iz WW2 kojih smo imali prilike vidjeti i u igrama kao što su RTCW (Slika i puno više, Slika 2) te još neizašli Metro 2033 (Slika 3). Inače, smatram da su šanse da se radi o redizajnu izuzetno malo, posebno kad uzmemo u obzir da na projektu radi Brain Menze, čovjeku koji je radio i na Falloutu 2 (crtao je apsolutno sve nove Vault Boye). Da ne bude zabune, orginalni T-51 će biti više nalik na one iz F3 nego na one iz F2, čisto zbog toga jer bi u suprotnom bilo jako puno preklapanja tekstura ili pretjerano ograničenih animacija kretanja koje bi bile dostupne vašem liku.

Sudeći prema ovom novom teaser traileru i ovoj sceni (oprostite na mojim sakatim paint skillzima):



Možemo pretpostavit sljedeće:
1 - Ima kacigu, masku za disanje i poseban vizir koji najvjerojatnije služi za noćno gledanje ili lakše ciljanje
2 - Radi se ili o nekoj spravi za recikliranje urina/izmeta (to također imaju i PA) i/ili o spremniku za Fusion Cells koje pokreću armor
3 - Iako je zastava podosta uništena, po uzorku je očito da se radi o NCR zastavi


Iako je malo vjerojatno da će budućnost i sudbina BoSa iz Van Burena biti prenijete u ovu igru u potpunosti, logično je da će NCR kao rastuća sila, prije ili kasnije, predstavljati prijetnju našim tehnološkim vitezima. Uzmemo li u obzir da je vrlo vjerojatno ova igra vremenski smještena nakon F2 (a lako moguće i F3) nameće se vrlo logička mogućnost da je NCR išao razviti vlastiti Power Armor, neku unaprijeđenu verziju Combat Armora, ili možda pak nešto između tog dvoje.

al ae ja sam nebitan i nisam igra prva 2. oće neko napisat ukratko koja je šema s njima :< onak, u 7 rečenica :(

Teško je svu tu radnju opisati u par rečenica. Iako sumnjam da će priča biti vezana uz orginalnog Vault Dwellera i njegovog nasljednika Chosen Onea, preporučio bih ti da ipak pročitaš kratki summery na Wiki:
Fallout Plot
Fallot 2 Story

Također, ne bi bilo na odmet pogledati i na GameTrailersu:
The Fallout Retrospective

Ako želiš vidjet šturi i sažeti prikaz dijela main questa, na YouTubeu imaš:
Fallout Story | Part 1 | Part 2 |
Fallout 2 Story | Part 1 | Part 2 | Part 3 | Part 4 |

ovo će opet bit first person il?

Kotaku je objavio kako je Pete Hines (zadužen za marketing u Bethesdi) izjavio da će New Vegas biti ista vrsta iskustva poput onog kojeg smo imali u F3.
Uzimajući u obzir gorenavedeno i činjenicu da je igra rađena na istom engineu (Gamebyro) kao i F3, za očekivati je još jednu solidnu FP perspektivu i poprilično loš i retardiran pogled iz trećeg lica.

onak, trailer je napravljen u istoj maniri kao i za trojku

Slažem se. Ovaj trailer teaser je rađen u jako sličnoj maniri kao i onaj za Fallout 3.
Fallout 3 - oldies glazba, radio, grad, lik, lik sa gradom u pozadini
Fallout: New Vegas - oldies glazba, TV, grad, lik, lik sa gradom u pozadini

a poznat je po tome šta se nalazi nacoveru sve 3 igre koje su do sada izašle, to im je kao zaštitni znak.

Upravo to. Iako, sve 4 igre (uzimam u obzir i Fallout Tactics) imaju PA na coveru, osim onog H&S smeća za konzole.
Dakle, nemoj biti previše iznenađen ukoliko na novom vidiš upravo ovakav armor. No, ne mora značiti. Ništa nije sigurno, posebno s ovoliko malo info.

Kako god na kraju ispalo, jedino što ja znam jeste da nakon razočaravajućeg F3 polažem ogromne nade u ovaj projekt.
Ukoliko Obsidian fejla, sva moja očekivanja vezana uz buduće Fallout projekte će doseći apsolutno dno i onda ću igrat samo i jedino stare nastavke, bez da novim uzdanicama i da ikakvu šansu. Da, neću ih ni probati.  :wildboy:

P.S. zamolio bih moderatora da od početka 20. stranice ovog topica postove prebaci u novi sa nazivom Fallout: New Vegas. Hvala unaprijed.  :piva:



hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #16 : 05. Veljača, 2010., 03:14 »
black_out =D&gt; =D&gt;

Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #17 : 05. Veljača, 2010., 10:38 »
bog :))))

Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #18 : 05. Veljača, 2010., 10:56 »
black_out  :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #19 : 05. Veljača, 2010., 13:00 »
eto prebačeno u novi topic, pa da vidimo.

@black-out, neću se prepirat jer ionako još ništa nije otkriveno o igri, ali taj "svjetleći grad" izgleda netaknut i izgleda čudno, samo sam to rekao. i to je zapazilo više ljudi, ne samo ja. totalno se ne uklapa u čitavu fallout sliku.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #20 : 05. Veljača, 2010., 13:08 »
Slazem se s Wyzardom. Malo cudno za Fallout, al ajde, i nebi me smetalo to previse. Neka samo malo prodube gameplay(da igra nije onako prokleto jednostavna i lagana kao F3) i igrat cu to sigurno.
The greatest teacher, failure is.

