HCL.HR

God of War

  • 127 Odgovora
  • 35479 Hitova
Odg: God of War
« Odgovori #105 : 17. Studeni, 2018., 19:33 »
Pridruzujem se kritikama,  iako sam tek u early game (danas poceo,  cca 4h in)
Moje zamjerke :
1) Ocajan loot sistem,  skupljanje bilo cega je dosadno i skoro beznacajno osim za trofeje (Bog rata skuplja kids toys,  srs!?) Miljun škrinja koje kad otvoris kontas bolje da nisam ni otvorio

2) Sucelje - nepotrebno kompleksno,  to jest i je i nije kompleksno.  Kompleksno je u smislu da ima previse nepotrebnog sadrzaja,  sve bi bilo bolje po meni da imas samo inventory/skills/map tablicu

Ima jos ali zasad nista toliko znacajno da komentiram, plusevi su zabavan gameplay,  vrhunska grafika i vrhunska prezentacija.
Zasad samo prosjecna akcijska avantura previse nahajpana,  drago mi je da sam ovo uzeo na popustu za 200kn

*

Alnor

  • *
  • 77
Odg: God of War
« Odgovori #106 : 17. Studeni, 2018., 20:18 »
očito je do pojedinca, jer ove kritike su kao da govorite o drugoj igri... osobno sam užival i nisam imal nikakve probleme koje navodite - sučelje (kompleksnost - u pocetku mozda malčice, ali brzo se navikne i prokuži sve), loot sistem (fakat ga nema toliko da bi smetao, škrinja tu i tamo, meni uopce nije smetalo, navikne se), auto lock (nisam ga uopce koristio  :mrgreen:) i prekidanje runic attacka - takodjer nije me iživciralo...jbg...znam otprilike koliko šta traje i tako sam se i prilagodjavao u borbi...
uglavnom mislim da je glupo za takvu igru reći da je "prosjecna akcijska avantura previse nahajpana", pa ni u tih cca 4 sata igre nisam imao takav loš dojam, jer igra vrijedi i pune cijene, a da bi ovo bio prosjek - uf, kamoli sreće...ako je ovo prema tebi prosjek, molim te prosvjetli me i reci mi koje su ti onda akcijske avanture iznad prosjeka ?
no svakak, mislim da ce ti se promijeniti misljenje kako ces igrati dalje, pa da si se samo malo zaletio i dobio krivi pocetni dojam  :mrgreen: :thumbs:
PSN: Alnor_96

Odg: God of War
« Odgovori #107 : 17. Studeni, 2018., 22:47 »
Ne znam evo igram cijeli dan ali jos uvijek mi je prosjecna,  da ne kazem dosadna.  Bezveze je i sto imas samo jedno oruzje.. I sto oni kroz sva ta epska desavanja prolaze u sustini zbog pustanja pepela sa planine 🙄
Ali dobro odavno sam naucio ne vjerovat hypu,  sjetimo se samo kakav su marketing napravili sa simulatorom davanja lupeške zvanom TLOU u koji se milijuni kunu da je neko remek djelo


Odg: God of War
« Odgovori #108 : 17. Studeni, 2018., 22:53 »
Ne znam evo igram cijeli dan ali jos uvijek mi je prosjecna,  da ne kazem dosadna.  Bezveze je i sto imas samo jedno oruzje.. I sto oni kroz sva ta epska desavanja prolaze u sustini zbog pustanja pepela sa planine 🙄

Krivo i krivo. Završi igru, kada si već krenuo. Po ovome što pričaš, nisi još ni na pola. Neću spojlati.

