HCL.HR

Far Cry 2

  • 458 Odgovora
  • 99763 Hitova
*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #375 : 23. Listopad, 2008., 23:21 »
nije dobro optimizirano

bili bi debili da igru bez AI-a, bez animacije likova i bez far distance grafike ne optimiziraju

a i ovak ide trulo, ide slabije od prvog stalkera a izgleda dosta lošije, od količine objekata i same detaljnosti istih
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

Odg: Far Cry 2
« Odgovori #376 : 23. Listopad, 2008., 23:35 »
priglupima AIem koji se omfg respawna cim se okrenes  :chair: :bonk:

da e koji je problem s tim?  :tired: kako jebeno retardirano, ekipa mi se stvara iza leđa di je onak planina i di nije mogo doć.  :tired:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #377 : 24. Listopad, 2008., 08:30 »
mozda su lezali pod zemljom, ko kinezi u ratu  :wildboy:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Boris

  • *
  • 5
  • OC
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #378 : 24. Listopad, 2008., 09:20 »
Sry, prvi post mi je, ali evo igram far cry 2 nekoliko sati i mislim da je jedini realni komentar "pa lijepa je igra da".
Od svih stvari koje su stavili zapravo nema neke koristi. Engine i nije bash nesta revolucionarno, sve ove efekte smo vidjeli u prijasnjim igarama(osim fire propagationa(that one is `hella new :) )).
Drveca..na drvecima su tocno oznacene grancice i tocno se vidi gdje ce puknuti kad se zasmajsera po drvetu unlike Crysis(ispricavam se sto ga spominjem) gdje drvo puca tamo gdje ti smajserom raspalis.
Najvecu pohvalu igri bi dao sto se tice weather systema jer mislim da se to stvarno jako vidi.
Vatra ce se recimo siriti samo u smjeru u kojemu pushe vjetar, mislim vjetar u igri koji je dinamican i sl. (op.a)
Sto se tice gameplay-a, pa sto ste vi ocekivali, ajde realno..da ste vi u Africi, sta bi vi to radili sto on zapravo ne radi? Oo
Igra je realna, a respawnanje mpc-a je valjda normalno ey ?
Sta bi se desilo kad bi u 4-5 sati poklali sve na tih 50km2 :)

Primjetio sam da nitko nije spomenuo kvalitetu zvuka u igri. Ne znam zasto to, jer zvuk je prekrasan, podrzava 2.1, 5.1, 7.1...ambijentni zvukovi su nesta savrseno (unlike Assassins creed), zvuk prati igru, zvuk prati vashe kretnje, cista petica. Morao sam spomenuti zvuk jer mi je osobno jedna od bitnijih stvari besides graphics.

There, josh jednom se ispricavam sto je moja melnkost se usudila ovdje postati svoj prvi post, al cinilo mi se vazno da i ja tu ostavim reply.
Will be active on phorum.
Timeo Danaos et dona ferentas

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #379 : 24. Listopad, 2008., 10:15 »
šta se imaš ispričavat za postanje, imaš slobodu govora kao i svi drugi na forumu. btw welcome
a igra... da ne postoji nekoliko blistavih primjera u žanru čije bi blagodati željeli pod svaku cijenu vidjet u fc2, ne bismo toliko prigovarali. ovako stvari koje su lame nisu baš toliko trule same po sebi već u odnosu na nešto drugo. Grafika je lošija u odnosu na crysis, AI sucksa kad se usporedi s npr. štajaznamsad Cod4 itd itd.

*

Boris

  • *
  • 5
  • OC
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #380 : 24. Listopad, 2008., 11:26 »
Ty for welcome :)

A cuj, svi usporeduju fc2 sa Crysisom a ne znam zasto.
Da je bar engine i malo slican pa ajde, al nema nikakve veze jedno s drugim.
Benchanje na krajzisu samo ljudima rusi samopuzdanje oko onoga sto su odabrali za konfiguraciju, tj. nikada nije dovoljno dobro :(
Ne moze se takoder ni ocekivati da se grafika u ovakvoj vrsti igre napuca do nivoa krajzisa..iducih 2 godine nijedna konfiguracija ne bi to odvrtila kako spada.
Ubi je spustio grafiku kako bi igru lansirao u sto vecoj nakladi, nije im cilj bio prodati par tisuca primjeraka samo za one koji imaju monstrume u svojim sobama.
a sto se tice CoD4, mislim da bi se trebalo osvrnut na to sto CoD4 nudi graficki i u programerskom smislu pa ga tek onda usporediti sa fc2 (Ai)
Dunia je izvrstan engine ali ne bi mogao podnjeti uza sve josh i skripte za Ai koje ce se izvrsavati proizvoljno.
Respawnanje je normalna pojava buduci da je sve tako ogromno, sto bi se desilo sa fps-om kada bi iza nas ostajale rusevine, goreci aerodromi i sl. :)
Mislim da je sve u svemu igra odlican rad iz Ubi-a (uzeci u obzir kakva je ubi firma) :))
Nadam se samo da nece kao sa Assassins creedom zapatchat dx10.1 i ukinuti ga jer ce nvidija opet suxati big time naspram atijevih high end modela :(
A moglo bi se vrlo lako desiti, there is now competition for nvidia i tako ce uvijek biti dok god drze monopol na trzistu i blisku suradnju sa developerima.
Ako nista mogu barem reci da ATI-jev hotfix radi itekako dobro, i da je rast fps-a i do 20+( barem kod mene) .


