HCL.HR

Football Manager 2013

  • 172 Odgovora
  • 48923 Hitova
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #135 : 14. Ožujak, 2013., 15:08 »
Ne znam kako nekome nije dobro sjeo fm13. Meni je igra vrhunska i svakim danom uživam igrajući je. istina, bilo je problema s njom i s zakrpama, ali to ne znači da je igra loša. igra je vrhunska. :thumbs:

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #136 : 24. Ožujak, 2013., 19:01 »
https://www.box.com/s/wlapylen6mo911682d32

Dodaje:

--> 3.HNL Istok, Zapad, Srediste
--> Meduzupanijska liga Osijek - Vinkovci
--> 1. Zupanijska liga Bjelovarsko - Bilogorska
--> 1. Zagrebacka liga
--> Premier liga Sisak
--> Zupanijska liga Primorsko - Goranska
--> Zupanijska liga Splitsko - Dalmatinska

lol

Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #137 : 12. Travanj, 2013., 12:10 »
heh. bit će zanimljivo s ovime. :)

Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #138 : 12. Travanj, 2013., 17:27 »
https://www.box.com/s/wlapylen6mo911682d32

Dodaje:

--> 3.HNL Istok, Zapad, Srediste
--> Meduzupanijska liga Osijek - Vinkovci
--> 1. Zupanijska liga Bjelovarsko - Bilogorska
--> 1. Zagrebacka liga
--> Premier liga Sisak
--> Zupanijska liga Primorsko - Goranska
--> Zupanijska liga Splitsko - Dalmatinska

lol


gdje da to ubacim?

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #139 : 13. Travanj, 2013., 17:29 »
Fajlove staviš u Win Vista/7/8: C:\Users\<username>\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\editor data\

Onda odabereš custom database, pa "add nations" i pod nations staviš kvačice samo za "players based in nation" i "players of nationality"

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #140 : 13. Travanj, 2013., 17:46 »
Jel se može ikako igrati japanska liga ?
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #141 : 13. Travanj, 2013., 17:47 »

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #142 : 13. Travanj, 2013., 17:52 »
tenks <3

sad idem sa sinom vjetra,mihaelom mikićem pokorit aziju
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #143 : 13. Travanj, 2013., 21:37 »
:hihi: :ave: :hihi:

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #144 : 14. Travanj, 2013., 12:21 »
:hihi:

Baci koji skrin kad se nešto desi :)

Ja sam prije nekih mjesec dana počeo igrat švedsku četvrtu ligu. Stavio sve random i izbacilo mi je 4. ligu West Gotaland, klub Vastra Frolunda. Ekvivalent nekog kvartovskog kluba u Zagrebu, mali broj fanova, semi-pro status i part-time ugovori.

Media prediction u prvoj sezoni je bio 7. mjesto, a pošto tih četvrtih liga ima čak šest po švedskoj samo prvo mjesto vodi u rang više. Mislio sam da u dvije sezone to mogu izborit, kad malo konsolidiram klub i zgrnem kapitala. Doveo sam puno igrača na posudbu iz treće lige, i dosta mladih na trial od kojih je par imalo veliki potencijal.

Na kraju sam bez većih problema uspio bit prvi, čak je par juniora dobilo regularno mjesto u prvih jedanaest zadnjih par kola. U kupu sam uspio dogurat do drugog kola gdje sam ispao na produžetke od prvoligaša. Inače kup tamo je odlično koncipiran, nakon dva pretkola radi se osam grupa po četiri kluba od kojih samo prvi ide u četvrtfinale, a manji klubovi, poput mojeg, igraju sve utakmice doma i dobivaju puni share TV prava.





U drugoj sezoni je cilj i zahtjev uprave naravno bio da se pod svaku cijenu ne ispadne iz lige. Napravio sam odličnu stvar kad sam potpisivanjem novog ugovora zahtjevao stavku "sign high profile players" i tako dobio, za te pojmove, velik transfer i wage budžet. Odlično sam trgovao, pokrio sve pozicije sa dva slična igrača i doveo pojačanja iz druge lige. Isto tako promjenio sam cijeli staff i doveo stručnjake sa "continental B" licencama tako da se cijelokupan trening digao na razinu više.

Na kraju se desilo nemoguće, uspio sam osvojit naslov. Ovaj puta uz puno muke jer su se četiri kluba do zadnjih par kola izmjenjivali na prvom mjestu. Dva kola prije kraja sam imao samo jedan bod prednosti ispred drugoplasiranog. Svaka utakmica u sezoni je bila napeta pošto nikad nisam bio favorit, tako da se stalno morala prilagođavat taktika i zadaci igrača. U kupu sam opet ispao u drugom kolu, opet od prvoligaša na produžetke.