Odg: God of War
« Odgovori #109 : 18. Studeni, 2018., 00:45 »
Ne znam evo igram cijeli dan ali jos uvijek mi je prosjecna,  da ne kazem dosadna.  Bezveze je i sto imas samo jedno oruzje.. I sto oni kroz sva ta epska desavanja prolaze u sustini zbog pustanja pepela sa planine 🙄
Ali dobro odavno sam naucio ne vjerovat hypu,  sjetimo se samo kakav su marketing napravili sa simulatorom davanja lupeške zvanom TLOU u koji se milijuni kunu da je neko remek djelo

Ti ga seres li seres,daj molim te reci šta je po tebi remek djelo od igara

*

ck7

  • ***
  • 751
Odg: God of War
« Odgovori #110 : 18. Studeni, 2018., 11:12 »
@Hellcream, jesi li ti uopće odigrao koju prijašnju igru? Jer ako nisi, naravno da ti je imerzija potpuno drugačija. A iz postova se vidi da nisi daleko dogurao u igri i sve mi se čini da ni ne slušaš šta se govori ni zašto. Daleko od toga da ima svojih problema igra, ali to je sve zanemarivo kad se ti skroz upustiš u priču, i  ne shvaćam šta nedostaje tome da daju sve od sebe da usliše zadnju želju svoje žene/majke tako da prospu njezin pepeo sa planine... Ja bih za svoje napravio sve šta mogu na ovom svijetu, ali mi se čini da smo godinama dosta udaljeni. 

Odg: God of War
« Odgovori #111 : 18. Studeni, 2018., 12:03 »
Ajde da se ukljucim posto ne mogu vjerovat da se ovako nesto prica o ovakvom remekdjelu... Dosta sam velik fan serijala i igrao sam ga od prvog djela (nisam jedino odigrao one nastavke za PSP), ali ovo je nesto posebno i definitvno top3 sto sam ikad igrao a PS igram od dvojke i igrao sam stvarno puno toga.. Bio sam malo skeptican sto se tice promjene mitologije, al ovo je po meni totalno pogodeno posto su grcku do kraja “iscjedili”.. Prica je po meni ekstra, al ne samo ta prica nego taj odnos oca i sina koji raste kako igra odmice.. A i oni koji nisu igrali prijasnje nastavke, tesko im je shvatiti tog Kratosa koji je iz sirovine kakav je bio (a i sad je dobar dio proslosti prisutan u njemu) pokusava biti dobar roditelj i to mu je nekako najveca borba do sad jer cijelo vrijeme mora vagati izmedu te neke strogoce i mekoce... Sto se gameplay mehanika tice, borba je po meni savrsena i apsolutno mi se svida taj malo ozbiljniji pristup sa kamerom iza leda.. Levijatan je ekstra inovacija, a onaj osjecaj vracanja nakon sto ga bacis je tolko zadovoljavajuc da mi jos uvijek nije dosadio.. Glasovna gluma je na jako visokoj razini, a Cristopher Judge je odlican otac Kratos isto kao sto je TC Carson odlican rage Kratos.. A jos jedan od onih  “wow efekata” ove igre je kamera koja cijelo vrijeme prati radnju i od pocetka do kraja nema nikakvih rezova.. E da, igru sam presao na Normal, ali zadnja Valkira mi je uzela bar 3 sata ako ne i vise..
 Apsolutni MASTERPIECE, svaka cast developerima (i hvala sto ste lokalizirali igru za nase podrucje)..
Jos nisam probao Red Dead, al ne znam bas oce li bas tako lako bit GOTY pored ovog diva..

PS: jel zna neko zasto se ne moze putovati u Agard, Vanaheim i Svartalfheim? Zasto oni uopce stoje onda u onoj prostoriji gdje se putuje u ostale svijetove?
« Zadnja izmjena: 18. Studeni, 2018., 12:07 cro8991 »

Odg: God of War
« Odgovori #112 : 18. Studeni, 2018., 13:20 »
Ako vi uzivate u ovoj igri drago mi je zbog vas,  meni je nevjerojatno dosadna i ne znam ocu se uspit prisilit da je zavrsim.  I da igrao sam i GOW 3 koji mi se nije narocito svidio ali posto su svi hvalili ovaj nabavio sam ga na akciji.
Moje misljenje je da je ova igra wannabe movie koji se previse fokusira na grafiku i prezentaciju,  a premalo na sve ostalo kao i vecina sony exkluziva.
Da zelim slusat toliko dijaloga moga sam upalit neku obiteljsku dramu na netflixu i svako 15min zamahnit sjekirom.
Ne znam kad ce vise prestat forsirat taj trend da od igre naprave film.
Netko me pitao sta je po meni remek djelo ako mi je ovo dosadno - Diablo 1 i 2

