HCL.HR

God of War

  • 127 Odgovora
  • 35467 Hitova
Odg: God of War
« Odgovori #90 : 03. Rujan, 2018., 14:32 »
Naravno da postoje ima jako dobrih mitologija na svijetu pogotovo Asteci i Inke koji imaju najvise tih mracnih bogova koji bi se mogli jako dobro uklopiti u serijal , moze tu biti isto tako i Africka mitologija , vjerojatno ce i biti trilogija jer ajde u sljedecem nastavku cemo hantat Thora cijelo vrijeme dok ga ne skinemo , a za kraj trilogije su vjerojatno spremili Odina ili cak mozda ce se i boriti protiv sina , posto se saznaje da je on ustvari Loki , po pravoj mitologiji Loki je polubrat od Odina , sad neznam kakav je plan developera i kako oni sve to misle ukomponirati , ali sta je je da se mali razbahatio zato je Kretos pokusavao sto kasnije mu to reci.

Ali ako se dobro sjecam također je bila jedna slika koja prikazuje pricu od klinca gdje na zadnjem crtezu je prikazano kako iz malog izlaze neka crijeva , po mitologiji bogovi su ga za kaznu svezali sa crijevima od njegovih sinova zbog toga sto je bio odgovoran za smrt Baldura.

Cak sam razmisljao da ce izbaciti i Kretosa iz serijala jer cijelo vrijeme malom govori da dođu do vrha planine dok on jos ima snage , neznam za mene iskreno bi to bio kraj serijala , žao bi mi bilo vidjeti da Kretosa izbace iz svega toga.

Iako Loki u mitologiji umire kada vodi divove u borbu protiv bogova , te u borbi sa bogom ubija ga i umire.

Odg: God of War
« Odgovori #91 : 03. Rujan, 2018., 14:47 »
Ova nordijska prica je krenula u smjeru trilogije, ili barem jos jednom nastavku sudeci po kraju i neobjasnjenim stvarima i cliffhangerima
Pošibat će se Kratos i  čekidžija :) E to će biti krvavo!  Doduše, nisam  ubro' ovu referencu na Lokija ali ajde. Govorim za igru. To mi se čini da su malo spetljali ali neka ih.  Naime, Loki je prema nordijskoj mitologiji otac Jörmungandra (zmije svijeta).  Loki nije jedini uzrok Ragnaröka, a to razdoblje označava početak kraja vremena bogova i početak prosperiteta za ljude. Odin je zvan sveotac zato što je bio "otac" svijeta , otac bogova i otac ljudi.   Ima u GOW-u  dosta  slobodne interpretacije kao i u pravoj mitologiji pa me baš zanima što će smisliti dalje :)

Odg: God of War
« Odgovori #92 : 03. Rujan, 2018., 15:18 »
Na kraju krajeva , fasciniran sam igricom od prvog nastavka i sve sto sada rade po meni je samo napredak , sviđa mi se da su i prebacili malo stil igranja na RPG , vjerojatno su nesto od Witchera isto naucili.

Svakako jedva čekam borbu protiv gospodina Čekića da ga prikujem u pod i razvalim od munja hahah. Pokucao je na vrata i shvatiti ce da bolje da nije kucao jer je oštar pas. Sto se tice Nordijske mitologije drago mi je da su se okrenuli prvo njoj nego da su isli ista drugo raditi. Sto se tice tezine protivnika oke zadnja Valkira je opasna ove ostale iz par pokusaja padaju , zagonetke ko i svaki GOW dosta dobro napravljene i puno vise stvari za skupljati i tajni za otkriti , uglavnom moja ocjena je odlican sve pohvale.

