HCL.HR

Ghost recon advanced warfighter

  • 4 Odgovora
  • 1918 Hitova
Ghost recon advanced warfighter
« : 17. Studeni, 2010., 23:45 »
Pozdrav ljudi,
Relativno sam nov u ovome i imam par pitanja.

Nedavno sam sa ekipom naletio na igru Ghost Recon Advanced Warfighter. Htjeli bismo igrati jedni protiv drugih, ali nikako da skontamo kako. Probali smo sa hamachijem i game rangerom, ali to nam previše šteka jer se tu radi o virtualnom LANu.
Došli smo na ideju da si zakupimo server za igru, ali tu imamo jedan veliki problem - nitko od nas nema nikakvog iskustva na tom prodručju.
Da budem prcizniji...ne znamo kome bi se točno trebali obratiti i koliko bi nas to moglo koštati. Koliko sam ja uspio istražiti, u RH samo jedan provider izdaje server za tu igru. Naše razumjevanje toga svega zapinje na vrstama servera. dedicated ili obični? WTF. Valjda vam je sad jasno koliko o tome znamo :D Probao sam malo istražiti po forumima ali tamo ljudi pričaju na
"francuskom" i ja to ništa ne razumijem do kraja.
Zanima me jel imao netko iskustava sa time ili konkretno sa tom igrom? Jel mi netko može dati kakav link za pomoć? Jel postoji mogućnost da se iznajmi server koji dopušta crackirane verzije igre (bez kupovanja igre - iako bi u krajnjem slučaju i to prihvatili).

Cijenio bih svaku pomoć   :piva:

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Ghost recon advanced warfighter
« Odgovori #1 : 18. Studeni, 2010., 09:01 »
Tehnikalije prvo:

dedicated server - znaci da si kod provajdera zakupio svoju masinu koju samo ti koristis, dosta je skuplje od obicnog servera

obican server - znaci da si na masini koju dijelis s xx ostalih ljudi kojima treba neka vrsta servera, nebitno radi li se o igrama, voipu, web hostingu i slicno i moze znatno utjecati na perormanse samog servera

GRAW je moguce igrati preko bilo kojeg klijenta virtualne mreze, hamachi, tunngle, etc.
preporucam da ipak kupite originale i igrate se online, igra je dosta stara, tesko cete naci ekipu s kojom bi to igrali, jos teze ako imate svoj ded server koji placate da bi se vas 2 igrali gore, jeftinije i isplativije ce vas izaci kupovina originala i spajanje na official servere.

Onaj dio da vam previse steka jer se radi o virtualnom lanu ne razumijem! Nema to veze s virtualnom mrezom nego s vasim dl/ul brzinama i mogucim losim postavkama firewalla.

Ako ste bas zapeli za iznajmljivanje servera http://www.diabolic-servers.com/ jedino sam njihove usluge koristio i bio sam zadovoljan, cijene ipak moras pogledati sam.

Sto se tice "sumljivih" servera, nitko ti ne brani da si uzmes dedicated server i dignes na njemu sto god ti zelis.

http://shop.ubi.com/store/ubiemea/en_IE/pd/ThemeID.8605700/productID.178124900/Ghost_Recon_Advanced_Warfighter_2.html

ili

http://shop.ubi.com/store/ubiemea/en_IE/pd/ThemeID.8605700/productID.198239700/Bundle_Tom_Clancys_Ghost_Recon_Advanced_Warfighter.html




« Zadnja izmjena: 18. Studeni, 2010., 09:03 smigl »

Odg: Ghost recon advanced warfighter
« Odgovori #2 : 18. Studeni, 2010., 15:09 »
Hvala na objašnjenju. Stvarno si puno pomogao.
Hamachi i ostali VLAN programi štekaju jer svi uglavnom imamo bijele thompsone od t.coma spojene wirelessom koji imaju problema sa otvaranjem portova.
Snaći ćemo se već nekako

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Ghost recon advanced warfighter
« Odgovori #3 : 18. Studeni, 2010., 15:36 »
Hvala na objašnjenju. Stvarno si puno pomogao.
Hamachi i ostali VLAN programi štekaju jer svi uglavnom imamo bijele thompsone od t.coma spojene wirelessom koji imaju problema sa otvaranjem portova.
Snaći ćemo se već nekako


nisam siguran da bijeli routher ili bilo koji drugi routher ima ikakve veze s stekanjem... portovi koje koristi hamachi su standardni i osim ako nisi rucno zakljucavao neke portove to radi bez problema. e sad sto se tice wifi veze tu moze biti milijun problema i toplo preporucam da se spajas obicnim utp kablom na routher (ako si u mogucnosti) ako nisi skini si neki bolji program koji ce ti provjeriti kvalitetu wifi veze i moguci drop paketa (nikako se nemoj oslanjati na ono sto ti windowsi kazu )

a ako se ti i frend kacite wifi vezom na isti routher onda je to potpuno druga prica

Odg: Ghost recon advanced warfighter
« Odgovori #4 : 18. Studeni, 2010., 16:00 »
Ma ne spajamo se na isti router.
Inače probali smo i game ranger (isto program za virtualni lan) na kojem ni ne možemo hostati sobu zbog problema sa portovima. Jedino može kolega koji je na optimi i ima njihov router.
Mislim da bi najbolje i najjednostavnije rješenje bilo uzeti oriđiđi igru i igrati na netu.
Hvala puno na pomoći.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9