*

konjina

  • ****
  • 1168
Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #21 : 05. Veljača, 2010., 13:26 »
Slažem se. Ovaj trailer teaser je rađen u jako sličnoj maniri kao i onaj za Fallout 3.
Fallout 3 - oldies glazba, radio, grad, lik, lik sa gradom u pozadini
Fallout: New Vegas - oldies glazba, TV, grad, lik, lik sa gradom u pozadini

to su karakteristike svih nastavaka, ne samo fallouta 3. jest da prijašnji nisu imali teasere, al svaki intro je na tu foru.

što se tiče očekivanja, ne očekujem velike promjene gameplaya u odnosu na fallout 3, al mene trojka nije toliko razočarala kao black outa, pa ću ovu zicer igrat. nije me razočarala jer, kad sam čuo ko radi trojku, kak će ona izgledat i kakav gameplay će bit, nisam ni u kom pogledu je gledao kao neki nastavak na fallout 2. fallout 2 je još uvijek nedostižan vrh u serijalu i ostat će takav dok se ne vrati na izometrijski pogled i onu atmosferu. fallout tactics je bio na dobrom putu što se tiče grafike, samo je ispao govno od igre tako da on otpada.

@wizard: taj grad je vjerojatno New Vegas. on bi po nekoj logici i trebao blještat.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #22 : 05. Veljača, 2010., 19:30 »


:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #23 : 07. Veljača, 2010., 11:11 »
War.....

War never changes

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #24 : 08. Veljača, 2010., 12:35 »
anyway, evo još nekih informacija. nisu službene, no na Fallout wikiji ima i par screenshota pa ih se ipak može uzet kao točne.


- There is an optional hardcore mode, the character needs to drink water, ammo has weight, healing isn’t instant etc. Normal mode is more similar to Fallout 3 gameplay.
- Vegas didn’t get many nukes. More intact buildings, as well as desert vegetation. Vegas itself is mostly intact.
- The storyline is focused on the New California Republic vs. Caesar’s Legion (slavers) vs. New Vegas residents.
- You are not a vault dweller but are given a Pip-Boy by someone who is one. You are a courier, left for dead and saved by a friendly robot.
- There is a screenshot of a vault suit as well.
- There is an assault rifle looking like the M4, as well as a new machine gun that shoots grenades.
- There are special moves for melee weapons in VATS – specifically a move for a golf club called “Fore!” which seems to be a groin shot.
- The Hoover Dam is in the game and is supplying electricity to the city.
- There is a quest to rescue a ghoul from some super mutants. The ghoul can then become your companion
- The Geckos are back.
-  Skills have a bigger effect on conversation choices. E.g. someone with a high Explosives skill may be able to have a coversation about explosives where appropriate.
- Bartering is not just lower prices but negotiating for better rewards.
- All dialogue options are shown to all players, regardless of whether you have the stats to succeed or not, though there’s no punishment for failure.
- There is a Reputation system for each settlement like in Fallout 2 in adition to Karma.
- Followers can be managed through a context-sensitive menu, with orders like “follow”, “stay” or “attack”.
- There are both dumb and intelligent super mutants, including the elite Nightkin.
- Some super mutants look similar to the ones in Fallout 3, while others are new. There is e.g. a female super mutant with a blonde 1950s style wig and heart-shaped glasses who apparently is one of their leaders.
- Screenshots include a guy with a beard and straw hat, a ghoul an NCR Ranger.
- The only picture of New Vegas itself is concept art and not a screenshot.
- Some location screenshots include a huge model dinosaur advertising a hotel, some satellite dishes, an array of solar panels.
- A character generation shot showing a “vigour machine” instead of the skill book.
- NCR base is the McCarran Airport, Caesar’s Legion is based in the Vegas Strip, while super mutants are based in a place called Black Mountain. There is also a town called Fremont and another called Primm. A topless reuve is mentioned as being in the latter. Area 51 also appears.
- NCR Ranger armor is similar to a brown combat armor with sleeves, there are concept arts of a Ranger.


« Zadnja izmjena: 08. Veljača, 2010., 12:41 wyzard »

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #25 : 08. Veljača, 2010., 14:15 »
Ne vjerujem ništa, bar dok se ne pojavi ofišl info. A za 3 dana bi trebao izaći u nekom magazinu, ak me sjećanje služi.
Ovo je već drugi put me se pokušava nahypat sa informacijama koje govore kako će igra imat jako pno neiskorištenog materijala iz Van Burena.

 :wildboy:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #26 : 09. Veljača, 2010., 02:30 »
U traileru nije bia Power armor (barem tako piše na Fallout wiki) nego A7 armor.

*

konjina

  • ****
  • 1168
Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #27 : 09. Veljača, 2010., 12:04 »
in your face wizard, in your face  ;)

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #28 : 09. Veljača, 2010., 12:22 »
bah, a o A7 armoru znaš... ništa? to isto tako može bit samo naziv za neku novu inačicu power armora.  ;)

Odg: Fallout: New Vegas
« Odgovori #29 : 10. Veljača, 2010., 02:42 »
Možda, ali definitivno mi armor u traileru ne izgleda baš.... power  :D :

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9