Odg: God of War
« Odgovori #93 : 03. Rujan, 2018., 16:14 »
SPOILER ALERT ZA SVE KOJI JOS NISU STIGLI DO KRAJA IGRE
Ragnarok je ocigledno poceo s Baldurovom smrću, Kratos se zamerio Thoru zbog toga sto mu je ovaj rokno dva sina, vec se zamerio Odinu  iz nepoznatih razloga, zbog toga je i ovaj poslao Baldura po Kratosa, imam teoriju da cemo u drugom delu posljednji puta igrati kao Kratos, koji ce da umre na kraju druge igre, te cemo u trojci s Lokijem prouzrokovati Ragnarok te jebat svim bogovima mater, isto sto je Kratos ucinio u trojci, paralele izmedu oca i sina
nadam se da im nece trebati puno vremena za drugu igru, imaj vec engine i sve poligone, jedino da unaprede vec postojecu igru

Odg: God of War
« Odgovori #94 : 04. Rujan, 2018., 09:29 »
Neznam po meni nekako da Kratos umre i da maknu iz igre apsurdan , nece to biti isto GOW ako nastavimo igrati sa sinom ili ti Lokije, vise mi ima smisla da naprave nekako pricu da se Kratos na kraju bori protiv svog sina u zadnjem nastavku recimo te Nordijske trilogije , jer ce završiti na slican nacin kao i GOW okrsajem sina i oca.

Koliko sam skuzio iz mitologije da je Loki polubrat od Thora dali ce to ukomponirati u igricu to neznam.

Odg: God of War
« Odgovori #95 : 04. Rujan, 2018., 12:46 »
Kad ga Thor razvali čekićem po tintari odmah će mu pamet stati  :loludara:

Odg: God of War
« Odgovori #96 : 06. Rujan, 2018., 10:01 »
Evo nasao sam jedan tekst vezan za kako je Kretos dosao do Skandinavije , ali manje bitno , u tom tekstu sam nasao istomisljenika sto se tice nastavaka za nove dijelove i druge mitologije , pa evo tko zeli slobodan je procitati.

https://gamefaqs.gamespot.com/boards/191627-god-of-war/76578006

Odg: God of War
« Odgovori #97 : 06. Rujan, 2018., 10:27 »
Vidjet ćemo. Ne bi bilo loše prebacivanje na božanstva Egipta i Japana. Iskreno, očekujem još  nordijske priče (posebno oko Thora i Odina te posjet Asgardu i Vallhali, a volio bih vidjeti i Svartalfheim svijet patuljaka) . Od DLC-a izgleda ništa, što je za mene odlična stvar.  Kada će GOW 5? Ako uhvate Ubisoftov ritam, nadam se ubrzo :)

Odg: God of War
« Odgovori #98 : 07. Rujan, 2018., 13:38 »
Nije Baldur poslan po Kratosa i sina.
Baldur je poslan po Fey. Ili po majku od maloga. Samo što u potrazi nije bio svjestan da je mrtva tj da je pepeo.
Thor odavno želi otkriti Tyrovu tajnu i gdje je sakrio toranj za Jotunheim. S obzirom da je mama od malog to što je, vjerovao je da ona zna neke tragove.

btw završio avanturu-main quest - pomalo razočaran :wildboy:
« Zadnja izmjena: 07. Rujan, 2018., 14:39 malimicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: God of War
« Odgovori #99 : 09. Rujan, 2018., 00:10 »
Dobit ćete banove radi spojlera.

Odg: God of War
« Odgovori #100 : 10. Rujan, 2018., 14:10 »
Lik ovo je diskusija vezana za GOW , tko ne zeli netka ne cita , nema tu kaj spojlanja , netko tko nije završio igricu nema mu smisla ove postove ni citati , valjda prvo pređeš igricu onda ideš po forumima za istu istraživati i komentarisat , a ako jedna osoba govori kako završava igrica onda se obracas toj istoj u jednini a ne u množini , hvala i lijepi pozdrav.

Ako se grupa zove God of War onda se ocekuje da ce ljudi pricati o tome kako su je prelazili i kakva su imali iskustva, ako je grupa namjenjena za nesto drugo onda moje duboke isprike.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: God of War
« Odgovori #101 : 10. Rujan, 2018., 15:06 »
O čemu ti pričaš?!? Jasno je naznačeno svuda i na svim forumima da spojledi nisu dopušteni, štoviše kažnjivi su.


Dakle ima ljudi koji su prešli igru, no to ne znači da ju netko ne želi u bližoj budućnosti prijeći. Ako si pročitao uvodne postove u temam se NE raspravlja samo o priči igre nego i o mehanici, gameplayu, itd. Dakle nisi uopće u pravu.


Nigdje nitko ne voli spojlanje i to možeš jasno naznačiti da osobe taj dio preskoče. Ja osobno prvi preskačem trailere, komentare, a pogotovo spojlere oko priče.