*

Alnor

  • *
  • 77
Odg: God of War
« Odgovori #113 : 18. Studeni, 2018., 14:48 »
Ako vi uzivate u ovoj igri drago mi je zbog vas,  meni je nevjerojatno dosadna i ne znam ocu se uspit prisilit da je zavrsim.  I da igrao sam i GOW 3 koji mi se nije narocito svidio ali posto su svi hvalili ovaj nabavio sam ga na akciji.
Moje misljenje je da je ova igra wannabe movie koji se previse fokusira na grafiku i prezentaciju,  a premalo na sve ostalo kao i vecina sony exkluziva.
Da zelim slusat toliko dijaloga moga sam upalit neku obiteljsku dramu na netflixu i svako 15min zamahnit sjekirom.
Ne znam kad ce vise prestat forsirat taj trend da od igre naprave film.
Netko me pitao sta je po meni remek djelo ako mi je ovo dosadno - Diablo 1 i 2
nepotrebno je imati daljnje rasprave...odi uzivati u diablu 1 i 2  ;)
PSN: Alnor_96

Odg: God of War
« Odgovori #114 : 18. Studeni, 2018., 15:41 »
Evo ja cu ti sada rec svoju tezu a ti kazi ako nesto nije istina
GOW - interaktivni film s kratkim pauzama koje se sastoje od bacanja sjekire u ljigave krakove zbog kojih ne prodire svijetlo,  veslanja čamca,  dijalozi tipa "tata jesmo li blizu planine",  Kratos - " ne znam boi,  šuti". 

TLOU - takodjer interaktivni film,  više vremena daješ lupešku Ellie da se negdi popenje nego sta tamanis zombije.
Prepreke su strašno zanimljive nema sta,  trazis komad drva da doplutas do negdi.
Recimo,  The Evil within 2 > TLOU u gameplayu,  i to TEW-u dajem svjetlosnu milju prednosti.

Horizon zero dawn - najgluplji human AL,  najgori melee combat,  najgori skill tree u nekoj igri ikad (subjektivno). 

Možda najbolje napravljena ps4 igra je po meni Bloodborne

Odg: God of War
« Odgovori #115 : 18. Studeni, 2018., 18:18 »
Evo ja cu ti sada rec svoju tezu a ti kazi ako nesto nije istina
GOW - interaktivni film s kratkim pauzama koje se sastoje od bacanja sjekire u ljigave krakove zbog kojih ne prodire svijetlo,  veslanja čamca,  dijalozi tipa "tata jesmo li blizu planine",  Kratos - " ne znam boi,  šuti". 

TLOU - takodjer interaktivni film,  više vremena daješ lupešku Ellie da se negdi popenje nego sta tamanis zombije.
Prepreke su strašno zanimljive nema sta,  trazis komad drva da doplutas do negdi.
Recimo,  The Evil within 2 > TLOU u gameplayu,  i to TEW-u dajem svjetlosnu milju prednosti.

Horizon zero dawn - najgluplji human AL,  najgori melee combat,  najgori skill tree u nekoj igri ikad (subjektivno). 

Možda najbolje napravljena ps4 igra je po meni Bloodborne

Užas.Kako ti seres po igrama apsolutno  se za svaki naslov može naći slična kritika.Gameplay diabla...Klikas mišem to je to...

BLOODBORNE mi je remek djelo a sada ću ga posrat na način na koji ti seres igre...

Priču nije moguće pohvatati bez gledanja filmova na yt nema šanse,znaci prica je nepostojeća pored nekakvog mrmljanja npc-eva i čitanja opisa itema.I ako radiš sve to opet trebaš internet.