Timeo Danaos et dona ferentas

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #381 : 24. Listopad, 2008., 11:35 »
Ako nista mogu barem reci da ATI-jev hotfix radi itekako dobro, i da je rast fps-a i do 20+( barem kod mene) .

Ovo me zanima, koju karticu/kartice imas? Jer kolko sam skuzio hotfix najvise poboljsava performanse hd3/4000x2 i crossfire sustavima

*

Boris

  • *
  • 5
  • OC
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #382 : 24. Listopad, 2008., 11:42 »
Ako nista mogu barem reci da ATI-jev hotfix radi itekako dobro, i da je rast fps-a i do 20+( barem kod mene) .

Ovo me zanima, koju karticu/kartice imas? Jer kolko sam skuzio hotfix najvise poboljsava performanse hd3/4000x2 i crossfire sustavima
ATI 4870X2 i da u pravu si najvishe su bazirali hotfix na X2 kartice i crossfire, posto su podosta loshe gurale far cry 2.
Cak se 4870X2 podbacila pred GTX280 sto je sramota.
Timeo Danaos et dona ferentas

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #383 : 24. Listopad, 2008., 12:20 »
Ah to sam si i mislio. S tim da je nVidia istu stvar izbacila za svoj SLI.

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #384 : 24. Listopad, 2008., 18:40 »
Eo nabavio konačno i ja. \:D/

Stavio sam si sve na high, reza 1024 x 768 bez AA i onak onih prvih desetak min dok me onaj lik vozikao u džipu je bilo ok al kad treba pucat nemogu ciljat uopće, jedva se krećem... Sad šta bi bilo najbolje smanjit prvo, tj. šta najviše fps-a ždere da to smanjim na low/mid ??

Konfa je: amd athlon 64 4800+ @2.5 ghz dual core, 2gb rama 800 mhz, GF 7600 gt 256 mb.

Evo benchmark avarage rezultata:



 :wildboy:
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

Odg: Far Cry 2
« Odgovori #385 : 24. Listopad, 2008., 18:43 »
Shadows dosta žderu.

*

Boris

  • *
  • 5
  • OC
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #386 : 24. Listopad, 2008., 18:54 »
and v-sync ako ti je ukljucen.
Ja sa v-syncom imam nekih 60 fps na ultra i 4XAA, a bez vsynca na ultra i 4XAA od 90 pa nadalje. Kad je guzva i puno vatre padne na 70fps (1920x1200).

Timeo Danaos et dona ferentas

Odg: Far Cry 2
« Odgovori #387 : 24. Listopad, 2008., 18:56 »
Shadows ždere nenormalno.
Bio sad kod frenda. Sve mu radi na ultra high, samo shadows na very high. I tako radi na nekih 50-60 FPS-ova.
Kad se uključi shadows na ultra high, nema promjene u izgledu (jedva sam nešto primijetio), a gub se bar 20 FPS-ova.  :wildboy:

@Boris:
LOL, Vsync ti i je za ograničavanje broja FPS-ova na 60.
Ako imaš monitor sa refresh rateom od 60, a FPS je veći od 60, doći će do "trganja slike", odnosno tearinga (ono kad se brzo okrećeš pa slika malo popuca).  :winknkiss:

*

Boris

  • *
  • 5
  • OC
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #388 : 24. Listopad, 2008., 18:59 »
Jeste u pravu si my bad :)
And thanks for info.
Zivciralo me to sto ne ide preko 60, popizdio sam bio  :wildboy:
Timeo Danaos et dona ferentas

*

MetakCro

  • *
  • 104
  • Noob svoje vrste! xD
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #389 : 24. Listopad, 2008., 21:44 »
Eo nabavio konačno i ja. \:D/

Stavio sam si sve na high, reza 1024 x 768 bez AA i onak onih prvih desetak min dok me onaj lik vozikao u džipu je bilo ok al kad treba pucat nemogu ciljat uopće, jedva se krećem... Sad šta bi bilo najbolje smanjit prvo, tj. šta najviše fps-a ždere da to smanjim na low/mid ??

Konfa je: amd athlon 64 4800+ @2.5 ghz dual core, 2gb rama 800 mhz, GF 7600 gt 256 mb.

Evo benchmark avarage rezultata:



 :wildboy:
ig
Iman proc amd athlon 64 5200+ @2.61 Ghz daul core, 2 gb rama 800 mhz,HD3850 gddr3 512 mb i igran isto ka i ti na rezi istoj skoro sve verhy high AA-OFF bez problema igran..ne trokaje ni malo :D
učim za 5
očekujem 4
odgovaram za 3
pišem za 2
dobijem 1

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9