* Nepoželjno i potencijalno kažnjivo je spoilanje priče ili bilo kakvih drugih dijelova neke teme u komentarima bez da potencijalni spoil ne istaknete, odnosno da na njega ne upozorite. U najboljem slučaju vaš komentar sa spoilom će biti uklonjen, a u najgorem slučaju ćete uz to dobiti opomenu ili ban.






Odg: God of War
« Odgovori #102 : 10. Rujan, 2018., 20:42 »
Ja sam svoje spojlere oznacio velikim slovima, upozorio sam ljude, ako su citali moj post, citali su na svoju odgovornost

Odg: God of War
« Odgovori #103 : 11. Rujan, 2018., 21:59 »
Lik  :mrs:

Sve pet Čole i Rvatina, te isprike.
Dugo sam tu i to znam i trudim se ne spojlat, te se trudim stavit velika slova unaprijed, ali:

1: Da je Igor popravil kod za spoiler ne bi bilo ovog.
2: Hebo vas, Kratos I Atreus su poduže vani, slažem se za prvih par mjeseci al kaj moram pazit na spojlere i za 5 godina ?

Više o mom iskustvu: (nema spojlera)

Iako me grafički, glazbeno i opcenito prezentacijom svijetova, novi GoW iznimno oduševljava moram priznat da imam više zamjerki, te jednostavno ne mogu vidjeti ovaj naslov u samom vrhu i mislim da mu nemogu priuštit devetku ili više kao Horizonu ili Witcheru. Ne uspoređujem, to su moje subjektivne ocjene. Jednostavno je previše toga što me zasmetalo.
Ono kaj rula nema baš smisla nabrajat svi su više manje rekli ali navest cu neke stvari koje su me ugodno iznenadile i nisam ih očekivao.

Ajmo o zamjerkama:

1: Glupo je tupiti o tome jer je vec navedeno bezbroj puta ali da i mene je zasmetao kvazi otvoren svijet koji nije otvoren.
 Ne kažem da mi igra mora omoguciti da se popnem na drvo ili planinu koja mi se svidi ali Kratos jednostavno previše zapinje u nevidljivim zidovima. Netko je naveo da ako želi Kratosa baciti s litice da to mora biti omoguceno. Osobno ne bih išao tako daleko ali to zabijanje u nevidljive zidove se najviše osjeti na najglupljim dijelovima gdje te igra vodi za rukicu na određene stepenice a imaš zidic doslovno visine od metra, ali ne, nema kratica samo putevi striktne linearnosti.

2: Kratos je prizemljen. Mislim na opciju da sam može skočiti ne na vratolomije kojih u igri nimalo ne fali. Shvacam da je baš zbog mehanike sjekire, dizajna svijeta tako zamišljeno, ali živcira me što mogu skočiti samo preko prepreke i to samo kada me igra "promptne"

3: Borbe sa svima rulaju ali death animacije su aposlutno iste za određene vrste likova. Igra koja te uvuče imerzijom gurne te i van kad vidiš da je 26-ti trol pao na isti način baš na leđa a oružje mu na glavu uvijek na centimetar isto. S tim da su prijašnji nastavci imali puno animacija sakačenja ovo smatram čak i malim fejlom.

4: Premalo bitnih boss bitki. Ovo je definitivno subjektivna zamjerka. Osobno trajanje avanture mi je pogođeno perfektno ni premalo ni previše ali bossova u glavnoj avanturi ima premalo i svi su lagani do zla boga. Ali level scaling neki jadni draugh te sabije u dva udarca jer je zamišljeno da ga smakneš sa 5 levela više.  Znam tu su valkire i još razni skriveni bossovi i one imaju svoju pozadinsku priču ali glavna avantura mi je slabašna izazovom. Znam da se planiraju nastavci i nemoš odma hitit sve bogove iz asgarda u šamaranje Kratosa ali kao da fali dobar izazov u priči. I onda naletiš na valkire. Koji kurac ? Nijednoj nemrem skinut trecinu jebu mi majke unutar pol minute. Znam treba mi oprema statsi level bla bla al ono...teške bičarke.