Sidequestovi su debili jer ih većinu možeš masit i moraš apsolutno pratiti linearni unaprijed zacrtani skriptirani put developera da bi ih mogao riješiti.

Level dizajn nekih dijelova je retardiran,dizajn podosta neprijatelja je bezze,lošiji igrači će uvijek biti odbijeni težinom igre,pa mnogi uopće ne odigrase vjerojatno najbolju igru za PS4...

Evil within 2 čisto subjektivno kažem,govno od igre od A do Ž.

HZD ništa posebno,nakon witchera jedva sam je prešao,tlou pored milion mana jebeno remek djelo gaming industrije.

Odg: God of War
« Odgovori #116 : 18. Studeni, 2018., 19:52 »
Pa dobro, što ste ga sad svi oprali :)  Čovjek ne voli mainstream igre i to je uredu.  :piva:
@Hellcream , nije da ti sad nabijam neku kontru, ali Bloodborn sam igrao doslovno dva sata. Odvratna igra. Možda je to najbolja gothic horor igra desetljeća  i nekome jedna od najboljih igara za PS4, no meni je upravo radi takvog mračnog, grotesknog i depresivnog prikaza totalno odbojna. Sva tri DarkSoulsa   i Bloodborn su za mene isto sranje samo drugo pakovanje.  Ako mi bez user manuala igra nije igriva , a za  jebeni inventory i  borbu moram prvo proučiti neku bazu podataka, e nabijem ih na koncept. Ne ubodeš li iz prve što su autori željeli od tebe, krepaj još trinaest puta dok ne pogodiš "pravi put" . Valjda netko u igrama ima potrebu stalno lupati glavom o zid i gledati loading screen, ja eto, nisam razvio tu naviku. Nije da nisam uporan i strpljiv ali što je previše je previše. Svježi primjer RDR2. Koliko god mi je teško priznati, zbog sličnog koncepta me počeo ljutiti Red Ded Redemption 2.  Možda sam je antitalent za igranje, neznam,  ali da baš u svakoj misiji koju odaberem moram poginuti barem jednom, pa kvragu.  Što idem dalje sa igrom to me ponavljanje misija sve više frustrira.  Imam još jahanja do   kraja, tko zna. Možda se stvari promjene.
« Zadnja izmjena: 18. Studeni, 2018., 20:10 moordrak »

Odg: God of War
« Odgovori #117 : 18. Studeni, 2018., 20:14 »
GOW, motherfuking masterpiece, sve ostalo je zaostalo reći, tabanje, šoračina, priča, režija, to smo i čekali :)
Bloodbourne spominjete, u toj igri, je najdebilinija moguća stvar save na taj način kakav je..i točka
Nakon GOW 3 remastera, koji sam igrao ljetos i nahajpao se...GOW, velkomen Kratose care :)
Kolega gore, potpis frende, ali moj inat mi ne dozvoljava ne završit taj jebeni krvorođeni :)
« Zadnja izmjena: 18. Studeni, 2018., 20:17 Rajder »

Odg: God of War
« Odgovori #118 : 19. Studeni, 2018., 00:03 »
GOW, motherfuking masterpiece, sve ostalo je zaostalo reći, tabanje, šoračina, priča, režija, to smo i čekali :)
Bloodbourne spominjete, u toj igri, je najdebilinija moguća stvar save na taj način kakav je..i točka
Nakon GOW 3 remastera, koji sam igrao ljetos i nahajpao se...GOW, velkomen Kratose care :)
Kolega gore, potpis frende, ali moj inat mi ne dozvoljava ne završit taj jebeni krvorođeni :)

DS igre i Bloodborne nisu za svakoga,težina odbija većinu igraca što je ogromna šteta jer se u slučaju bloodborna radi o najboljoj igri za PS4.

Odg: God of War
« Odgovori #119 : 19. Studeni, 2018., 09:10 »
Slažem se kolega, samo sam povukao paralelu da ne idem u off, s postovima iznad...kada su se već uhvatili blood-a
Inače, samo je trening bitan, kada ćopiš tu rutinu peglanja, ide, teškooo ali ide

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9