HCL.HR

Football Manager 2013

  • 172 Odgovora
  • 48929 Hitova
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #150 : 17. Travanj, 2013., 19:07 »
Evo da se pohvalim. Naravno igram bez bilo kakvog varanja. Karijera neslavno počela u Hr.Dragovoljcu, nakon 6mj dobio otkaz, pa se zaposlio u Lučkom i ispao iz lige nakon 6mj. Zatim eksplozija. Dobio posao u drugoligašu Tours FC. Nakon 3 sezone osvojio 2. ligu, iduca sezona 6. mjesto u prvoj ligi i tako konstantno oko tog mjesta do 2022. godine. Tijekom tih 9 godina sam osvojio francuski kup. Dao sam otkaz nakon loše sezone 2021/2022 i 2023/2024 i to u 10 mjesecu. Prijavljivao se za top klubove, ali ništa. Frustracija je rasla. I odjednom, boom, u 5. mjesecu 2024. ponuda od Arsenala. Tada su bili dobri za mjesto koje vodi u EURO kup. Sljedeću sezonu osvajam EURO kup i završavam 3. u Premier ligi :) Vodio sam Kamerun, Francusku i Hrvatsku, bez većeg uspjeha

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #151 : 18. Travanj, 2013., 08:11 »
Odlično, svaka čast na trudu :)

*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #152 : 27. Travanj, 2013., 18:40 »
Odlična igra, najbolja do sada.
Počeo sam u moskovskom Lokomotivu, vrlo dobra prva sezona, 3. mjesto sa istim brojem bodova kao i drugi samo što je tamo zaznut sustav natjecanja pa je Anzhi bio drugi zbog jedne pobjede više. Dva kola prije kraja sam bio 1., ali sam izgubio pbe utakmice nakon toga. Početak druge sezone loš i dvije utakmice prije polusezone sam dobio otkaz. Preuzimam CSKA koji ej bio na 2. mjestu i u 10 utakmica 10 pobjeda sa samo 2 primljena gola te naslov. Slijedeće godine opet naslov, a 2016. osvojena je i Liga prvaka. Cijelo vrijeme koristim svoju 3-5-2 taktiku.

Istu taktiku sada testiram i u Dortmundu, izgubio superkup, ali od tada bez poraza. Drugi u Bundesligi sa 2 boda manje od Fürtha, ali i utakmicom manje. Inače, tukao sam Fürth u prvom kolu sa 6:0. U Ligi prvaka skupina Manchester City, PSG, Porto. Nakon 3 utakmice imam 3 pobjede  :D

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #153 : 30. Travanj, 2013., 14:46 »
Ulaskom u drugu ligu jedini zadatak i zahtjev uprave je bio da pokušam izboriti ostanak u istoj. Sukladno tome dobio sam adekvatan transfer i wage budžet. Opet sam zadao puno posla skautovima jer se svaki dio momčadi morao pojačati barem jednim značajnijim pojačanjem.

Istovremeno na raspolaganju sam imao puno igrača koji nisu dorasli drugoligaškoj razini dok su za niže rangove odlični, tako da sam neke prodao za sitne novce a većinu pustio po završetku ugovora. Novopridošlica nije bilo puno, svega tri, tako da mi je na kraju prijelaznog roka momčad brojila svega 23 imena, u kojima su se našla i tri juniora koji su se do sada "kalili" u nižim rangovima. Pošto imam puno polivalentnih igrača to je bilo više nego dovoljno.

U sezonu sam ušao sjajno, bez poraza u prvih deset kola te sam čvrsto držao treće mjesto koje vodi u doigravanje za prvu ligu, no onda su usljedili problemi, višetjedne ozljede ključnih igrača i nespretni crveni kartoni. U narednih 8 utakmica ostvarujem tek jednu pobjedu i lagano tonem prema sredini ljestvice.



Na koncu sezonu završavam na vrlo dobrom sedmom mjestu, gdje sam i proveo veći dio godine. U kupu sam konačno uspio doći u grupnu fazu koja se nastavlja u ožujku sljedeće godine.



U aktualnu godinu ulazim sa velikim ambicijama, lovom na treće mjesto. Veliku većinu "backroom staffa" otpuštam i dovodim bolje i kompetentnije na njihove pozicije, uključujući i novog assistanta koji ima "Continental A" licencu. Minimalan zahtjev uprave je ponavljanje prošlogodišnjeg plasmana.

Potpisujem novi ugovor s klubom do 2016. i u njime zahtjevam na dobivanju još večeg transfer budgeta da bi mogao pojačati momčad u skladu sa mojim ambicijama. Dovodim prava pojačanja za sve fronte, čak i mladog turskog reprezentativca kojem je ugovor u Elfsborgu istekao. Odlično mi je to da je uopće razmotrio potpisivanje ugovora tek kada sam ga "endorsao" preko medija, prvi puta da mi je to upalilo.

U novu sezonu ulazim fantastično. Nakon tjesnog ispadanja iz kupa u ligi sam još uvijek neporažen, i mislim da bi još neko vrijeme mogao ostati jer sam u skoro svakoj utakmici bio dominantan. Dijelim prvo mjesto sa Landskronom koju sam već u gostima upio pobjediti 2-1, sa čak 7 bodova iznad četvrtoplasiranog. Promjenom filozofije sa "control/counter" na "attacking/control" te naglaskom na obranu i obrambene prekide na treningu je napravljeno svoje. Igrači odlično respondiraju na nove taktičke zamisli.

