HCL.HR

Far Cry 2

  • 458 Odgovora
  • 99765 Hitova
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #420 : 15. Studeni, 2008., 14:18 »
ne kažem da nije teško već su glupi i debilno se kreću :(

a i previše me živcira nedostatak boja i mutnjikavost da bi se ufuro. Sve ostalo stoji, niš ne kažem.  :(
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #421 : 16. Studeni, 2008., 17:22 »
Grafika je malo jednobojna lai opet prilično jebena zbog raznih efekata. Al najača stvar mi je ta neka imerzivnost, ufurate se u igru zbog onih FPS dijelova gdje vidite što sve vaš lik radi iz prvoga lica. Fino su to sredili, puno hvalevrijednog posla oko animacija...

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #422 : 16. Studeni, 2008., 18:52 »
Jedino sta u igri valja je grafika,gameplay saka.

Jako dubok i veoma kvalitetno argumentiran post nema sta... :tired:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Far Cry 2
« Odgovori #423 : 16. Studeni, 2008., 19:25 »

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #424 : 17. Studeni, 2008., 17:08 »
Sve u svemu, nemože se reč da ne valja igra, da je totalno razočaranje, ovo ono.
Atmosfera je okej i priča je kul (zasad barem).
Grafika je isto sasvim okej, možda malo jednobojna. Živcira me jedino maloumni AI.

Odg: Far Cry 2
« Odgovori #425 : 17. Studeni, 2008., 19:22 »
Pozdrav!

Evo par komentara od mene...

GRAFKA:

Nisam jos zasao dublje u igru jer imam crash/freeze probleme (molim sve one koji pozele sada napisati ''it's your PC'' da se suzdrze tog komentara jer mi je konfa nesto iznad recommended i daleko od minimum, imam sve zadnje drivere i directX, registry clean, svjeza instalacija win itd... nadam se da ce patch rijesiti moje probleme ali sigurno necu na temelju tih problema utvrditi da je igra losa ili dobra vec cu pricekati i pokusati otkloniti te probleme da bih mogao bolje procijeniti igru... i ne zelim ulaziti u raspravu pun ljutnje jer razvojni tim nije omogucio da svi mogu igrati igru odmah nakon instalacije... to je danas normalno i strpite se dok se problem ne otkloni patchem ili igrajte nesto drugo...). Graficki igra izgleda solidno na maksimalnim postavkama, svi zamjeraju tu monotonost boja ali u kompletu po mom misljenju zajedno sa animacijama i efektima te Dunia engine-u kojem mozemo zahvaliti za onu lijepu vatru i fiziku okolisa sve to skupa izgleda dosta dobro... A sto se tice konstantnih prepucavanja oko Crysis/Far Cry 2 ne vidim zasto to ljudi uopce rade... Far Cry 2 konkurira Crysis-u onoliko koliko vi to zelite, svaka osoba ima drukcija ocekivanja i svidaju mu se ili ne svidaju drugi elementi u igri tako da  uopce ne zelim davat materijala trollovima usporedbama te dvije igre... Sto se tice samih tekstura i modela po mojem misljenju izgledaju dosta dobro...

AI:


Mislim da nisam jos dovoljnu dugo igrao da bih mogao dati neku konkretnu procjenu... Za sada nisam primijetio nista spektakularno sa strane AI-ja po pitanju inteligencije... Koliko sam shvatio koriste tu i tamo pokoju taktiku, znaju se sakriti iza zaklona ali jos nisam vidio da vucu svoje ranjene za sada ili slicno... mozda sam ih prebrzo sve pobio  haha  :P... Salu na stranu o ovome cu detaljnije kad udem dublje u igru...

GAMEPLAY:

Uistinu vi se nadete u ulozi placenika u Africi izmedu dvije (ili vise, nisam siguran...) zaracenih strana bandi... glavna misija vam je na pocetku ubiti dobavljaca oruzja koji trguje sa obje strane i ''kuri'' dodatnu frku kako bi profitirao... taj plan propada i tako dospijevate u ralje bandi i ''postenim'' trudom pokusavate zaradivati za kruh svakdasnji... mozete uz glavne taskove birati side questove, stjecati prijatelje kupovati razna oruzja... Cini mi se zanimljivo to kako se razlicito ponasaju stara i istrosena oruzja u odnosu na nova koja kupite, zanimljiv detalj... Gameplay u kompletu djeluje pomalo linearno ali cini mi se da ima dosta elemenata koji doprinose dinamici - uvijek je gust paliti i ''dizati'' stvari u zrak u ovoj igri tako da kada i dode do sukoba oni mogi izgledati doista spektakularno ako vi to zelite...