5: Još jedna osobna stvar. Katastrofalna mapa. Jedva sam se snalazio. Ne zbog toga što su zamislili da izgleda kao prava mapa šivana na tkanini nego zbog toga što zoom jedva da zumira pol jebenih mm. Neznam zašto je tako al ja kurca nisam vidio i stalno sam se dizao sa kauča da proučim mapu. Corav ili ne daj mi da zoomam mapu ffs.

I to je to. Možda su zanemarive sitnice nekima. Meni su smetale.

Iznimno mi rula to što avantura nije ni na sekundu dosadna. Stalno se nešto događa, niti jedna sekunda nije prazan hod. Fenomenalne akcijske skevence. U par trenutaka mislio sam da gledam Matrix 4 a ne da igram GoW 4. Rage of Sparta rula. Borbe s Baldurom pogotovo. Ono što me vrlo ugodno iznenadilo je to što igra mijenja naviknuti RPG kalup i zapravo nam otvara vecinu svijeta nakon završetka priče. Ne zamara nas dosadnim side questovima, dapače niti jedan quest (favour) u igri nije dosadan, Svaki ima priču i neke zanimljivosti povezane s ogromnom nordijskom mitologijom. Ne skrece s puta, ne dozvoljava da zaboravis zasto ste ti i Klinac na putu i pušta te da istražuješ kako te volja po završetku glavnog dijela.

Ono što me još više oduševilo je to da ova igra nakon završetka ne gubi cut scene ili zanimljive razgovore izmedju likova kao što vecina igara pri završetku glavnog dijela gubi i ne svodi se sve na završavanje par ikonica na mapi nego kao da se na kraju otvara i počinje druga avantura. Mimirove priče i razgovori se nastavljaju čak i na ponovljenim lokacijama a mislim da u jedno 25 sati igranja nisam čuo ni jednu ponovljenu rečenicu. Svaka čast timu na toliko snimanja. I da Mimir mi je deff najdraži lik. Frajer rula.

Klinac...meeeh
ništa posebno me nije iznenadio
drito sve kak bi i očekivao od takvog adolescenta.
Al da veliko iznenađenje na kraju. To mi je rulalo.
Mali bu takav smecar postao da bu Ramsay Bolton izgledo ko curica u rozom. 

ak ce striktno pratit mitologiju jel. Što sumnjam.
8 i po il 9 još neznam. Završit cu to što mi je ostalo pa presudit kad metnem listu.
Al za desetku mi nije.
Nezz možda se fanboyizam u meni čuva za kaoboje da osvoje GOTY  :hiha: 
 

« Zadnja izmjena: 11. Rujan, 2018., 22:44 malimicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: God of War
« Odgovori #104 : 03. Listopad, 2018., 17:15 »
Kaj više nitko ne igra, više nitko ne raspravlja o igri ?  :wildboy:

A svi govore kakve je igretina i da je jedan od najjačih kandidata za GOTY.
Meni osobno je kandidat ali vrlo slab i mislim da ce ga RDR 2 i par ostalih igara pojest. Ne pričam o prodaji, zaradi, recama, jednostavno mislim da GoW nema ono nešto u sebi da te zadrži mjesecima da se vracas igri. Što ce jedan RDR imati. Al okej, različiti žanrovi, potpuno različite igre, jedna nije ni vani i necu ih vise uspoređivati. Ali s strane osobne preference, mislim da vec sad ide glas za GOTY jednom RDR 2.

OT: Eto upravo završio ovo čudo. Ovo prezentacijsko čudo a tehničko njesra.

Kad kažem završio mislim razbio sam zadnju Valkyiru. Ostalo mi je par artefacata i par treasure mapsa ali vise manje je to to, porješavao sam sve u igri. E sad. Do same zadnje Valkire igra mi je bila vrh i tu su mi se oziljno počela lomiti koplja i igra mi je počela padati u očima.

Nekoliko zamjerki najviše tehničke prirode:

Nepripremljenost. Igram na hard i svaki troll, boss čak i Baldur su piece of jebeni cake. Dodješ do Valkira i jebeš ježa. Kužim one su najčvršče protivnice a fajt sa zadnjom Sigrun kraljicom je najveci izazov u igri. Ali kad kažem nepripremljenost mislim na to da svaki drugi protivnik u igri ima hit window od 5 sekundi da su spori ko kurac u penzica dok su ove brže od munje i nakon što si se 50 sati igrao s drugim protivnicima (da ne kazem bogovima) njihova brzina jednostavno je nešto što nije viđeno dotad. Nema frke prilagodit cu se, volim izazov ali daj mi onda bar jos nekog "teškog" protivnika. Zašto sam jebenog boga Baldura zašamarao ko budalu a Valkire šamaraju mene ?

