HCL.HR

Fantasiam

  • 27 Odgovora
  • 18947 Hitova
*

Beno09

  • **
  • 161
Fantasiam
« : 16. Prosinac, 2015., 01:07 »
Fantasiam

Lijep pozdrav svima. S obzirom da do sada nije bila tema koja je posvećena video igri koju kreira internacionalni tim, a tu spadam i ja, mislim da je svaka prilika za pregled onoga što imamo za sada više nego dobra.

Naime, radi se o Unreal Engine 4 igri koja se bazira na Slavenskoj mitologiji, temi koji nije dovoljno iskorištena i istražena što je poprilično izazovno za sve nas. Igra će se po trenutnom planu bazirati na eksploraciji sa velikom dozom naglaska na priču. Navedeno će biti popraćeno uz elemente rješavanja zagonetki sa blagim RPG elementima. Ukoliko bi došlo do određenog načina finansiranja i investiranja u igri, plan je da se svi ovi elementi prošire i unaprijede, ali da se također uvede kombat sistem koji je uvijek veoma teška stavka. Ne bih želio da pričam o onome što imamo na umu dok se ne bude odredile određene stvari.

U igri upravljate sa Vaclarom, polubogom, koji se nalazi u amnestičnom stanju i pokušava pronaći svoj put kroz raznoliki i ogromni svijet Fantasiama. Veliki broj zadataka koji će vas pratiti kroz igru će biti moguće rješiti na par načina.

Ovo je video koji je izašao danas, a koji pokriva određene elemente. Još smo daleko od inicijalnih ideja, ali idemo ka tome. Ukoliko imate bilo kakve komentare, kritike ili sugestije slobodno pišite!
! No longer available
Na muci se poznaju junaci;
Ako ne počneš, nećeš ni završit;
Bez muke nema nauke.

*

Beno09

  • **
  • 161
Odg: Fantasiam
« Odgovori #1 : 18. Prosinac, 2015., 01:42 »
Nema mjesta odmoru. Već se prave planovi za sljedeće izuzetno bitne korake u kreaciji igre.
Povodom toga evo i jedna slika novog područja levela.
Na muci se poznaju junaci;
Ako ne počneš, nećeš ni završit;
Bez muke nema nauke.

Odg: Fantasiam
« Odgovori #2 : 18. Prosinac, 2015., 10:43 »
U traileru mi je malo preSkyrimovski, pa se pokušajte odmaknut od toga, barem na Balkanu imamo prelijepih i živopisnih krajolika. Inače odlično izgleda i slavenska mitologija se čini zanimljivom, puno sreće momci! :piva:
« Zadnja izmjena: 18. Prosinac, 2015., 10:45 trojanrabbit »

Odg: Fantasiam
« Odgovori #3 : 18. Prosinac, 2015., 13:08 »
Da slavenska mitologija je savršena i dosada neiskorištena što čini ovu igru veoma orginalnom a to što je puzzle još je tim bolja pa time odstupa od elder scrolls koncepta. u videu sam vidio zmaja koji je po meni malo skyrimovski dizajniran ali nisam ga savršeno vidio pa mu nemogu sudit, te jedva čekam da vidim kako će se dalje uklopit. Stvarno mi se sviđa što se te napravili od igre odkad sam prvi put čuo za nju i želim vam puno sreće =D>

*

Beno09

  • **
  • 161
Odg: Fantasiam
« Odgovori #4 : 21. Prosinac, 2015., 01:58 »
U traileru mi je malo preSkyrimovski, pa se pokušajte odmaknut od toga, barem na Balkanu imamo prelijepih i živopisnih krajolika. Inače odlično izgleda i slavenska mitologija se čini zanimljivom, puno sreće momci! :piva:

Glavne reference za samu igru i jesu Skyrim, te Witcher, ali definitivno ćemo kako budemo napredovali pokušati kreirati dozu sopstvenih elemenata koju će igru činiti drugačijom. Što se tiče referenci, trebat cu više pažnje posvetiti prostorima koje nas okružuju, te ih pokušati uvesti u igru na određeni način.
Hvala za podršku! :piva:

Da slavenska mitologija je savršena i dosada neiskorištena što čini ovu igru veoma orginalnom a to što je puzzle još je tim bolja pa time odstupa od elder scrolls koncepta. u videu sam vidio zmaja koji je po meni malo skyrimovski dizajniran ali nisam ga savršeno vidio pa mu nemogu sudit, te jedva čekam da vidim kako će se dalje uklopit. Stvarno mi se sviđa što se te napravili od igre odkad sam prvi put čuo za nju i želim vam puno sreće =D>

Grčka i Egipatska mitologija su iskorištene i klišeizirane u svakom mogućem zabavnom mediju, pa smo odlučili pokušati nešto novo. To ne znači da će uspjeti, jer je to definitivno mač sa dvije oštrice jer ulazimo u nove polje koje do sada nije iskorišteno. Nabavili smo već dosta dobrog sadržaja koji se veže za Slavensku mitologiju, pa se nadamo da će to sve biti uklopljeno na pravi način.
Drago mi je da vam se sviđa, vjerujemo kako bude prolazilo vrijeme da ćemo napredovati još više. Hvala za podršku!