Sve u svemu ova igra za sada unatoc problemima koje sam iskusio ostavlja dobar dojam na mene i preporucio bih je svim ljubiteljima FPS-a i eksplozija...

Pozz! :)

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #426 : 17. Studeni, 2008., 19:46 »
Dobar post :piva:

A što se tiče ovih crash/freeze problema, weky je dobro rekao u nekom topicu - nema se nitko od nas pravo žaliti na takve stvari znajući koliko je to legalan software... Doduše ja takve probleme nisam nigdje iskusio, igra je skroz stabilna.

btw dobrodošao na forum  :piva:

Odg: Far Cry 2
« Odgovori #427 : 17. Studeni, 2008., 20:51 »
Hvala! :)

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #428 : 17. Studeni, 2008., 20:59 »
Pozdrav!

Evo par komentara od mene...

GRAFKA:

Nisam jos zasao dublje u igru jer imam crash/freeze probleme (molim sve one koji pozele sada napisati ''it's your PC'' da se suzdrze tog komentara jer mi je konfa nesto iznad recommended i daleko od minimum, imam sve zadnje drivere i directX, registry clean, svjeza instalacija win itd... nadam se da ce patch rijesiti moje probleme ali sigurno necu na temelju tih problema utvrditi da je igra losa ili dobra vec cu pricekati i pokusati otkloniti te probleme da bih mogao bolje procijeniti igru... i ne zelim ulaziti u raspravu pun ljutnje jer razvojni tim nije omogucio da svi mogu igrati igru odmah nakon instalacije... to je danas normalno i strpite se dok se problem ne otkloni patchem ili igrajte nesto drugo...). Graficki igra izgleda solidno na maksimalnim postavkama, svi zamjeraju tu monotonost boja ali u kompletu po mom misljenju zajedno sa animacijama i efektima te Dunia engine-u kojem mozemo zahvaliti za onu lijepu vatru i fiziku okolisa sve to skupa izgleda dosta dobro... A sto se tice konstantnih prepucavanja oko Crysis/Far Cry 2 ne vidim zasto to ljudi uopce rade... Far Cry 2 konkurira Crysis-u onoliko koliko vi to zelite, svaka osoba ima drukcija ocekivanja i svidaju mu se ili ne svidaju drugi elementi u igri tako da  uopce ne zelim davat materijala trollovima usporedbama te dvije igre... Sto se tice samih tekstura i modela po mojem misljenju izgledaju dosta dobro...

AI:


Mislim da nisam jos dovoljnu dugo igrao da bih mogao dati neku konkretnu procjenu... Za sada nisam primijetio nista spektakularno sa strane AI-ja po pitanju inteligencije... Koliko sam shvatio koriste tu i tamo pokoju taktiku, znaju se sakriti iza zaklona ali jos nisam vidio da vucu svoje ranjene za sada ili slicno... mozda sam ih prebrzo sve pobio  haha  :P... Salu na stranu o ovome cu detaljnije kad udem dublje u igru...

GAMEPLAY:

Uistinu vi se nadete u ulozi placenika u Africi izmedu dvije (ili vise, nisam siguran...) zaracenih strana bandi... glavna misija vam je na pocetku ubiti dobavljaca oruzja koji trguje sa obje strane i ''kuri'' dodatnu frku kako bi profitirao... taj plan propada i tako dospijevate u ralje bandi i ''postenim'' trudom pokusavate zaradivati za kruh svakdasnji... mozete uz glavne taskove birati side questove, stjecati prijatelje kupovati razna oruzja... Cini mi se zanimljivo to kako se razlicito ponasaju stara i istrosena oruzja u odnosu na nova koja kupite, zanimljiv detalj... Gameplay u kompletu djeluje pomalo linearno ali cini mi se da ima dosta elemenata koji doprinose dinamici - uvijek je gust paliti i ''dizati'' stvari u zrak u ovoj igri tako da kada i dode do sukoba oni mogi izgledati doista spektakularno ako vi to zelite...

Sve u svemu ova igra za sada unatoc problemima koje sam iskusio ostavlja dobar dojam na mene i preporucio bih je svim ljubiteljima FPS-a i eksplozija...