Ponavljam i kužim: prilagodba. Nakon jačanja opreme i malo prakse zapravo svih 8 padne dosta lagano. Najveci problem je Sigrun - kraljica.
I da cijeli internet piše kako je to najjači fajt i izazov u igri a Sigrun se vec našla na nekim popisima toughest 10 bosses of all times bla bla.
A vecina walkthroghova je napisala samo: good luck. (srecom par stranica ima par dobrih savjeta)
Meni uopce ne smeta njena brzina (prilagodio sam se) niti ogromna lepeza napada, ono što mi smeta je kada izazov u igri ne postoji zbog težine nego kako bi legendarni AVGN rekao: " I like challenge but not if the game hardness or challenge comes from broken ass controls" iliti ono što sam naveo kao tehnikalije. Zašto je Kratos tago prokleto glupo isprogramiran ja neznam ali ne možeš me uvjeriti da je bas tako moralo biti.

Glavni problemi zašto je Sigrun teška (ne zato jer je teška-zapravo ni nije):

1. Prokleti health shardovi. Zašto jebeni Kratos jednostavno nesmije proc i pokupit te health shardove ili orbove kao u svim prijašnjim GoW igrama ? Zašto jebeno mora stat na to i napravit animaciju od pol sekunde ? Nikakav problem u igri skroz dok ne dodjes do Sigrun. Tih pol sekunde znaci zivot ili smrt i nebrojeno puta sam umro jer debil mora stat na shard i potrosit dragocjeni dio sekunde s kojim bi se recimo bacio u stranu. Al ne, animacija jebenog gaženja mora bit. Poludio sam na te zelene kristale, poludio.

2. Auto lock je broken. Nisam lud, znam da lock nestaje kad Kratos pokupi stun napad. Ali zašto ju ponekad sam izgubi iz locka iz čistog mira neznam. Prvo sam mislio da u uzbuđenju jednostavno pritisnem desnu gljivu R3 ali nije. Tu i tamo lock nestane iz čista mira i sjebe me u krucijalnom trenutku. Znam nestane ako si predaleko, ali kunem se debil ju je znao izgubiti iz locka a Sigrun ono doslovno 3 metra ispred mene.

3. Najgori problem. Nemogucnost prekidanja animacija runic attacka. Ajme ovo je retardirano do zla boga. A najgore je kaj taj broken ass koding ne primjetis doslovno do najtežeg bossa kada dolazi do izražaja. Svi slabiji protivnici pokupe u potpunosti runic attack jer su slabi a animacija ih udara do kraja. Sigrun s druge strane je jaka ko sam vrag i iako ponekad pokupi cijeli runic attack više puta se desilo da napad jednostavno prođe kroz nju (ona pokupi dmg) ali odma krece u protunapad. I naravno da ces umrijet jer neki runic napadi imaju animaciju od 4-5 sekundi i nikako ih ne mozes prekinuti. I tako te ona lupa i potrosi ti u 3 sekunde preko pola healtha dok ti gledaš kak je tvoj bad ass Kratos - glup ko noc. Ovo me jako naživciralo. Ponekad ona ostane stunana i pokupi cijeli heavy runic attack. A ponekad jednostavno prođe kroz nju i dok ovaj radi svoje.... Sve pet neka je teška kujetina ali to se trebalo iskodirati da se moze prekinuti kad se želi.

Kučka uopce nije toliko teška koliko su me ova tri problema iživcirala. Jel itko primjetio te stvari, jesu i njega mučile i živcirale ?

Na kraju 9/10 samo zbog, svijeta, priče i opširne nordijske mitologije, ostalo me nije impresioniralo previše.
Al mislim da necu glasat za čiču Kratosa za GOTY.

jedno je teško, drugo je kad je nekaj očito zajebano  :hiha2:
« Zadnja izmjena: 03. Listopad, 2018., 17:17 malimicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9