Povodom Screen Shot Saturdaya objavili smo još jednu sliku!
Na muci se poznaju junaci;
Ako ne počneš, nećeš ni završit;
Bez muke nema nauke.

Odg: Fantasiam
« Odgovori #5 : 21. Prosinac, 2015., 02:01 »
Grafika mi se sviđa.

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Fantasiam
« Odgovori #6 : 21. Prosinac, 2015., 06:46 »
Na prvom gameplayu je bilo najbolje, ali sad kad sve vise i vise videa objavljuje sve vise mi se ne svidja,.... ne svidja mi se taj blur
:hiha:

*

Beno09

  • **
  • 161
Odg: Fantasiam
« Odgovori #7 : 01. Siječanj, 2016., 23:57 »
@edviiN Blur je minimalan, međutim, zbog lošije kvalitet videa sve je ispalo kao da je blur pojačan do kraja. Znamo da je moglo dosta bolje i bilo je kardinalnih grešaka, ali na tome se učimo i pokušavamo biti bolji :)

Sretna Nova Godina svima!
Na muci se poznaju junaci;
Ako ne počneš, nećeš ni završit;
Bez muke nema nauke.

Odg: Fantasiam
« Odgovori #8 : 05. Siječanj, 2016., 02:20 »
Ove daylight boje su mi možda, hm, prejake, prezasićene? Al možda je moj ukus. I sviđa mi se izbor tematike.  :thumbs:

Odg: Fantasiam
« Odgovori #9 : 05. Siječanj, 2016., 16:11 »
Dečki svaka vam čast.
Želim vam apsolutnu sreću i puno uspjeha jer se vidi da znate kaj radite :)

A i igra me zaintrigirala također. Bar ovo viđeno.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Beno09

  • **
  • 161
Odg: Fantasiam
« Odgovori #10 : 27. Siječanj, 2016., 18:49 »
Ove daylight boje su mi možda, hm, prejake, prezasićene? Al možda je moj ukus. I sviđa mi se izbor tematike.  :thumbs:
Boje su tema koja se najčešće vizualno spominje oko igre. Na dnevnoj bazi znam par puta praviti promjene na tom planu i definitivno će ih biti još. Upravo ova slika dole je sa malo manje istaknutim bojama, odnosno osvjetljenjem koje dolazi od sunca.

Dečki svaka vam čast.
Želim vam apsolutnu sreću i puno uspjeha jer se vidi da znate kaj radite :)

A i igra me zaintrigirala također. Bar ovo viđeno.
Hvala puno prijatelju. Svaki vid podrške nam mnogo znači.

I jedna slika, environment video bi trebalo biti live tokom, odnosno početkom sljedećeg mjeseca.
Na muci se poznaju junaci;
Ako ne počneš, nećeš ni završit;
Bez muke nema nauke.

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Fantasiam
« Odgovori #11 : 27. Siječanj, 2016., 22:20 »
Svaka čast momci i od mene  :thumbs: Za sada igra izgleda dosta dobro i fino je zamišljena, mislim da će to na kraju super biti  :clap:
Pozdrav iz Zenice, samo naprijed!  ;)

*

TheP

  • *
  • 12
Odg: Fantasiam
« Odgovori #12 : 28. Siječanj, 2016., 12:31 »
Ovo je zakon! Ajmo indiedev  :piva:

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Fantasiam
« Odgovori #13 : 28. Siječanj, 2016., 13:10 »
Prekrasno zgleda, ovaj zadnji screenshot naročito.

Beno09 imaš PM

*

Beno09

  • **
  • 161
Odg: Fantasiam
« Odgovori #14 : 01. Veljača, 2016., 00:13 »
Svaka čast momci i od mene  :thumbs: Za sada igra izgleda dosta dobro i fino je zamišljena, mislim da će to na kraju super biti  :clap:
Pozdrav iz Zenice, samo naprijed!  ;)
Hvala prijatelju! Još smo daleko od kraja, ali s ozbirom na dosadašnju podršku i komentare, mislim da ne možemo pogriješiti.
Znači ima nas još iz Zenice, core team koji kreira igru je iz Zenice.

Ovo je zakon! Ajmo indiedev  :piva:
Hvala!

Prekrasno zgleda, ovaj zadnji screenshot naročito.

Beno09 imaš PM
Hvala i tebi. Odgovorim na poruku večeras ili sutra.

Tu je i nova slika.
Na muci se poznaju junaci;
Ako ne počneš, nećeš ni završit;
Bez muke nema nauke.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9