Pozz! :)

Ja isto imam problema, igra ne kreša nego recimo kad zapnem autom za nešto zvuk se čudno ponaša i igra JEBENO šteka. Isto tako imam konfiguraciju da igram na ultra detaljima Crysis, a kamoli ovo. Moram napomenuti da se igra nije tako ponašala na početku. Što sam dulje igrao, sve češće se to počelo jebavat pa sam izbrisao igru.

Odg: Far Cry 2
« Odgovori #429 : 17. Studeni, 2008., 21:11 »
Mislim da sam nasao rjesenje za proclem crash/freeze, nisam jos 100 % siguran ali za sada mi igra radi vrlo stabilno uz pokoji audio glitch s vremena na vrijeme, a ponekad i FPS padne drasticno ali to rijesim tako da alt - tabam it igre i ponovno udem...

OK prije svega reinstalirao sam igru (windowse takoder prije tjedan dana... svi driveri moraju biti ''up to date'' ukljucujuci directX...), no prije same reinstalacije napravio sam nekoliko izmjena u odnosu na prije i ne mogu sa sigurnoscu reci koja je tocno od tih izmjena pomogla, evo lista sto sam napravio:

1. Otisao u Control Panel, pod Sounds and Audio -> Speakers ili tako nesto pa na advanced -> Performance (koristim Windows XP 64 bit) i podesim hardware acceleration na minimum, nisam ga iskljucio vec samo stavio na minimum, obratite pozornost na to... I takoder sam smanjio ''Sample conversion rate'' na ''Good''

2. Tokom instalacije Far Cry 2, nisam odabrao typical settings vec sam odabrao Custom i ODZNACIO sam ''Install PunkBuster''

3. Nakon instalacije otisao sam u C:\Program Files\Ubisoft\Far Cry 2\bin folder te sam desnim klikom na FarCry2.exe otvorio properties za exe file... Tu sam pod ''Compatibility'' tabom odabrao da se Far Cry 2 pokrene u kompatibilnosti modu za Windows 98/Windows ME...

Napomena: Ako ne vidite ''Compatibility'' tab onda desnim klikom na FarCry2.exe odaberite ''Create Shortcut'' i onda primijenite korak 3. na shortcut ''Shortcut to FarCry2.exe''

Eto nadam se da ce ovo i za vas ostale koji imate isti problem biti rjesenje...

Jos samo da skuzim zasto dobivam neki cudan fuzzy sound bug s vremena na vrijeme pa cu vam i to reci kako da rijesite :)

Odg: Far Cry 2
« Odgovori #430 : 17. Studeni, 2008., 21:15 »
 Ja isto imam problema, igra ne kreša nego recimo kad zapnem autom za nešto zvuk se čudno ponaša i igra JEBENO šteka. Isto tako imam konfiguraciju da igram na ultra detaljima Crysis, a kamoli ovo. Moram napomenuti da se igra nije tako ponašala na početku. Što sam dulje igrao, sve češće se to počelo jebavat pa sam izbrisao igru.
[/quote]

Da mislim da ni taj problem nisam uspio otkloniti ali nisam siguran jer ga jos nisam uocio od navedenih promjena ali jednom mi se ucinilo kad me tip okrznuo s autom da je igra zastekala na sek...Ne znam sta bi bilo da me jace zakacio...

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #431 : 17. Studeni, 2008., 21:17 »
Citat:
Jos samo da skuzim zasto dobivam neki cudan fuzzy sound bug s vremena na vrijeme pa cu vam i to reci kako da rijesite :)

Pa vjerojatno ga dobivas zbog sound accelerationa na minimumu :)

Btw, ako imate ATI grafičke postoji fix koji poboljšava performanse u igri, ako niste već i čuli za njega jel.

Odg: Far Cry 2
« Odgovori #432 : 17. Studeni, 2008., 21:19 »
Da vrlo lako moguce da se to dogada zbog Sound postavki... ali ako pojacam postavke onda Audio bugovi postaju puuunooo gori... Koristim NVidia grafu

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #433 : 17. Studeni, 2008., 21:57 »
Citat:
Jos samo da skuzim zasto dobivam neki cudan fuzzy sound bug s vremena na vrijeme pa cu vam i to reci kako da rijesite :)

Pa vjerojatno ga dobivas zbog sound accelerationa na minimumu :)

Btw, ako imate ATI grafičke postoji fix koji poboljšava performanse u igri, ako niste već i čuli za njega jel.

Nismo čuli, de rec.

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Far Cry 2
« Odgovori #434 : 18. Studeni, 2008., 11:09 »
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9