To je bio povijesni uspjeh kluba jer od kraja osamdesetih nisu igrali drugu ligu ili više, kad su ih izbacili zbog financija u najniži rang. Tim je proglašen za "overall overachieving team of the year" u švedskoj, u svim rangovima. Sukladno tome uprava je naravno bila oduševljena, tako da sam dobio full time ugovor do 2015. i odmah se počelo radit na dobivanju profesional statusa za klub, pošto je do sada bio semi-pro.

Sljedeći cilj mi je dignuti training facilities na više razinu tako da svi igrači mogu u potpunosti ispuniti potencijal, a nakon toga tko zna, ako se uđe u prvu ligu možda i novi stadion, pošto ovaj ima "samo" 5500 mjesta.

Mislim da mi je ovo prvi put svih ovih godina igranja fm-a da imam board confidence preko 90%



U novu sezonu ulazim sa istim očekivanjima kao u prošloj - pod svaku cijenu ostati u ligi. Ove godine će to biti puno teže nego prošle pošto su tu svi klubovi profesionalni i gotovo svaki ima barem jednog mladog ili A reprezentativca. Pripreme su prošle solidno, uspio sam pobjedit par danskih prvoligaša. Opet sam dobro trgovao i doveo 3-4 prava pojačanja od kojih puno očekujem, dvojica su čak bili standardi u prvoj ligi i dovedeni su istekom ugovora. Bio bi zadovoljan ostankom u ligi a presretan da završim u gornjem dijelu tablice. Ove godine pod svaku cijenu želim doću u daljnju fazu kupa pa su premije za kup podignute na najviše moguće.

Par savjeta ako netko voli/želi igrat sa amaterskim klubovima:
 - napraviti barem jednu "parent club" afilijadu, i to isključivo zbog profita
 - u potpunosti ugasiti youth academy i junior coaching jer realno omladinski pogon će u periodu dvije sezone izbacit možda jednog prvotimca
 - dovesti najbolje coacheve moguće i dobro organizirat trening, fitness pogotovo
 - dovoditi igraće na posudbu i one kojima je istekao ili ističe ugovor
 
Uživancija :)

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #145 : 14. Travanj, 2013., 13:28 »
Rula :)
Zanima me koliko je lako pobjedit pobjedit u bilo kojoj ligi.
Nezz, zanima me šta bi napravio da preuzmeš NK Zagreb, Liverpool ili Frankfurt, koliko je s tim klubovima lako napredovat, kasnije nešto osvojit?

 Malo mi se prelagan čini Manager zadnjih ohoho godina.

 Inače super mi je tako kada s nepoznatim klubom se probijaš, a polagano učiš o svojoj momčadi, drugim momčadima, prvenstvu i državi općenito.
 Ja se bojim počet managera, jer sam prije 4 godine imao ozbiljne probleme s ovisnošću.

:D

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #146 : 14. Travanj, 2013., 13:41 »
Da, rula igrat s amaterima jedno skroz drukčije iskustvo. Od nule napravit respektabilan klub daje jednu posebnu satisfakciju.

Možeš sa svim klubovima napravit čuda, to i daje draž igri. Sa Zagrebom bi u 3-4 sezone mogo harat ligom sa Liverpoolom i manje možda. Samo što treba puno truda uložit u rast kluba kao organizacije, znači dofurat si odličan staff i ulagat više love u te "pozadinske" stvari nego u kupoprodaju igrača i to. Treba upoznat klub prvo, recimo pošto Zagreb ima dobar omladinski pogon treba forsat mlade igrače a novce trošit u razvoj kluba, dok Frankfurt treba prava pojačanja odmah da bi uopće opstao u ligi, pa onda nadograđivat na to kako vrijeme prolazi.

Mislim da se razumijemo ako ćeš ponavljat utakmice vjerojatno bi s Dinamom mogao osvojit ligu prvaka al to nema smisla nikakvog.

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #147 : 14. Travanj, 2013., 17:40 »
Kako da odaberem japansku ligu ?

Stavio sam tam u onaj edit folder od FM-a fajl što se skine,ali kada odem na new game ne mogu odabrat . ;(
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #148 : 14. Travanj, 2013., 17:56 »
Fajlove staviš u Win Vista/7/8: C:\Users\<username>\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\editor data\

Onda odabereš custom database, pa "add nations" i pod nations staviš kvačice samo za "players based in nation" i "players of nationality"

Hvala :)

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #149 : 14. Travanj, 2013., 18:01 »
Kako da odaberem japansku ligu ?

Stavio sam tam u onaj edit folder od FM-a fajl što se skine,ali kada odem na new game ne mogu odabrat . ;(

Trebalo bi bit isto ko ovo za niže hrvatske lige, tak je uvijek. Stavit .xml fajl u editor data folder.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9