Nadam se da će dobra igra potrajati još dugo i da će me ove godine ozljede zaobići u širokom luku, jer opet imam relativno malu momčad od 23 igrača.



Rula mi to što su mi u kadru šestorica igrača koje sam vodio još u četvrtoj ligi, od njih standardni golman, stoper, srednji vezni i špica koji je ujedno kapetan i u protekle tri godine dvaput je bio proglašen najboljim strijelcem lige, a i ove godine vodi na ljestvici sa 11 golova u isto toliko susreta. (bit će ala Rickie Lambert uskoro :))


*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #154 : 30. Travanj, 2013., 15:04 »
Odličan riport, nadam se da ćeš uć u prvu ligu. <3

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #155 : 02. Svibanj, 2013., 17:10 »
Transfer & Data Update Pack

Citat:
What is included
The pack includes 4 editor data files as explained below.

    Transfers Update
        Transfers from all around the world from the very best leagues to the small ones.
        Contract changes to reflect corrected wages.
        Managerial changes.
        Passed away players/staff are removed from database.
        Corrected squad numbers.
    General Changes
        Nationality changes.
        Favorite clubs, Favorite staffs and so on.
        Chairman changes. Newly created chairmen take the place of the one who left.
        In some cases adjusted personal attributes such as height and weight.
    Wonderkids
        New young players created, who will become world class players in the future.
        In some cases adjusted CA/PA abilities of players under 21, and set wonderkids.
    Current Ability / Potential Ability Changes
        Adjusted stats and current ability attributes.
        Adjusted potential ability.

Instalira se u C:\Users\<username>\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\editor data\

*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #156 : 31. Svibanj, 2013., 23:07 »
Pozdrav ljudi, ima li vas sa originalom pa da organiziramo nekakav HCL FM13 turnir? Šta kažete?

*

Galaximiner

  • **
  • 401
  • Honesty is the first chapter in the book of wisdom
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #157 : 14. Lipanj, 2013., 20:26 »
Ja i kolega imhotep imamo original FM,igramo svaki dan multiplayer.
Ako bude turnira sigurno cemo sudjelovati :D:D
« Zadnja izmjena: 14. Lipanj, 2013., 20:27 Galaximiner »
LIFE MOTTO:Seek Jesus Christ while there's still time. Nobody is promised tomorrow.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #158 : 27. Srpanj, 2013., 11:51 »
Update sa svim ovoljetnim transferima

LINK

Citat:
Update include such things as:
- Promotions/relegations in most major leagues ( suggest for any not done )
- Position finishes update, as well as competition and cup winners
- European coefficients as well as European qualification places
- Latest transfers
- Managerial changes
- Updated CA/PA of players and staff
- Loans cancelled from last season
- Player releases


Instructions:

- Download and extract the file using a program like Winrar
- Extract the file to: Documents/Sports Interactive/FM13/editor data
- If there is no editor data folder, simply create one inside the FM13 folder.

- Once in game: Press new game, on the box that appears tick the little tick box bottom right to 'change' database - choose my update on the next screen.

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #159 : 02. Kolovoz, 2013., 15:22 »
Nije mi jasno zašto sada izbacuju update,bolje da pričekaju kraj prijelaznog roka.

Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #160 : 02. Kolovoz, 2013., 16:06 »
Vjerojatno će napravit još jedan update kad se to sve zgotovi. Taj se čeka, nema smisla baš ovo instalirat sad.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #161 : 21. Kolovoz, 2013., 17:35 »
Legends Database

Citat:
Ever wondered what the world of football would be like if the likes of Pele and Maradona were still playing? Well this database gives you a chance to find out as it contains over 100 legends of the past and fairly new legends such as Didier Drogba.


Deco
Diego Maradona
Eric Cantona
Ronaldo
Luis Figo
Pele
...

Moć će se ukomponirat i u FM14

copy/paste u Win Vista/7: C:\Users\<username>\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\editor data\

*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #162 : 22. Kolovoz, 2013., 13:57 »
Onaj gore Transfer Update nije službeni update nego update jednog fana. Uglavnom, taj update donosi više štete nego koristi...

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #163 : 22. Kolovoz, 2013., 14:04 »
Kak to misliš? nisam ga instalirao pa neznam di je problem al imam ga skinutog.

U međuvremenu je izašao novi update sa transferima od istog lika.

*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Odg: Football Manager 2013
« Odgovori #164 : 22. Kolovoz, 2013., 15:22 »
Pa ima dosta promjena u bazi i to ti dosta usporava cijelu igru. Zatim, dirano je po CA/PA kod igrača tako da su neki novi talenti dosta nerealno (zapravo "predobro") napravljeni. Treća loša stvar i u svemu tome su transferi. Imaš neke transfere koji su na tom updateu napravljeni, a da službeno još nisu objavljeni + kod nekih malo manje poznatih liga transferi nisu napravljeni pa sve to dosta nakaradno izgleda.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9